k. Th. P. A. MANTOUA Goed nieuws Amstel en Paris 3 neemt afscheid De heer Th. P. A. Mantoua zal op 31 maart a.s. afscheid nemen van de Amstel Brouwerij om van zijn pensioen te gaan genieten. De heer Mantoua is sinds 1923 een Amstelmedewerker en is praktisch altijd werkzaam geweest in de gistkelder tot dat hij in november 1966 met ziekte verlof moest gaan. Tijdens een bijeenkomst in de Gijs- breghtkelder op vrijdag 28 maart om 16.30 uur zal de heer Mantoua afscheid nemen. Vrijdagavond 28 maart om acht uur zal in de kantine van de brou werij te Amsterdam weer een bin go-avond worden gehouden. Ook dit keer zullen er weer fraaie prijzen beschikbaar zijn. Aan afwisseling zal het niet ont breken want op het programma staan de volgende bingo's: 1Eetbingo 2. Drinkbingo 3. Prijzenbingo 4. (TreiterjBankbingo 400 bingosets zijn beschikbaar bij de verkopers die vermeld staan op de bekendmakingenborden. Prijs 2,50 per set. El viernes 28 de marzo a las ocho de la tarde tendra lugar otra vez una noche de Bingo con precios muy bonitos. Las personas cuyos nombres figuran en los tableros de anuncios venden las tar- jetas al precio de 2,50 cada una. Tam- bién tienen el reglamento en espanol. vervolg van pagina 2 ten van de wedstrijd. Gelukkig, want ook de terugtocht was niet ideaal. De chauffeur had opdracht om de auto- tolweg te mijden in verband met de kos ten, maar de passagiers, oververmoeid van de heenreis over de oude tweebaans- weg, stelden voor om de tol in te zame len. Dit gebeurde, maar toen deed het probleem zich voor dat de tolweg on vindbaar bleek te zijn. Het heeft twee uur geduurd voordat aan de eigenlijke terugweg kon worden begonnen. Deze werd op onaangename wijze onderbro ken door een brandje in het verwar mingssysteem in Antwerpen. Het blussen ging vlot, maar daarna was ook de ver warming uitgeschakeld, zodat de busla ding licht ingevroren om acht uur in de ochtend de hoofdstad binnenreed. Een belevenis De heer Vermeulen (crediteurenadmini stratie) heeft het allemaal een hele bele venis gevonden, maar ook hij weet ze ker dat hij het niet weer zal doen, want de tocht was verschrikkelijk vermoeiend. Ook hij kwam per bus in de late ochtend in Colombes aan en zocht tijdig zijn zit plaats op, want hij zou 's avonds nog de gelegenheid krijgen om een blik te wer pen op Parijs. Hij zat vorstelijk op de eretribune direct achter Michels en Glo ria, maar wel in de schaduw en dus in de kou. De wedstrijd vond hij machtig, zoals dat een goed Ajacied betaamt wan neer Ajax speelt. Het uitstapje in de vroege avonduren begon met een kruiptocht van anderhalf uur naar het centrum. Om negen uur was het weer instappen geblazen om aan een gezellige terugtocht te beginnen, zodat de heer Vermeulen ook op de weg naar Amsterdam geen oog dicht heeft gedaan. Hij en zijn medepassagiers had den alles voor de inwendige mens mee genomen. Een wijs besluit want toen de bus om half vijf in de ochtend te Zun- dert stopte voor een groot restaurant, moest men het gezelschap daar mede delen dat zelfs de koffie totaal op was, zo groot was de toevloed van suppor ters geweest. Met z'n achten De heer Veenbrink (controleur in de Expeditie) is met zijn vrouw en de he ren Dijkstra, Van Stek en Vinkenborg, chauffeurs, eveneens vergezeld door hun echtgenotes, tezamen naar Parijs gereisd. Het groepje ging per bus en men is het er wel over eens dat dit niet de beste manier is. Men wil nog wel eens Ajax in heit buitenland steunen, maar zal dan de tocht ondernemen met een eigen auto. Wel hebben zij erg genoten van de wed strijd, die zij beslist niet hadden willen missen. De terugtocht van 12 uur was daarna wel een beetje een anti-climax, temeer omdat het vier uur duurde voordat hun bus eindelijk Parijs uit was. Onderweg was het onmogelijk om nog iets te eten te vinden. Tijdens de korte onderbre kingen op weg naar huis, was ook ner gens meer een kop koffie te krijgen. Parijs heeft men niet kunnen bezichti gen, maar wel is men nog in het voor stadje Colombes geweest, dait in de vroe ge ochtend al overspoeld werd door Ne derlanders waarvan velen met petjes. Het gaat goed met de met ons geasso cieerde brouwerij op Curasao. Dit blijkt uit het deze week verschenen jaarverslag van de Antilliaanse Brouwerij N.V. waarin een dividend van 18% wordt voorgesteld. De directie meldt dat de economische toestand in de Nederlandse Antillen zich op opvallende wijze aan het herstellen is van de crisis, die enige jaren geleden ontstond door de automatisering van de olieindustrie. Niet alleen komen er di verse nieuwe bedrijven, maar ook het toerisme is een belangrijke bron van in komsten geworden. Dat de Antilliaanse Brouwerij van deze gunstige situatie pro fiteert is begrijpelijk. De omzet steeg in het afgelopen boek jaar van 36.800 hl tot 51.300 hl. Hier van was 2.550 hl. bestemd voor de ex port. Daarnaast nam de verkoop van Amstel Malta met 10% toe. Uitbreidingen waren natuurüjk noodza kelijk. Er vond nieuwbouw plaats in de kelder-, opslag- en bottelarijruimten, waarvoor de nodige apparatuur werd aangekocht. In bestelling is thans een nieuwe bottelserie die een capaciteit van 18.000 flessen zal hebben. In mei 1969 zal deze in bedrijf komen, waar door de capaciteit kan worden gebracht op meer dan 66.000 hl. per jaar. Tot slot merkt de directie op dat de toeneming van de economische activiteit een vruchtbare bodem vormt voor de verdere gunstige ontwikkeling van de Antilliaanse Brouwerij. Cuando el campeón de Holanda 'Ajax' tiene que jugar un partido en la com- petición para la Copa Europea, la em- presa Amstel se ocupa de la distribu- ción a los hinchas de un gran nombre de gorritas de cartón con el texto 'Hup Ajax'. Asi Amstel acompanó a los 30.000 holandeses que viajaron hasta Paris para ver el partido Ajax-Benfica y todos recibieron una gorrita, haciendo asi mucha publicidad para Ajax, pero también para Amstel. A parte de las personas que distribuye- ron las gorritas, varios empleados de la empresa se fueron hacia Francia por su cuenta. Los relatos de su viaje cuen- tan de un tiempo muy divertido, pero también de un cansancio sin igual, por- que tuvieron que viajar toda una noche para poder asistir al partido. Después de haber visto ganar Ajax, algunos de ellos visitaron una o dos horas Paris an tes de regresar en autobus o en tren du rante la noche.! La mayoria, de ellos nunca haran un viaje semejante otra vez!

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3