Nieuwe Ondernemingsraad Commissies Personeelsenquête Sooiaie Gids Rondvraag J. VERLOOP verlaat als laatste kuiper onze brouwerij Personeels vereniging in Helmond koos een nieuw bestuur Streven naar integratie in commerciële sector Maandag 27 januari vergaderde de On dernemingsraad Amsterdam in nieuwe samenstelling en onder voorzitterschap van de heer P. Kranenberg. De agenda bestond o.a. uit de volgende punten: - Notulen vergadering 14 november '68 - Voordracht personeelscommissies - Verslag O.R.-vergadering in het spaans - Personeelsenquête t.a.v. Ondernemings raad -Vorming en scholing van O.R.-leden - Sociale Gids Naar aanleiding van de notulen van 14 november j.l. kan worden medegedeeld, dat half februari gestart zal worden met de verkoop van Vrumona frisdranken. In de prijs van het personeelsbier komt voorlopig geen verandering. De voorzitter deelde mede, dat als ge volg van de fusie, in de commerciële sector naar integratie wordt gestreefd. Omdat het probleem uiteraard van alle kanten belicht moet worden, kunnen geen nadere medelingen worden gedaan. Zodra één en ander in een definitief stadium is gekomen, zal de O.R. worden ingelicht. Door de nieuwe raad werden de navol gende werknemers benoemd of herbe noemd in de volgende commissies: 1. Kleine Commissie C.A.O.-personeel: de heren L. J. B. Koch, L. M. Slis- ser, J. Gans en J. Timmermans. Maandgelders: Mevr. M. Th. Hop-Koldijk en de heren A. W. F. Kroon en E. J. de Geest. 2. Vacantiehuisjescommissie: F. J. Kris tel, F. van Beveren, H. van Batum en H. A. Oostra. 3. Jubileum-commissie: C. van Kesteren, C. H. Fransen, W. Brouwer en A. W. F. Kroon. Hierbij kwam nog het intern memorandum ter sprake, dat de Jubileumcommissie op 23 januari aan de O.R. heeft toegezonden. Naar aanleiding daarvan werd besloten de heer Brouwer opnieuw voor 2 jaar als commissielid te benoemen, terwij de heer Kroon voorlopig, d.w.z. voor dit jaar, eveneens als commissielid gehandhaafd blijft. 4. Ideeënvat-commissie: A. J. van der Heijden. 5. Cantine-commissie: De taak van deze commissie zal voortaan worden overgenomen door de beide kleine commissies. Vervolgens werd op voorstel van de le den besloten, dat een vertaling van het verslag in het spaans op stencil aan de spaanse werknemers zal worden uitge reikt. Omdat de leden van de Ondernemings raad het gevoel hebben dat hun werk nog onvoldoende leeft onder het personeel werd de gedachte geopperd een eenvou dige enquête te houden. Op een formu lier, dat een aantal vragen bevat, kunnen de werknemers aangeven wat zij zich voorstellen van de Ondernemingsraad en wat hun wensen zijn. Afgesproken werd dat een concept door de leden zal wor den ontworpen, waarna in een volgende vergadering een besluit zal worden ge nomen. In het verleden zijn voor de Onderne mingsraadleden verschillende voorlich tingscursussen gehouden en hebben de leden voor rekening van het bedrijf scholingscursussen in Bentveld gevolgd. Verzocht werd de mogelijkheid te be zien of in één of andere vorm een soort gelijke cursus nu opnieuw zou kunnen worden georganiseerd. In principe is hiertegen geen bezwaar. Een en ander zal nader worden bezien. Bij de hoofden van dienst berust een Sociale Gids, waarin alle regelingen, echter grotendeels in de maandgeldsec tor, zijn opgenomen. De bedoeling is dat personeelsleden, die over een bepaald onderwerp wensen te worden geïnfor meerd, van hun chef hierop antwoord krijgen. Deze kan bij het hoofd van dienst inzage in de S.G. krijgen. In de praktijk verloopt dit moeilijk. Binnenkort zal iedere maandgelder een boekje ontvangen, waarin nagenoeg alle regelingen ten aanzien van de arbeids voorwaarden zijn opgenomen. Dit boek je kan als een soort introductieboekje worden beschouwd. Het ligt in de be doeling, rekening houdende met wijzi gingen, jaarlijks een nieuw exemplaar uit te reiken. Bij de rondvraag werd het reorganisatie schema van de bottelarij ter sprake ge bracht. In het algemeen waren de leden (vervolg op pagina 4) Op 10 februari gaat onze laatste kui per, de heer J. Verloop, na een dienst verband van 28 jaar met pensioen. In verband met ernstige ziekte van zijn echtgenote heeft de heer Verloop be sloten niet officieel afscheid te nemen. Ouderen onder ons kennen de heer Ver loop als een zeer vakbekwame, ijverige kuiper en als een rustig en evenwichtig mens. De laatste jaren heeft de heer Verloop voor onze klantenkring prach tige wonder- en sierfusten, tontafels en bloembakken vervaardigd. De katheder, die binnen de brouwerij gebruikt wordt voor officiële toespraken, is voorzien van een halve voor dit doel door de heer Verloop vervaardigde fust. Het is spijtig, dat hij bij zijn afscheid niet vanaf deze katheder wordt toege sproken. De heer Verloop is vele jaren bestuurs lid geweest van het Ondersteuningsfonds. Wij hopen, dat hij nog lang van zijn pensioen zal mogen genieten en dat de gezondheid van zijn echtgenote spoedig een goede keer mag nemen. De Personeelsvereniging van onze brou werij in Helmond heeft maandag 13 janu ari de jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De opkomst van de leden was bijzonder goed. Er waren ruim 60 aanwezigen. Eén van de agendapunten was de ver kiezing van de bestuursleden. De voorzitter, de heer R. Korporaal, is bij deze gelegenheid afgetreden, en heeft zich niet herkiesbaar gesteld. Tot voor zitter werd gekozen de heer J. A. Koo ien. De vroegere secretaris, de heer J. Smeij- ers, heeft zijn taak overgedragen aan de heer L. J. M. van de Vrande, die tot dan toe penningmeester was. In de hier door ontstane vacature werd voorzien door benoeming van de heer F. Henraat. De Kascommissie bestaat weer uit de heren M. P. E. Cremers, F. J. J. van Toledo en C. J. Valkenaars. Het volle dige bestuur van de Personeelsvereniging Helmond ziet er thans als volgt uit: J. A. Kooien (voorzitter), L. van de Vrande (secretaris), F. Henraat (penningmeester), J. Smeijers en J. van Stiphout (leden). 3

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3