Kleintjes pils en halve liters G. Fokke vertelt ONS LEVEN in de brouwerij 9 Op de vierde etage van het vaten- gebouw is dezer dagen een ruimte om muurd, waarbinnen twee spuitcabines staan opgesteld. In deze cabines worden de gerepareerde en vaal van kleur ge worden kisten weer mooi rood gespo ten. Dat doet als vaste man de Span jaard Antonio Borrego Montes, die per dag zo'n 864 kisten door zijn handen laat gaan. De muur was noodzakelijk omdat voor het spuiten gebruik gemaakt wordt van brandgevaarlijke stoffen. Ook wil men het verstuiven van de verf te gengaan. Het gebeurde nogal eens, dat medewerkers die in de omgeving van de spuitcabines werkzaam waren, bij 't snui ten van hun neuzen verbaasd opkeken, omdat ze dachten een bloedneus te heb ben. De man aan de spuitcabine draagt uiteraard een masker, waardoor gefil treerde lucht komt. 9 In verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd wordt vrijdag 7 maart 's middags om half vijf in de Ba- zenkamer afscheid genomen van de heer L. G. Denekamp, die werkzaam is op de afdeling Mouterij. 9 De Reisvereniging van de brouwerij in Amsterdam houdt vrijdag 7 maart in het leslokaal bij de kantine een verga dering, waarop de plannen voor de zo merreis worden besproken. Zoals be kend gaat de reis naar de Belgische Ar dennen. De data zijn 13 en 14 juni. Ze ker veertig leden zullen de reis mee maken. 9 De 20 seconden durende televisie spot van Amstel wordt op de volgende data uitgezonden: zaterdag 15 maart Ne derland I na journaal van 8 uur, donder dag 20 maart Nederland II voor jour naal van 7 uur en maandag 24 maart Nederland l voor journaal van 8 uur. 9 De radiospots over Hilversum I en II en over Veronica beginnen pas weer in april. Via Veronica is Amstel vanaf zondag 6 april tot en met eind mei iedere dag zes maal te beluisteren in spots van 30 seconden. 9 De heer J. Verloop, die eind februari als laatste kuiper afscheid nam van onze brouwerij, dankt de Directie en alle me dewerkers hartelijk voor de goede vriendschap en de prettige samenwerking die hij tijdens zijn 28-jarige loopbaan bij de brouwerij heeft mogen ondervin den. Ook dankt hij allen, die hebben bijgedragen aan de afscheidscadeaux. 9 De heer Ton Albers, tot voor kort werkzaam op onze (reclame)studio, ex poseert van 9 tot en met 28 maart schil derijen en aquarellen in Galerie 'De Kuyl', Julianalaan 201 in Bilthoven. De tentoonstelling is geopend op werkda gen (behalve dinsdags) van 2-5 uur en op zondagen van 3-5 uur. Do. 6/3 - E.H.B.O.-cursus - ongevallen en spalkverbanden Vr. 7/3 - Clubavond klaverjas vereniging Za. 8/3 - Oefenmiddag BO en IO kader Ma. 10/3 - Bedrijfsschool - Scheikunde Clubavond biljartvereniging Di. 11/3 - Vorktruckrijderscursus Amsterdam Wo. 12/3 - Oefening Algemene Hulpverleningsdienst BZB Do. 13/3 - E.H.B.O.-cursus - verbandleer Vr. 14/3 - Clubavond klaverjas vereniging Za. 15/3 - Landelijke opleiding LOTUS Ma. 17/3 - Bedrijfsschool - Nederlands Clubavond biljartvereniging Wo. 19/3 - Oefening bedrijfsbrandweer Do. 20/3 - E.H.B.O.-cursus - wonden en bloedingen Vr. 21/3 - Clubavond klaverjasvereniging iiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiii!iiiiiiiiiii:iiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuniiiiiiiiiiiiiiiiM^ (vervolg van pag. 3) in een vat kon kruipen. Om de rond gang wat op te vrolijken haalde men er telkens als er een groep was een man met een vreselijk dikke buik bij. Hij had de bijnaam 'Oliebol' en trok, voordat hij in het fust kroop zijn kiel uit om nog eens duidelijk te laten zien hoe dik hij was. Op zekere dag gebeurde het, dat bij het weer uit het vat kruipen de benen van de man al uit het mangat staken, maar het 'onderste deel van zijn rug' in het gat bleef steken. Er werden een paar sterke mannen bijgehaald, die de 'Oliebol' bij z'n benen pakten en met alle geweld aan zijn broek trokken. Een volgend moment vielen de knapen met een hevige klap op de vloer. De 'Olie bol' lag met het 'naakte gedeelte van zijn rug' nog in dezelfde toestand, ter wijl de twee sterke mannen met de broek in hun handen onderuit lagen. De 'Olie bol' is er even later toch nog op eigen kracht uitgekomen, maar dergelijke de monstraties mochten voortaan niet meer gegeven worden. VROLIJKE AVOND Het was een goede gewoonte, dat wan neer er in de Gijsbreghtkelder een ju bilaris werd gehuldigd, een klein groep je collega's van de man na afloop met de familie meegingen om in een restau rant wat te eten. In de jaren dertig be schikten de mensen nog niet over eigen auto's. Wel hadden enkelen een motor fiets. Zo ook een chef van de jubilaris, die ook voor het etentje was uitgeno digd. Het hele gezelschap ging naar een restaurant aan de Weesperzijde. Omdat het al donker begon te worden wilde de chef eerst nog even naar de brou werij terug omdat het licht van z'n mo tor het niet deed. Op de brouwerij zocht hij een oude lantaarn, een zogenaamde carbidlamp, op, vulde deze en stak hem aan. Met een touw hing de chef de lantaarn om zijn hals, zodat deze ongeveer op borsthoogte bungelde. Wat de chef niet wist, was dat de lantaarn In dienst: J. de Vos, Instr. mak. E. Timmer, Exp. J. Koster, Exp. A. Berger, Exp. B. G. Hagens, Bott. cart. A. Lopez Castro, Gistkelder Uit dienst: F. D. MacNack, Bott. N. J. Tijssen, Lab. J. Llorente Llorente, Legk. Geboren: Bianca, dochter van het echtpaar Ko- genhop-Sommers. Robert, zoon van het echtpaar Massee- de Wit. dm *1 t v.l.n.r. de heren J. de Vos, S. Koster, A. Berger, A. Lopez Castro, B. Hagens, E. Timmer. was gaan walmen. Toen hij even later het restaurant binnenstormde, keken alle aanwezigen hem verwonderd aan. De chef was zo zwart als een neger, en hij wist het zelf niet. Ziezo, zei hij op gelucht, daar ben ik dan. Waarop één van de mensen uit het gezelschap op merkte: 'En daar, mijnheer, hangt de spiegel G. Fokke

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 4