Bruikbare ideeën beloond ONS LEVEN in de brouwerij 77TTVY\ ^TT777 iiiiiiiiiiimiiiiiiiiiin Vragenavond EHBO-cursus Clubavond klaverjasvereniging Voetbalwedstrijd Amstel - Guinness (zie mededelingenbord) TWEEDE PAASDAG Begin Paasvakantie-cursus C.B.O. Oefenavond bedrijfsbrandweer Examen E.H.B.O. Clubavond klaverjasvereniging Landelijke opleiding LOTUS Test BO en IO kader Bedrijfsschool - afvulafdelingen Clubavond biljartvereniging Oefenavond reddingsdienst Examen E.H.B.O. Contactavond voetbalvereniging Clubavond klaverjasvereniging Toelatingsexamen kader Oranje Kruis Do. 3/4 Vr. 4/4 Za. 5/4 Ma. 7/4 Di. 8/4 Wo. 9/4 Do. 10/4 Vr. 11/4 Za. 12/4 Ma. 14/4 Wo. 16/4 Do. 17/4 Vr. 18/4 Za. 19/4 AMSTEU Na onze opwekkingsartikeltjes in het Spongat hebben heel wat meer enthou siaste brouwerijmedewerkers hun ge dachten laten gaan over de dingen die hen dagelijks in hun werk bezighouden. Zij hebben zich afgevraagd of er hier en daar niet wat te verbeteren viel, wat de produktie of de efficiëncy ten goede zou kunnen komen. In enkele gevallen schoten zij in de roos en werd een be loning hun deel. De Ideeën Vat Com missie is er echter van overtuigd, dat er nog heel wat ideeën een weg naar de bekende Ideeënvaten in Amsterdam en Helmond zouden kunnen vinden. De thans behandelde ideeën zijn: H 607: De heer F. Meulendijks uit Helmond ontving een beloning van 25,- voor het volgende idee: Wanneer er niet voldoende druk op de pakketrichters is om de flessenschakelaars te laten schakelen, moet de machinebe- diende op een startknop drukken, welke op een zodanige plaats zit dat hij de afzethandle die hij moet bedienen, moet verlaten. Zijn idee is om een tweede startknop in de buurt van de afzethandle aan te brengen, zodat hij de machine te allen tijde kan laten stoppen. 609: De heer A. C. Dijkstra kwam op het idee om op de oprit van de electrische brug in de garage strippen te monteren, zodat het slipgevaar verminderd is. Voor dit veiligheidsidee kreeg de heer Dijkstra 20,- beloning. 613: Ter verhoging van de veiligheid op de weg, heeft de heer Ch. G. van der Burgh voorgesteld om op onze vrachtauto's „warnblinkers" aan te brengen. Er is besloten de vrachtauto's voor de buiten weg van deze warnblinkers te voorzien. Als beloning ontving hij f 30.-. 618 en 619: Om de stofontwikkeling van de vloer op de afdeling in het stalgebouw waar de heer F. Csérep werkt te voorkomen, zal op zijn voorstel deze vloer met verf behandeld worden. Tevens zullen er voorzieningen getrof fen worden wat het sanitair in het stal gebouw betreft, naar aanleiding van de suggesties van de heer F. Csérep. Voor zijn ideeën kreeg de heer Csérep 20,- beloning. Idee 608: Wanneer de hekken van de vrachtwa gens eraf gehaald werden en de kleppen naar beneden gingen, dan werden de hekken aan losse haken aan de kleppen gehangen of op de grond gezet. Dit bracht, bij het wegrijden, schade aan de auto en tevens bleven de haken vaak tussen de pallets zitten. Nu had de heer H. Hellenberg het idee om twee vaste haken aan de kleppen te bevestigen, waar de hekken aan opge hangen worden. Beschadiging door wegrijden met losse hekken is nu niet meer mogelijk, even min het blijven zitten van de haken aan de pallets. Voor dit kostenbesparend idee kreeg de heer Hellenberg een beloning van 50,-. Idee 620: De stuitbeugels voor de deuren van de lift (west) zijn zwart geschilderd. Als men vanuit het donker komt, ziet men ze niet en loopt men er tegenaan. Deze pijnlijke ergernis zal volgens de heer G. J. Nijveldt verminderd, zo niet opgehe ven worden indien deze beugels een sterk opvallende kleur krijgen, zoals heioranje of rood. Voor dit veiligheidsidee kreeg de heer Nijveldt een beloning van 20,-. 9 Vrijdagavond 18 april zullen in Hel mond tafeltenniswedstrijden worden ge houden tussen teams van de brouwe rijen in Amsterdam en Helmond. Op de typekamer ligt een indruk wekkende hoeveelheid uitgevoerd type- en stencilwerk. Het is onmogelijk om dit aan de opdrachtgevers te sturendaar deze verzuimd hebben om hun naam of hun afdeling te vermelden toen ze het werk inzonden. Dit komt veel voor en mejuffrouw Wesseling zal u ddnkbaar zijn wanneer u in de toekomst duidelijk een afzender op uw opdrachten noemt. Nieuw personeel v.l.n.r. mevr. Muhoz Baudin, mevr. Mulder-Althuis en de he ren Tak en Perez Casal. IN DIENST: F. Perez Casal, Poviet P. Tak, Elec. Mevr. M. M. E. Mulder-Althuis, P. R. Gijsbregtkelder Mevr. J. Munoz Baudin, Interne Dienst UIT DIENST: Mej. T. Willemse, Koffiekamer T.D. L. W. Moes, Centrale werkplaats J. L. Schoonhoven, Mouterij L. G. Denekamp, Mouterij J. D. Verduin, Poviet Mej. M. de Bloeme, Personeelszaken P. Dijkema, Technische dienst Mej. J. H. M. van Staal, Typekamer Mej. G. Linde, Hoofdboekhouding GEBOREN: Johannes M. F. zoon van het echtpaar Verheijen (Bewaking Helmond)- Siegers IDEEEN 6

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 6