AMSTEL Vierde Amstel Gold Race klassieker van klasse PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. El Cuarto Amstel Gold Race HET SPONGAT B NUMMER 109—1 MEI 1969 Rond de brouwerijgebouwen op het terrein van onze vestiging in Helmond bevindt zich een flink stuk grasland. Het is zó uitgestrektdat het bijne on doenlijk is om machinaal of met de zeis al het gras te maaien. Een Brabantse schaapsherder bracht met zijn kudde dé uitkomst. Regelmatig grazen nu een zestigtal schapen vredig het land af, zoals blijkt uit de foto, genomen voor het lagergebouw. De vierde Amstel Gold Race is voorbij. In het knusse Raadhuis van de Zuid limburgse plaats Meerssen heeft onze directeur P. Kranenberg 'Het Gouden Amstelvat', een kostbare gouden ring met briljant, om de vinger geschoven van de glorieuze winnaar van deze mar telende voorjaarsklassieker, de belg Guido Reybrouck. Na precies 256 kilo meter door het Brabantse en Limburgse land bleek hij de rapste in de sprint met zijn landgenoot Jos Huysmans. Van de 172 renners, die voor onze brouwe rij in Helmond 's morgens van start wa ren gegaan, kwamen er niet meer dan 36 over de eindstreep. Regen, sneeuw, hagel, barre kou en een zeer grillig par cours hebben deze enige Nederlandse 'van stad tot stad' -wedstrijd voor profes sionals gemaakt tot één van de zwaarste die de internationale wielersport kent. Nog nooit kreeg dit door de Amstel Brouwerij georganiseerde evenement zó veel publiciteit als dit jaar. Het meerij den van Eddy Merckx bracht de naam Amstel Gold Race al vroeg in het sei zoen in de internationale pers. De woor den 'Amstel Gold Race' waren in de kranten nauw verbonden aan de naam Jan Janssen, die na een dopingsonder- zoek als renner verstek moest laten gaan, maar als toeschouwer wel bij de start in Helmond aanwezig was. De toe zegging van wereldkampioen Adorni om in de Amstel Gold Race te vertrekken leverde opnieuw stof tot schrijven op. En dan hebben we het nog niet eens over de enorme reportages, die na af loop van de wedstrijd in de kranten ver schenen en die de klasse van deze 'klas sieker' tot vér over de landsgrenzen uit droegen. Want in het korps van ruim 75 schrijvende, filmende en fotografe rende persmensen, dat de wedstrijd met auto's en op de motor volgde, waren naast Nederlanders ook vele Belgen, een Twee sfeerplaatjes in Helmond. Tien tallen racefietsjes kriskras geplaatst te gen het 'administratiegebouw'Daaron der de renners in afwachting van het startschot, dat gelost wordt door de heer NGijben, Hoofdcommissaris van Politie in Helmond. paar Fransen, twee Engelsen, een Duit ser en zelfs een Turk. De KRO-radio maakte een aantal directe reportages van de race, de VAR A-radio gaf een (lees verder pagina 3) Por cuarta vez el Amstel Gold Race lacarreira para ciclistas. profesionales en- teramente organizada por la empresa Amstel - tuve lugar el 18 de abril. Los participantes - 172 en total - arran- caron de nuestra fabrica en Helmond para empezar una camera de 257 kiló- metros que resultaron exospcionalmente deflcil a causa del tiempo malisimo. El frio y muchas nevadas obligaron a mu- chos corredores de echarse en el surco. Solamente 36 de alios llegaron a la meta en el pueblo de Meerssen. El bel ga Guido Reybrouck ha sido ganador. En esta pagina y en la pagina 3 se ven algunas fotografias de esta carrera. No participaron espanoles. 1

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1