W. Jumelet gehuldigd voor 25 jaar trouw aan Amstel Amstel brengt bierblikjes met elftal van Ajax De heer W. Jumelet kijkt bewonderend naar de Friese staartklokdie hij kort tevoren van onze directeur drs. A. Mie- dema (rechts op de fotomocht ont vangen. Links een zuster van de jubila ris. de jubilaris voor alles wat deze in het belang van de brouwerij heeft gedaan en bood hem als blijk van waardering een Friese staartklok aan. In de bazenkanter was het daarna een genoeglijk 'onderonsje' van bottelarij- en expeditiemedewerkers, waaronder enke le oud-schippers. Namens het personeel bood de heer M. Kamsteeg de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Hetzelf de deed even later de heer Ch. Fransen namens de jubileumcommissie. Na een toast op de jubilaris bleef het gezelschap nog geruime tijd bijeen in de bazenka- mer. Dankbetuiging Met deze dank ik, ook namens mijn vrouw, de directie en alle medewerkers voor de prachtige cadeaux en de harte lijke belangstelling die ik mocht onder vinden bij mijn 25-jarig jubileum. W. Jumelet Vanaf maandag 19 mei wordt in de kantine verpakte jam verkocht. Men heeft de keus uit drie soorten. De prijs bedraagt 15 cent, waarvoor men dan tevens een sneetje brood ontvangt. De Amstel Brouwerij heeft - op initiatief van en in samenwerking met de N.V. Blikfabrieken Thomassen Drijver Verblifa - een speciaal bierblikje, waar op het volledige elftal van de eredivisie club Ajax staat afgebeeld, op de markt gebracht. Aangezien deze aktie gericht is op Ajax, zullen de blikjes alleen in Amsterdam en naaste omgeving worden afgezet. De eerste blikjes werden zondag 11 mei voorafgaand aan de wedstrijd Ajax-DWS door Amstel-direkteur P. Kranenberg aangeboden aan Ajax-aanvoerder Gert Bals, alsook aan de leden van het be stuur, de trainer en de overige eerste elftal-spelers. Het is voor de eerste maal in de Neder landse voetbalhistorie dat een voetbal elftal op een bierblikje wordt vastgelegd. Gelet op de goede resultaten van Ajax in de Europacup-competitie en de daar door gestegen populariteit, verwacht men dat het beperkte aantal blikjes in zeer korte tijd zijn weg naar de verza melaars gevonden zal hebben. De viering van het 25-jarig jubileum van de heer W. Jumelet heeft - overeen komstig zijn verzoek - in alle beschei denheid plaats gehad op vrijdag 8 mei. Dat betekende natuurlijk niet, dat de verdiensten van de heer Jumelet daar door op de achtergrond zijn gebleven. Want voorafgaande aan een informele bijeenkomst in de bazenkamer, werd de heer Jumelet tesamen met zijn uit Zee land overgekomen zuster ontvangen door onze direkteur, drs. A. Miedema. Schippen op plezierjacht Deze schetste in grote lijnen de loopbaan van de heer Jumelet, welke in mei 1944 voor wat de werkzaamheden bij de Am stel Brouwerij betreft, is begonnen. Daarvoor had de heer Jumelet reeds ja ren een regelmatig kontakt met de brou werij, omdat hij lange tijd fungeerde als schipper van het jacht van jhr. H. W. C. Hooft van Woudenberg, onze vroegere exportdirekteur. Van beroep was de heer Jumelet echter in vroeger jaren mossel visser, doch toen in 1944 vanwege de oorlog vele schepen en ook het zijne werden gevorderd, zocht de heer Jume let een baan aan de wal. Paraat in tijd wan watersnood Die baan 'aan de wal' was maar betrek kelijk, want voor Amstel was hij lange tijd schipper op één van de vele brou werijschepen. Later was de heer Jumelet werkzaam in het nieuwe expeditiecen trum, waar men hem thans op de eerste etage kan ontmoeten. Eén van de acti viteiten van de heer Jumelet, die alom bijzonder werd gewaardeerd, was zijn aandeel in de hulpverlening bij de Wa tersnoodramp in Zeeland in 1953. Di rect nadat groot alarm was geslagen ging de heer Jumelet met een van de Amstelschepen naar het rampgebied en kon zodoende tientallen getroffenen een veilig heenkomen bezorgen. De heer Miedema zei bijzonder veel waardering te hebben voor de wijze waarop de heer Jumelet zijn werkzaam heden steeds heeft verricht. Hij memo reerde, dat de jubilaris het vaak zeer ge haaste werk op de expeditie bijzonder goed het hoofd kon bieden. Uit naam van de direktie dankte de heer Miedema In de bazenkamer kreeg de heer Jumelet een enveloppe met inhoud van het per soneel, die werd aangeboden door de heer M. Kamsteeg. 3

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3