Kuiper %3. Verloop nam afscheid van de brouwerij A. C. KI VIT VAN HAAFTEN J. W. SENDEN In kleine kring werd donderdag 20 fe bruari afscheid genomen van onze laat ste kuiper, de heer J. Verloop. Dat ge beurde in de kamer van onze directeur, de heer P. Kranenberg, die voor deze gelegenheid vergezeld was van zijn col lega drs. A. Miedema. Deze laatste sprak een kort afscheidswoord, waarbij hij de aanwezigen wees op de toevalligheid, dat ze door het raam precies uitkeken op de voormalige kuiperij, waarin de heer Verloop zo vele jaren zijn werk heeft gedaan. De heer Miedema zei, dat met de pen sionering van de heer Verloop een heel opmerkelijke periode in de brouwerij- geschiedenis werd afgesloten. De brou werij kent geen kuipers meer en ze zullen ook nimmer meer terugkomen. Toch geloofde de heer Miedema dat hun pro- dukten en met name het sierwerk dat de heer Verloop de laatste tijd heeft ver vaardigd, nog lang in ere gehouden zul len worden. Vervolgens prees drs. Mie dema de bijzonder grote werklust, de ijver en de enorme vakbekwaamheid van de heer Verloop en overhandigde hem als dank een fraai boekwerk, geti teld 'Het bier en zijn brouwers'. Onze directeur drs. A. Miedema wenst na de overhandiging van het boek werk 'Het bier en zijn brouwers' de heer J. Verloop nog vele goede jaren toe. De heer V. Pelt onderstreepte in zijn toespraakje nog eens, dat de heer Ver loop voor praktisch iedereen in het be drijf een bekende figuur was. Hij schet ste deze laatste kuiper als 'een man van wijsheid', die wist dat hij een taak in de wereld had en vooral ook op het so ciale vlak veel heeft gedaan. 'Verloop was een voorbeeld, zoals een christen mens moet leven', aldus de heer Pelt, die nog benadrukte dat bij Verloop 'een woord een woord was'. Als herinnering bood hij hem een luchtfoto van de brou werij aan. De collega's waren vertegenwoordigd door de heren N. Brouwer, D. Wakker en J. J. van de Born. Zij brachten als afscheidsgeschenk een prachtige hang lamp voor in de woonkamer van de fa milie Verloop en een pedaalemmer voor in de keuken mee. Van het 'jubileum'- fonds kreeg de heer Verloop bovendien nog een enveloppe met inhoud. De heer Verloop dankte alle aanwezigen voor hun lovende woorden en de prach tige geschenken, die hij mocht ontvan gen. Ook dankte hij de Directie voor het premievrij pensioen, waarvan hij nu kon gaan genieten, en dat een prachtige aanvulling op de AOW-uitkering bete kende. Onder het drinken van een glaasje bier haalde hij nog tal van herinneringen uit het verleden op. En el cuarto piso del edificio de botel- leria hay dos cabinas con canones pul- verizadores para pintar rojo cajas repa- radas o feas. El empleado que se ocupe de esta tarea es el espanol Antonio Bor- rego Montes, algunas veces ayudado por Manuel Gomes Boullon y Amador Por- tela Sabajanes. Se pintan 864 ca'as al dia. Para detener la pintura pulverizada se construyó re- cientemente alrededor de las dos cabi nas una pared. De laatste kuiper van de brouwerij, de heer J. Verloop, gefotografeerd tijdens de afscheidsbijeenkomst, met op de foto links van hem de heren P. Kranenberg, J. Linck, VPelt, R. Elfrink, en rechts van hem drs. A. Miedema, N. Brouwer, D. Wakker en J. van de Bom. 25 Jaan bij de brouwerij De heer A. C. Kivit van Haaf ten hoopt op 20 maart de dag te gedenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de brouwerij. De heer Kivit van Haaften kwam op 20 maart 1944 als administra tief medewerker in dienst bij ons filiaal Heerlen. Na de funkties van boekhouder en kassier werd hij in 1967 belast met de interne leiding van ons filiaal in Heerlen, welke funktie hij ook thans vervult. Op de dag van het jubileum zal om 5 uur 's middags een receptie wor den gehouden in het filiaal. 40 jaar in dienst bij Amstel brouwerij Dindsdag 18 maart zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. WSenden als bierbezorger bij de Amstel Brouwerij in dienst kwam. Dat was aan de Geleen- straat in Heerlen, waar een filiaal van de brouwerij gevestigd was. Tot 1951 bezorgde de heer Senden bier en ijs bij onze afnemers, daarna werd hij aange steld als keldermeester in het filiaal Heerlen, welke functie hij tot zijn ziekte in 1967 vervulde. De viering van het veertig jarig jubileum van de heer Sen- clen vindt plaats op 18 maart in het fi liaal Heerlen, 's middags om vijf uur. 2

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 2