T. P. A. Mantoua neemt afscheid na bijna 46 dienstjaren bij A.B. 'Schaars' Zangkoor kreeg nieuw leven 'Toewijding, trouw en grote mate van vakkundigheid' Temidden van familieleden en brouwe rijmedewerkers is vrijdag 28 maart af scheid genomen van de heer T. P. A. Mantoua, die tot voor enkele jaren werkzaam was in de afdeling wortkoe- ling, doch wegens ziekte de laatste tijd niet meer in de brouwerij actief was. Voordat in de Raadskamer van de Gijsbreghtkelder het officiële afscheid werd gevierd, werd het echtpaar Man toua met hun kinderen ontvangen door onze directeur, de heer P. Kranenberg. In zijn toespraak veronderstelde de heer Kranenberg, dat de heer Mantoua op deze dag ongetwijfeld met veel weemoed zal terug kijken op de lange periode, die hij bij de brouwerij heeft gewerkt. Dat is dan op een maand na precies 46 jaar. Geen kleinigheid als men bedenkt dat tegenwoordig nog zoveel mensen van de ene baas naar de andere zwerven, zon der dat ze vaak kunnen zeggen, dat ze iets hebben afgemaakt. De trouw aan het bedrijf was dan ook tekenend voor een man als Mantoua, aldus de heer Kranenberg. 'Een ieder heeft op zijn eigen wijze ons bedrijf groot gemaakt' vervolgde de heer Kranenberg, 'maar in de moeilijke na oorlogse periode was het vooral ook de heer Mantoua, die op de bres heeft ge staan. Uw plichtsbetrachting komt uit alle verhalen die rondom uw persoon bestaan naar voren. In eenvoud en be scheidenheid was de heer Mantoua een voorbeeld voor iedereen. Z'n humor heeft hij, ondanks niet zo gemakkelijke jaren, nooit verlaten. Andere eigen schappen van de heer Mantoua waren zijn toewijding, zijn trouw en zijn grote mate van vakkundigheid'. Tot slot gaf de heer Kranenberg de heer Mantoua nog een goede raad. 'Probeer na deze dag', zo zei hij, 'van het leven nog iets anders te maken. Je moet deze tijd niet zien als een stuk rest-leven, maar als een brok nieuw leven. Daarom: ga nog eens wat nieuws presteren....' Namens de Directie dankte de heer De heer W. Both, baas van de gistkel- der, was één van de velen met wie de heer Mantoua heeft samengewerkt. De heer P. Kranenberg overhandigt de heer Mantoua een luchtfoto van de brouwerij tijdens diens afscheid na bijna 46 Amsteljaren. Kranenberg de heer Mantoua voor al zijn verdiensten voor de brouwerij en mevrouw Mantoua voor de steun, die zij haar man steeds heeft gegeven. In een dankwoord zei de heer Mantoua steeds met plezier op de brouwerij ge werkt te hebben. Wanneer hij opnieuw voor de keus zou staan ergens te gaan werken, dan zou hij weer voor de Am- stel Brouwerij kiezen. Ook dankte hij de Directie voor het pensioen, dat hem nu betaald wordt. Later deze middag werd in de Raads kamer het woord gevoerd door ir. W. F. Schipper, die nog eens gewag maakte van de geweldige ervaring welke de heer Mantoua op zijn terrein had, en waarop we nu kunnen voortbouwen 'Mensen als Mantoua, die met zo veel zorg hun werk in de brouwerij doen, worden schaars', aldus de heer Schipper, die uit dank het boekwerk: 'Het bier en zijn brouwers' overhandigde. De heer W. Both haalde in zijn toe spraak een groot aantal anekdotes aan, waarmee de sfeer op de afdeling en rond de heer Mantoua werd getekend. Ook haalde hij in de herinnering terug dat specifiek de wortkoeling en de gistkelder in vroeger jaren bijzonder veel zangers heeft afgeleverd, wat in de dagen rond het 75-jarig bestaan van de brouwerij tot een niet onverdienstelijk zangkoor leidde. Ook prees de heer Both de acti viteiten van mevrouw Mantoua en haar dochter in de toneelclub van de brouwe rij. Om de vriendschap en de waardering voor de heer Mantoua nog eens te be nadrukken bood de heer Both namens de collega's een pakket rookwaren aan. De heer J. Gans vertegenwoordigde de vakbond, waarvan de heer Mantoua lid is, en waarvoor hij op de brouwerij veel medewerkers enthousiast heeft gemaakt. Als blijk van waardering overhandigde hij de heer Mantoua het boek 'De Be zetting' van dr. L. de Jong. De heer M. Brouwer dankte de heer Mantoua uit naam van de Jubileum commissie en overhandigde hem een geschenk onder couvert. In zijn dankwoord zei de heer Mantoua het plezierig te vinden, dat zoveel oude bekenden uit de brouwerij naar deze af scheidsbijeenkomst waren gekomen. Een aardig intermezzo tijdens de recep tie was de samenzang van vele aanwezi gen, die deed denken aan vroeger dagen. 3

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3