Funktïe klassifikatie JL H. Hagen gehuldigd bij jubileum en afscheid In memoriam D. J. R. Leyting 7 De heer en mevrouw Hagen werden met hun kinderen ontvangen in de kamer van onze directeur mr. J. M. Elink Schuur man. Aanwezig waren ook de heren ir. Schipper (geheel rechts), Linck (tweede van rechts) en Kroon (uiterst links). (vervolg van pagina 4) Voor Amstel de heren: J. A. Matser, chef debiteurenadministra tie W. F. de Jong, opleidingsfunktionaris commercie M. Willemstijn, chef bedrijfsbureau Voor Vrumona de heren: C. Kraay, chef financiële administratie J. Mulder, hoofd afdeling marketing M. Tania, produktiemanager. Genoemde funktionarissen hebben, al vorens met de werkzaamheden te begin nen, een instruktie gevolgd op het gebied van funktieklassifikatie, die werd ver zorgd door de heer Van Baal. Het Raadgevend Bureau Ir. B. W. Beren schot N.V. zal als externe, deskundige instantie medewerking verlenen aan het project. Met deze korte informatieverschaffing hoopt de commissie er in te zijn geslaagd enig idee te geven van het project funk tieklassifikatie, waarmee reeds in de ad ministratie een aanvang is gemaakt. De coördinatiecommissie funktieklassifikatie Dezer dagen bereikte ons het droe vige bericht dat op 14 mei is over leden onze voormalige medewer ker de heer D. J. R. Leyting, die tot aan zijn ziekte werkzaam was op de afdeling bottelarij. De heer Leyting werd op 1 december 1903 in Banda Neira (Indonesië) gebo ren. Hij kwam op 9 juni 1960 in dienst van de Amstel Brouwerij. In verband met zijn gezondheids toestand kon in december van het vorig jaar geen afscheid van hem worden genomen. We hebben de heer Leyting leren kennen als een vriendelijk en opgewekt mens, die door iedereen graag werd gezien. Moge hij ruste in vrede. In de Gijsbreghtkelder is vrijdag 23 mei het 25-jairige jubileum gevierd van de heer J. H. Hagen. En omdat de jubilaris in diezelfde maand de pensioengerech tigde leeftijd bereikte, betekende de hul diging tevens het afscheid van de brou werij. Nadat de heer Hagen met vrouw en kinderen was ontvangen door mr. J. M. Elink Schuurman, volgde in de kelder de huldigingsplechtigheid van de mede werkers. Ir. W. F. Schipper voerde als eerste het woord en verving in deze de heer V. Pelt, die was verhinderd. Hij bracht naar voren, dat het moderne transport het ver voer van bier per schip, wat lange tijd het werk van de heer Hagen is geweest, ver vangen heeft. Vandaar dat de heer Ha gen een van de weinige schippers is, waarvan we nog afscheid kunnen nemen. Hoewel ir. Schipper de heer Hagen nim- Uit handen van de heer Kraayenga ont vangt jubilaris Hagen een fraai boek werk, getiteld 'Het bier en zijn brouwers'. mer van nabij had meegemaakt, was hem toch wel ter ore gekomen, dat de jubila ris een geweldig gezellige man was, die in de afgelopen 25 jaar heel stil, gewoon rustig z'n gang is gegaan. Als blijk van waardering overhandigde ir. Schipper de gouden Amstelspeld met briljant en een luchtfoto van de brouwerij. De heer F. H. Kraayenga schetste de loopbaan van de heer Hagen, die in 1944 bij de brouwerij kwam als schipper, hoe wel hij tevoren niet als schipper had ge werkt. 'Hagen verstond echter de schip- perskunst op buitengewone wijze, en wij als brouwerij hebben daarvan de vruch ten geplukt'. Hij dankte de heer Hagen voor het vele goede werk en wenste hem nog tal van gezonde jaren toe. Als af scheidsgeschenk overhandigde hij het boekwerk: 'Het bier en zijn brouwers'. De heer M. C. Kamsteeg betrok ook me vrouw Hagen in de huldiging en dankte haar voor de steun aan haar man. Voorts haalde de heer Kamsteeg talrijke anek dotes aan. Namens de collega's bood hij een enveloppe met inhoud aan. De Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale werd vertegenwoordigd door de heer Roozen, die voorrekende dat het voor de heer Hagen een dubbel jubileum was, omdat hij ook 25 jaar lid was van de vakorganisatie. De gouden medaille zal de heer Hagen echter op een later tijd stip ontvangen, omdat deze op het bonds- kantoor nog niet ontvangen was. Wel had de heer Roozen als dank bloemen voor mevrouw en sigaren voor de heer Hagen. Het jubileumfonds werd vertegenwoor digd door de heer A. Kroon, die de heer Hagen schetste als een montere persoon lijkheid. Als jubileumgeschenk bood hij een ets van Amsterdam aan.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 7