Helmond vergaderde 'amsteO luim PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Amstel-trofee 2.10 meter hoog naar Afrika HET SPONGAT NUMMER 105 - 6 MAART 1969 Op 21 februari jl. vergaderde in. Hel mond de Ondernemingsraad onder voor zitterschap van de heer P. Kranenborg. De leden van de Ondernemingsraad hebben een mededeling ontvangen dat het management consultantsbureau Mac Kinsey is ingeschakeld om de organisatie van het concern te bestuderen en daar over rapport uit te brengen De leden van de Ondernemingsraad stel den hierover een aantal vragen, die door de heer Kranenborg werden beantwoord. Hieruit kwam o.a. naar voren dat alle sectoren van het concern zullen worden doorgelicht waarbij uiteraard met per sonen van verschillend niveau zal wor den gesproken. Voordat het definitieve rapport zal ver schijnen zal wel geruime tijd verlopen. Los van dit rapport zal er rekening mee moeten worden gehouden, dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat in de personeelsbezetting verschuivingen plaats moeten vinden. Door de leden werd verder geïnformeerd naar de gang van zaken bij het compu tercentrum. De heer Kranenberg deelde mede, dat ons computercentrum komt te vallen onder het Heineken's Reken centrum. Het personeel is hiervan verwittigd. Door toevallige omstandigheden is deze mededeling niet zo goed overgekomen, hetgeen bepaald niet de bedoeling was. De leden van de Ondernemingsraad vroegen om voortijdige mededeling ten aanzien van komende wijzigingen in de organisatie, om eventueel inspraak te kunnen krijgen. De heer Kranenberg vond dit bezwaar lijk. Indien over alle voorgenomen wij zigingen of plannen in het organisatie schema, waaraan reeds veel tijd en werk is besteed, nog eens opnieuw gediscus sieerd moet worden, kan er niet vrucht dragend worden gewerkt. Nu de fusie ongeveer een half jaar oud is vroegen leden wat de resultaten thans zijn. De heer Kranenberg deelde mee dat ver schillende commissies nog druk doende zijn alle bestaande regelingen te inven tariseren. De verschillen die er bestaan moeten worden besproken, waarna ge streefd zal moeten worden om zoveel mogelijk uniformiteit te verkrijgen. Hoe alles zal gaan verlopen is niet bekend, ook al niet omdat Mac Kinsey is inge schakeld. Bij de rondvraag kwam een voorstel aan de orde in Helmond het personeel tij dens carnaval een verplichte snipperdag te laten opnemen. Omdat de voorzitter zich hierop wil be raden en de consequenties van deze vraag nader wil bezien, zal in de vol gende vergadering hierop worden terug gekomen. Vervolgens werd besloten de heer Smeij- ers toe te voegen aan de kleine com missie in verband met de ploegendiens ten. Nadat de heer Kranenberg een beroep op de leden had gedaan zich ten aanzien van de fusie zo positief mogelijk op te stellen en dit bij het personeel uit te dragen, werd de vergadering gesloten. De volgende vergadering werd vastge steld op maandag 21 april 1969 om 11.00 uur. Een niet alledaags voorwerp hing vorige week in de takels van de firma Orfa Visser aan de Realengracht in Amster dam. Het was een twee meter en tien centimeter hoge beker, die als Amstel trofee naar Afrika verscheept zal wor den. In Kongo wordt deze beker uit geloofd voor het elftal in de nationale voetbalcompetitie, dat naar het oordeel van de journalisten de beste prestaties heeft geleverd in een bepaald seizoen. Deze competitie is reeds begonnen en elke week verschijnen in de bladen de uitgebreide standenlijsten van deze Am stel-trofee competitie. De beker weegt 56 kilo en zal straks door de winnaars slechts met uiterste inspanning in triomf over het veld gedragen kunnen worden. Het verzoek aan onze brouwerij om zo'n immense beker beschikbaar te stellen, kwam van de Amstelagent in Kinshassa, de Compagnie Africaine des boissons. Este trofeo que dene una altura de 2,10 metros se construyó por encargo de nues- tra empresa y se mandara dentro de poco a Africa. En el Congo se of ree era este trofeo al club de futbol, que segün la opinion de los periodistas jugara lo mejor. El trofeo pesa 56 kilos.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1