Brouwerijen ontwikkelden zich gunstig Directiewisseling Kleintjes pils en halve liters - Twaalf Amstelmedewerkers zijn op dit moment werkzaam in het buitenland en bemannen daar de met ons geassocieerde zogeheten 'buitenlandse brouwerijen'. Eén van hen, de heer H. W. J. Smeysters, die tot voor kort brouwmeester in Am man was, verbleef onlangs met verlof in Nederland. De overigen zijn: bij de Suri naamse Brouwerij N.V. in Paramaribo, Suriname: ir. H. Kluyver (adjunct-direc teur), en A. Visser (assistent chefmachi nist); bij de Antilliaanse Brouwerij N.V. in Willemstad, Curasao: R. H. R. H. M. Roegier (brouwmeester), R. J. P. Wolf (assistent brouwmeester) en B. Brugman (chef machinist); bij de Brasserie Mal- terie Almaza S.A.L. in Beiroet, Libanon: E. Jabre (brouwmeester) en B. W. Sarre (assistent brouwmeester); bij de Athenian Brewery S.A. in Athene, Griekenland: P. Delizée (brouwmeester), E. H. Ger- mann (assistent brouwmeester) en P. J. H. Krebs (chef bottelarij): en bij de Bras serie Guyanaise S.A. in Cayenne, Frans Guyana: E. Renauld (brouwmeester). Zoals uit de jaarrede van de directie reeds blijkt hebben de buitenlandse brou werijen een bevredigende ontwikkeling te zien gegeven. Op de jaarvergadering van aandeelhouders van de Surinaamse brouwerij, die 18 februari wordt gehou den, zal worden voorgesteld om ter op volging van de heer P. Dumoleyn ir. H. Kluyver tot directeur te benoemen. Eind januari is de heer Smeysters naar Suri name gereisd om als brouwmeester aan Interieur van het brouwhuis van de Jor dan Brewery in Amman (Jordanië). de staf te worden toegevoegd. In nauwe samenwerking met de technische afdeling van onze brouwerij in Amsterdam zal het brouwhuis worden uitgebreid. In het af gelopen jaar werd onder meer de koel installatie vergroot. Bij de Antilliaanse brouwerij zal een nieuwe bottellijn worden geïnstalleerd. Deze zou in de tweede helft van januari vanuit West-Duitsland naar Willemstad worden verscheept. Verwacht wordt dat de lijn half mei bedrijfsgereed zal zijn. Het wordt de tweede bottellijn van deze Kijkje in de bottelarij van de Jordan Brewery, waar de inheemse bevolking ons Amstelbier bottelt. brouwerij. De omzet van de Antilliaanse brouwerij is in het afgelopen boekjaar met 14 procent toegenomen. De Jordaanse brouwerij heeft het afge lopen boekjaar een omzetstijging te zien gegeven van ruim 25%. Naast het pilsener bier wordt er ook een alcohol vrij bier op de markt gebracht onder de naam Vita. Ook bij de Almazabrouwerij in Beiroet is de omzet gestegen. Hier gaat het om bijna een kwart van de omzet van het De bekende cartoonist Dik Bruyne- steyn, die onder meer cartoons maakt voor het Zondags Sportjournaal (TV), heeft voor onze brouwerij een carna valsdecoratie ontworpen. Het is een zeer kleurrijke en uitbundige optocht gewor den, die tijdens de carnaval en wellicht nog lang daarna vele café's en feestzalen zal sieren. Ook ontwierp Dik zes speciale carnavalsviltjes. De Ideeënvatcommissie maakt u erop attent, dat de Ideeënvatprijsvraag, die in het 'Oranje Boekje' van het N.I.V.E. werd geïntroduceerd, op 15 februari a.s. sluit. U kunt dus nog meedoen. Tijdens een bezoek aan de brouwerij van de carnavalsvereniging 'De Kanine- faten' uit Noordwijkerhout, is een klein groepje Amstelmedewerkers met carnavalsorden onderscheiden. Onder hen was mejuffrouw Anneke Peereboom van de Koeltechnische Adviesafdeling, op wie de Raad van Elf attent werd toen zij de dag daarvoor als balletdan seres optrad in het televisieprogramma 'Farce Majeur'. Het was overigens niet de eerste maal dat Anneke Peereboom op de t.v. was. Men kan haar ook bin nenkort weer op het scherm zien. De verliezer van de gouden trouwring heeft zich gemeld. In het 'overzicht bijzondere data' lezen we voor 1969: 3 jubilarissen met 40 dienstjaren: W. J. Swart (receptie 7 fe bruari), J. W. Senden (half maart, Heer len) en P. W. van Loon (half november); 4 jubilarissen met 25 dienstjaren: A. C. Kivit van Haaften (half maart, Heerlen), J. H. Hagen (1 mei), W. Jumelet (mei) en mej. H. M. A. Evers (oktober); voorts zijn er 32 personeelsleden HYi jaar in dienst van de brouwerij. jaar daarvoor. De in onze dienst zijnde brouwmeester Edmond Jabre heeft de Libanese nationaliteit. De brouwerij in Athene heeft het afge lopen jaar een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Onder meer werd een mou terij in gebruik genomen. In het gebied van Larissa wordt door de boeren in op dracht van de brouwerij gerst verbouwd, waarvoor de brouwerij ook de zaden be schikbaar stelt. Door de vergrote pro- duktiecapaciteit wordt het Amstel bier nu ook in de provincies rond de hoofd stad Athene verkocht. De omzetstijging bedroeg in het afgelopen boekjaar 35 procent. De brouwerij in Cayenne is nog maar sinds kort in bedrijf, zodat daarover nog geen cijfers en bijzonderheden te melden zijn. 2

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 2