Voetbalteam Guinness Se gast in Amsterdam PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Hollands uitstapje Wedstrijd had spannend verloop HET SPONGAT B NUMMER 108 - 17 APRIL 1969 Door omstandigheden moest een aanzienlijk deel van de kopij voor dit Spongat bewaard worden tot de volgende uitgave. Zou zijn re portages over de werkweek van middelbare scholieren, die kort na Pasen plaats vond, uitgesteld tot het volgend nummer. voetbalvereniging Lijnden om vervolgens zich per bus naar de brouwerij te bege ven voor de lunch. Zondag hebben de Engelsen op eigen gelegenheid Amsterdam verkend. Maan dag stonden zij omstreeks het middag uur klaar om per bus naar IJmuiden te trekken waar Ajax tegen Telstar speelde. Met opzet was deze wedstrijd gekozen omdat terecht was aangenomen dat de naam Ajax niet onbekend zou zijn voor onze gasten. Tegen middernacht vertrok de Guin ness ploeg weer naar Londen, na ons verzekerd te hebben dat zij echt geno ten hadden van het Hollandse uitstapje. Wij hadden ervoor gezorgd dat er overal ruimschoots voldoende Guinness stout aanwezig was, maar tot onze verbazing werd hiervan zeer spaarzaam gedronken. De hoeveelheid Amstel Pils die de gas ten wegwerkten was des te groter. Spannende momenten voor het doel van Guinness. Of hieruit een doelpunt voor de Amstel-ploeg gescoord kon worden is niet bekend. Wel dat de ruststand 2-0 voor Guinness opleverde en de eindstand 4-2 voor de gasten was. In de kantine van de brouwerij in Am sterdam wordt dezer dagen een tentoon stelling ingericht van het werk van mej. Anneke Leenders, werkzaam op het bu reau Technische Dienst. Vanaf maandag 21 april zijn de ongeveer twintig schil derstukken van de zich 'Annelee' noe mende schilderes te bezichtigen. Tevens bestaat de mogelijkheid het werk van mej. Leenders te kopen, waartoe men telefonisch kontakt met haar kan opnemen (toestel 402). Bij haar afwe zigheid kan men zich in verbinding stel len met de heer Hesse (toestel 442). Mej. Leenders is thans ongeveer een jaar werkzaam op de brouwerij. In die tijd maakte ze o.m. een wanddecoratie voor de bazenkamer in Amsterdam. In de avonduren studeert mej. Leenders aan de Rietveld Akademie voor Beeldende Kunst. Het is de eerste maal dat zij haar werk tentoonstelt. De aanvoerders van de teams van Guinness en Amstel ruilen herinnerings vaantjes uit. Op de achtergrond de scheidrechter en de heer Struiksma. Het bezoek van de voetbalclub van Guinness uit Londen is, gezien de vele enthousiaste reacties van Engelse zijde, een succes geworden. Al om kwart over acht in de ochtend landde op vrijdag 4 april hun vliegtuig op Schiphol, waarna een bus het gezel schap rechtstreeks naar de Aalsmeerse bloemenveiling bracht. Een compensatie voor een kale Keukenhof, die anders zou zijn bezocht. Een rondleiding door ons bedrijf stond vervolgens op het programma, waarna een koffietafel in de Raadskamer werd geserveerd. De volgende dag vond de voetbalwed strijd tussen Guinness en Amstel plaats op het voetbalveld Lijnden. Voor de strijd overhandigde de aanvoerder van het Engelse team een mooi schildje. Op zijn beurt ontving hij een fraai vaantje als souvenir. De wedstrijd kan geslaagd genoemd worden, al verloor Amstel dan ook met 4 2. Beide teams kwamen een beetje bij van het harde werken in de kantine van de 1

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1