Koninklijke onderscheiding voor jubilaris W. J. Swart Tafeltennisclub Helmond actief Voor de heer W. J. Swart, zijn vrouw en beide kinderen was het vrijdag 7 februari een gedenkwaardige dag. Bij gelegenheid van zijn veertig jarig jubi leum bij de brouwerij, waar hij werk zaam is op de Leningenadministratie, werden zij 's morgens ontvangen in het Raadhuis van Amstelveen, terwijl in de middaguren in de Gijsbreghtkelder de huldiging door de brouwerij medewer kers plaats vond. Uitreiking door burgemeester san Amstelveen In een gloedvolle speech prees burge meester D. Rijnders van Amstelveen het grote enthousiasme van de heer Swart bij het oprichten van de Muziekschool, waarvan hij tesamen met zijn vrouw de leiding heeft. De school telt niet minder dan 1500 leerlingen, terwijl er een klei ne dertig docenten les geven. Vanwege zijn grote verdienste voor de gemeente werd de heer Swart onderscheiden met de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau, welke hem door burge meester Rijnders werd opgespeld. In de Gijsbreghtkelder werd de heer Swart 's middags toegesproken door onze directeur drs. A. Miede- ma. In grote trekken schetste hij de loopbaan van de jubilaris, welke op 1 februari 1929 begon bij de toen malige afdeling 'Geleende gelden'. Hoe wel de heer Swart een kweekschoolop leiding genoten had, bekwaamde hij zich toch snel in de boekhoudvakken en be haalde onder meer het diploma M.O.- Boekhouden. De vele veranderingen in het bedrijf heeft de heer Swart zeer goed verwerkt, aldus de heer Miedema. Daar bij doelde hij op de mechanisatie van de administratie, de daaropvolgende auto matiseringen en tenslotte de invoering van de computer. Het was de heer Mie dema opgevallen, dat de heer Swart bij dit alles altijd zeer soepel en jong van geest is gebleven. Hij dankte de jubila ris, namens de overige leden van de Di rectie, voor alles wat deze voor de brou werij gedaan heeft, en overhandigde hem als blijk van waardering een enveloppe met inhoud. Omdat het hoofd van de administratie, de heer J. Wijhenke, door ziekte was verhinderd, werd het woord gevoerd door de heer J. A. Matser, chef debi teurenadministratie. Hij vertelde dat er binnen de afdeling veel waardering voor eikaars werk bestaat en dat dit heel in het bijzonder de heer Swart betrof, die door jarenlange ervaring en vergaarde kennis vooral de jongeren vaak van ad vies kon dienen. De heer Matser maakte een vergelijk tussen de sfeer in de jaren dat de heer Swart in dienst kwam en hij te maken had met een kleine, uiterst ge zellige kring collega's, en de huidige Burgemeester D. Rijnders van Amstel veen speldt de heer Swart de koninklijke onderscheiding op. De gouden Amstelspeld met briljant ont ving de heer Swart uit handen van de heer J. Matser. tijd, waarin het op kantoor allemaal veel nuchterder toegaat. De heer Matser dankte de jubilaris voor de prettige samenwerking, wenste hem geluk met de koninklijke onderscheiding welke hij die ochtend ontvangen had, en speldde hem vervolgens de gouden Amstelspeld met briljant op. Namens de afdeling bood hij de heer Swart een schilderij aan. Bijzonder treffend was het dankwoord van de heer Swart, die van zijn gevoe lens blijk gaf door het voorlezen van een door zijn vrouw geschreven gedicht en het aanhalen van enkele regels uit de tweede Opstandingssymphonie van Mah ler. De jubilaris ging op zijn werk bij de brouwerij en vertelde dat hij steeds met veel plezier heeft gewerkt. In de hulde wilde hij ook zijn vrouw betrekken, die hem in veel terzijde heeft gestaan. De heer Swart was dankbaar voor de vele waarderende woorden en de cadeaux, die hij deze dag mocht ont vangen. El Sr. W. J. Swart de nuestra admini stration conmemoró el 7 de febrero el hecho de que hace cuarenta anos entró al servicio de la empresa. Con esta oca- sión el Sr. Swart recibió una condeco- ración real. Eén van de onderafdelingen van de Personeelsvereniging Helmond is de ta- feltennisclub, welke nu al bijna drie jaar bestaait De club telt ongeveer twin tig leden en komt elke zaterdagmiddag bijeen in de kantine van de brouwerij. Men heeft de beschikking over twee wedstrijdtafels. Tot nu toe werd er een onderlinge com petitie afgewerkt, maar de plannen be staan om in de naaste toekomst aan een officiële competitie mee te doen. Van tijd tot tijd komen wel enkele gastspe- lers, waarmee dan ook de Amstel-men- sen hun krachten kunnen meten. In de onderlinge competitie zijn de stan den na zaterdag 15 februari als volgt: gesp. gew. verl. pnt. 1 H. v. Bussel 10 10 0 20 2 H. Sleegers 12 10 2 20 3 W. Boetzkes 10 8 2 16 4 L. v. d. Vrande 11 8 3 16 5 W. v. Melis 12 7 5 14 6 H. Martens 13 7 6 14 7 G. v. d. Burght 8 5 3 10 8 N. v. Bussel 11 5 6 10 9 P. Stikkelbroek 5 4 1 8 10 T. v. d. Reek 10 4 6 8 11 G. v. d. Water 9 3 6 6 12 T. Wilbers 11 3 8 6 13 J.v.Duynhoven 11 2 9 4 14 A.~v. d. Putten 12 1 11 2 15 J. v. Melis 9 0 9 0 2

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 2