Elftal van Amstel zette K.R.O.-team „buitenspel" Kleintjes pils en halve liters Hockey op H.I.C. De regen, die vorige week dinsdag prak tisch alle voetbalvelden in Amsterdam onbespeelbaar maakte, is onverwacht toch geen spelbreker geworden voor de bijna traditionele voetbalontmoeting tus sen brouwerijmedewerkers en een team van de K.R.O. Pas op het allerlaatste moment, toen officieel al was bekend gemaakt dat de wedstrijd was afgelast, slaagde een KRO-speler erin om beslag te leggen op één van de velden van De Volewijckers in Amsterdam-noord. Hals over kop werden de spelers van beide teams bij elkaar getrommeld en reed men "in optocht' naar het veld. Veel tijd vóór het invallen van de duisternis bleef er niet over, zodat de 'eerste helft' maar een kwartier en de tweede slechts een half uur duurde. Dat was echter ruim voldoende om met z'n allen toch vijf goals te maken. Het plan van de KRO om Amstel onder de voet te lopen, bleek al te stoutmoedig. De beslist on partijdige Amstel-scheidsrechter Snel moest echter wel ogen van achteren hebben om alle overtredingen af te straffen. Onze 'Dit is de man'-mannen kregen al snel na het begin een licht overwicht. Brandpunt-keeper Ad Langebent werd 'buitenspel' gezet en Fortanier kon Am stel de leiding geven. Teeuwen, op wie alle hoop gevestigd was, moest zich we gens een blessure laten vervangen. Voor hem kwam 'Ausputzer' Van Stek in het veld, die zijn hele gewicht (en dat is be paald niet weinig) in de schaal zette om het Amstel-doel dicht te houden. 'Zwer ver' Corbeau haalde echter één van de 'roomse rakkers' in het strafschopgebied onderuit, waarop KRO's nummer 13 uit haalde en er zorgvuldig 1-1 van maakte. ,,in de sandwich" Diezelfde nummer dertien, Henk Jenner, bezorgde het kleumende publiek langs de lijn even een beetje warmte door een fraai schot, dat Amstel-keeper De Haas net even te lang uit balans bracht (1-2). Aanvallen van Amstel stuitten onophou delijk op de zeer beweeglijke KRO-de- fensie met René Sleven, Frits de Blaauw en Frans Derks, de scheidsrechter uit het betaalde voetbal die het ditmaal zelf eens wilde proberen. KRO's Aad van den Heuvel ging nog een paar maal 'in de sandwich', terwijl Otto Burm aan 'onze' Wijers geen gemakkelijke had. Een for midabele rush van Stekelenburg, die drie- vier spelers voorbij ging, bracht Amstel weer op gelijke voet. Bos draaide ettelijke malen om zijn eigen as, in de hoop zodoende de bal een slinger te geven. Van Bueren haalde een paar maal hard uit. En Elfrink kreeg voor een zogeheten 'open doel' de bal tot drie maal toe voor de verkeerde voet. Toch werd het nog 3-2 door een handig balletje van Colijn. Dat het pal daarop tijd was, zal wel toeval zijn geweest. Am stel had ook deze tweede wedstrijd tegen de KRO 'verdiend' gewonnen. 's-Avonds in de Gijsbreghtkelder was Frits (toto-uitslagen) van Turenhout pre sent om het winnende team een beker aan te bieden en alle spelers een aardige attentie. De tot Amstel-captain gebom bardeerde Wijers had ook een beker ach ter de hand, plus een voor deze gelegen heid met de woorden 'Hup KRO' over- geplakt Ajax-petje. Bos, die op het veld nogal eens gemist had, schoot even later zeer behoorlijk raak met een door hem 'zeer bewogen' gezongen Spaans üed. (vervolg pagina 5) In de kantine ging het er op dat moment al vrolijk aan toe, want het grimmige weer had vele supporters al een wanner heenkomen doen zoeken. Bier bleek een uitstekende dorstlesser en de hongaarse goulash liet eenieder zich ook enorm smaken. De wisselprijs van Amstel - be- sohikbaar gesteld voor de winnaar van de mixed-wedstrijden - die gelet op de eind uitslag weer bij Amstel terug zou komen, zal komend jaar evenwel in de prijzen- kast van Heineken een plaatsje mogen krijgen. De heer K. A. Houtzager over handigde hem aan de aanvoerder van het Heinekenteam, de heer E. Borgers, die er met alle dames van het Amstel-team een toast mee uitbracht. Amstel's aan voerder van het herenelftal, de heer P. Wijers, kreeg op zijn beurt een aan de hockeysport aangepast drinkglas van een buitengewoon model, dat vanzelfspre kend op deze hockeyverbroedering werd leeggedronken. Tot laat in de avond bleef het uitgebreide gezelschap druk pratend en in vrolijke stemming bijeen in de ge zellige HIC-kantine. De heer Joosse van Amstel's 'keuken brigade' wordt terzijde gestaan door links de heer Weiman en rechts de heer Ver- berne. De verandering in het boekjaar - dat nu loopt van 1 oktober tot en met 30 september - brengt voor de komende jaren een verandering in de gratificatie uitkering met zich mee. In plaats van gratificatie zal men in het vervolg spre ken van tantième. Zoals u elders in dit blad kunt lezen heeft de B.Z.B. onlangs haar 15-jarig bestaan gevierd. De heer H. Neervoort nam om gezondheidsredenen op deze avond afscheid van de B.Z.B. In een brief aan de redaktie van het Spongat vroeg hij met name de heer Struiksma te bedanken voor de onvergetelijke avond, die deze hem en zijn collega's heeft be zorgd. De heer Neervoort zo mogen we wel aannemen is hierin de tolk van velen. De Stadhoudersbrug over de Amstel is thans in ruwbouw voltooid. In novem ber zal zij voor het verkeer kunnen wor den opengesteld. De brug ligt in het ver lengde van de onderdoorgang van het Rhijnspoorplein, waaraan onze brouwerij ligt. En la competición de hockey entre Am stel y Heineken se logro los siguientes resultados: Hombres: gano la Heineken por 2—1, Mixto, gano la Amstel por 3—1. Amstel jugo un partido de futbal con un equipo de empleados de la radio y tele vision oatolica (K.R.O.). El equipo de Amstel gano por 3—1. In memoriam J. J. A. de Vries Zondag 1 juni is op 71-jarige leef tijd in alle rust overleden onze oud-medewerker de heer J. J. A. de Vries. De heer de Vries die tientallen jaren in de machine kamer heeft gewerkt, was een sociaal hewogen man, die het ver trouwen genoot van eenieder die met hem in aanraking kwam. On danks een ernstige ziekte, die hem jarenlang kwelde, wist hij niet van opgeven en bleef hij zijn werk vol overgave vervullen. I)e ouderen onder ons zullen hem blijven ge denken als een eerlijk en oprecht mens. Dat hij ruste in vrede is ons aller wens. De begrafenis heeft plaatsgehad op woensdag 4 juni. „Dit is de man" mannen wonnen „verdiend" met 3-2 6

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 6