Helmond belangrijk punt op de agenda Ondernemingsraden bijeen Capaciteitsplanning Centrale O.R. CONCERN- SRORTDAG Mededelingen Frisdranken lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoe gaat de toekomst er voor onze brouwerij in Helmond en speciaal voor de mensen die daar werken uitzien? Dat is het kernpunt van het betoog, dat namens de leden van de Helmondse Ondernemingsraad werd gevoerd door de heer Th. van Outersterp op de gezamen lijke vergadering van de Ondernemings raden Amsterdam en Helmond op dins dag 20 mei. Een vergadering, die weder om onder voorzitterschap stond van de heer P. Kranenborg, en die zich ken merkte door een groot aantal mede delingen en vragen over zeer uiteenlo pende onderwerpen. Voor wat Helmond betreft werd inge haakt op een uiteenzetting, die ir. R. van Marwijk Kooy op 2 april voor de leden had gehouden. De heer Van Outersterp meende bij deze gelegenheid te hebben vernomen dat eerst de uitbreiding van de brouwerij in Amsterdam haar beslag zou krijgen en dat uitbreiding van Helmond de eerste 8 tot 10 jaar niet aan de orde zou komen. In aansluiting daarop vroeg de heer Van Outersterp op welk termijn men denkt de uitbreiding in Amsterdam verwezenlijkt te hebben, alsook welke kansen men voor Helmond zag. De heer Kranenberg stelde, dat hij gezien het beraad, dat op dit moment wordt ge voerd, tijdens deze vergadering daarop niet kon antwoorden, maar dat hij graag in een der volgende vergaderingen een antwoord zou willen geven. Wél kon hij mededelen, dat direct na de fusie een groep mensen zich heeft gebogen over het probleem van de capaciteitsplanning. Omdat de problemen van de Heineken brouwerij in Rotterdam reeds voor de fusie ter tafel lagen, kwamen deze van zelfsprekend als eerste aan de beurt. Thans wordt de capaciteitsplanning voor het gehele concern bezien, aldus de heer Kranenberg. Voor zover zijn kennis op dit moment strekt, valt het te bezien of Helmond wel voor uitbreiding in aan merking komt. De heer C. Stuiven berg (Helmond) zei ten aanzien van de toekomst zeer somber gestemd te zijn. Hij had de indruk dat de mensen in Helmond het allemaal niet meer zo zagen. De heer Van Outersterp - die zich afvroeg op zijn 'ongelovigheid' verband hield met het feit, dat hij Tho mas heet - had eenzelfde mening. Met name bij het leidinggevend personeel had hij een lichte ongerustheid gesignaleerd. Destijds zou men naar Helmond zijn ge komen om een toekomst op te bouwen. Een zaak waarvan men thans niet meer zo zeker is. De heer Kranenberg voerde aan, dat men steeds zeer veel interesse heeft in alles wat er in Helmond leeft. Hij zegde toe om al hetgeen door de Helmondse af gevaardigden te berde was gebracht te bestemder plaatse te zullen mededelen. Een tweede, belangrijk agendapunt, dat zowel door vertegenwoordigers van Am sterdam als Helmond was aangebracht, vormde de gedachte om voor alle bij het concern aangesloten werkmaatschappijen te komen tot één centrale ondernemings raad. Uitgangspunt was een vraag van de heer Van Outersterp, die wilde weten of de directie de ondernemingsraad ziet als een overlegorgaan, en zo ja, of de raad dan in het vervolg vroegtijdig kan worden ingeschakeld bij toekomstige wijzigingen in de organisatiestruktuur. De heer L. Koch (Amsterdam) zag het instellen van een centrale ondernemings raad als basis voor een goed funktione- Wanneer u een liefhebber bent van sport en spel, dan doet n er goed aan om in uw agenda de datum 20 september 1969 alvast te reser veren. Plannen bestaan namelijk om op die dag voor de eerste maal een 'concern sportdag' te organise ren. Er zal worden deelgenomen door afgevaardigden van: Anistel (Amsterdam Helmond) Heineken Amsterdam Heineken Rotterdam Heineken Den Bosch Vrumona De wedstrijden worden gehouden in Den Bosch. Nadere hijzonder- heden zullen zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling dat de deel nemende afvaardigingen in de meest uiteenlopende onderdelen van de sport tegen elkaar uit zul len komen. Tijdens de laatste ondernemingsraadver gadering werd door de heer P. Kranen berg het volgende medegedeeld: Het begin van de maand mei van het volgend jaar (1970) telt drie feestdagen: Koninginnedag (30 april). Nationale Feestdag (5 mei) en Hemelsvaartsdag (7 mei). In deze periode zullen geen col lectieve snipperdagen worden vastgesteld. De tussen deze feestdagen liggende werk dagen kunnen namelijk voor de produk- tie niet worden gemist. Indien het werk het toelaat kunnen individueel echter wel snipperdagen worden opgenomen. Door de verzekeringsmaatschappij V.Z.V.Z. wordt een marktonderzoek ge houden onder de verzekerden. Hiervoor zullen onder onze medewerkers, die bij de V.Z.V.Z. zijn aangesloten enquête formulieren worden uitgereikt. U wordt er aan herinnert dat het onderzoek ano niem gebeurt en dat niemand verplicht is het formulier in te vullen. Sinds enkele weken worden door Am- stel speciale bierblikjes met als opdruk het elftal van Ajax in de handel gebracht. Zolang de voorraad strekt kunnen perso neelsleden in de personeelswinkels per werknemer 6 van deze blikjes kopen tegen een bedrag groot 40 cent per stuk. rend overleg. Hij vond het nuttig en tegelijk noodzakelijk wanneer reeds nu - hoewel het rapport Verdam (handelend over de Wet op de Ondernemingsraden) nog niet is aangenomen - stappen wor den ondernomen om tot zo'n instituut te komen. De heer Kranenberg gaf als antwoord zélf positief tegenover de instelling van een centrale ondernemingsraad te staan, vermits de omstandigheden daartoe aan wezig zijn. Hij zal bezien om met zijn collega's van Heineken te komen tot een gezamenlijk voorstel aan de Raad van Bestuur. En passent merkte de heer Kra nenberg nog op, dat hij de vraag van de heer Koch om tot een gezamenlijke ondernemingsraad te komen, een 'zeer redelijke' vond. Schuchter lachend liet de heer Koch daarop volgen: 'U weet het, ik stel altijd zeer redelijke vragen Punt zes van de agenda handelde over de verstrekking van frisdranken (Vru- mona-artikelen) aan ons personeel. De heer B. Leereveld schetste de problemen van onze medewerkers, die niet de be schikking hebben over een auto. Willen zij voordeliger frisdranken op de brou werij kopen, dan zijn zij genoodzaakt (lees verder pagina 8) 3

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3