Afbraak legerkeiders geeft expeditie ruimte PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Bieromzet van de Surinaamse Brouwerij met 13,3 °/o gestegen HET SPONGAT B NUMMER 103 - 6 FEBRUARI 1969 Met groot materieel wordt op het ogen blik gewerkt aan de sloop van de leger keiders 5 tot en met 16, gelegen nabij de driehoek tussen vatengebouw, legerge- bouw en hoofdkantoor. De legerkeiders, die thans onder de hamer gaan, dateren van om en nabij het jaar 1890. Ze bevat ten een kleine honderd legertanks, die alle verwijderd zullen worden. Tot eind december waren ze echter nog in ge bruik. De afbraakwerkzaamheden zullen onge veer drie maanden in beslag nemen. Het meeste werk hebben de slopers aan de metersdikke muren, die dienst deden als isolatiewanden. Gelukkig zijn de muren niet geheel massief, maar zitten er ver schillende spauwen tussen. Tegenwoordig wordt gebruik gemaakt van kurkisolatie- platen tussen de muren, maar in vroeger tijden vulde men de spauwen op met kokosdoppen. Deze zijn in de loop der jaren geheel ingezakt, zodat deze isole ring weinig effect meer had. De 'kelders' liggen tot ongeveer een halve meter onder het terrein. De vrijkomende ruimte zal worden volgegooid met zand, waarop grote betonplaten gelegd zullen worden. Ook zal de overkapte ruimte voor de ontvangst van goederen aan de Andreas Bonnstraat gedeeltelijk worden afgebroken en bij de eerdergenoemde ruimte getrokken worden. Het geheel krijgt een overkapping op een hoogte van 10.50 meter. De hal zal voorlopig dienst gaan doen als expeditieruimte, waarvoor de toegang aan de Andreas Bonnstraat komt te liggen. Gelijktijdig met de afbraak van de leger keiders werd ook de op het dak van dit gebouw geplaatste barak verwijderd. De daarin gevestigde afdelingen (boekhou ding en buitenlandse projecten) hadden al eerder nieuwe kantoorruimten gekre gen. De barak is verkocht en zal in zijn En la primera reunion del nuevo Consejo Laboral se ha decidido que en adelante todas las publicaciones de lo hahlado en las reuniones del Consejo Laboral seran traducidas y entregadas a nuestros cola- boradores como volante. geheel, worden neergezet op het terrein van een aannemingsmaatschappij nabij Gouda. De barak werd destijds nieuw neergezet en heeft 5 a 6 jaar dienst ge daan. Op de driehoek tegen de muur van het vatengebouw zullen ter vervanging van de glas- en vuilnisschuit, die nu nog in de Singelgracht liggen, glas- en vuilaf voersilo's worden gebouwd. Deze krijgen een inhoud van ongeveer 100 vierkante meter. Ze zullen door middel van een stortgat verbonden zijn met de bottelarij- afdelingen op de tweede en derde etage. De onderzijde van deze silo's hebben een trechtervorm, zodat met een klep- pensysteem het vuil op eenvoudige wijze in onder de silo's te plaatsen vracht wagens gestort kan worden. Het gehele hierboven omschreven pro ject zal aan het eind van dit jaar gereed zijn. Ingrijpende werkzaamheden aan het bin nenterrein achter het hoofdkantoor: een kraanwagen van de firma Wahlen haalt één van de oude legertanks uit een bui ten bedrijf gestelde legerkelder, terwijl op het dak van dit gebouw de 'barak' gesloopt wordt. IN DIT NUMMER: Pagina 1 Bouwactiviteiten verlopen voorspoedig Pagina 2 Gunstige ontwikkeling buitenlandse brouwerijen Pagina 3 Eerste vergadering O.R. Amsterdam Pagina 4 BTW en declaraties De bieromzet van de Surinaamse Brou werij N.V. in Paramaribo (geassocieerd met de Amstel Brouwerij N.V.) is in het boekjaar, dat loopt van 1 oktober 1967 tot en met 30 september 1968, gestegen met 13,3%, wat neerkomt op een totale bierafzet van 71.000 hecto liter. In het verslagjaar werd voor Sf. 4.302.844,- omgezet, tegen Sf. 3.502.765 in het jaar daarvoor. De winst na af trek van belasting bedraagt Sf. 637.045.- wat een daling betekent van ongeveer 2%. Dit onder meer als gevolg van een aanzienlijke verhoging van de omzet belasting op bier. Voorgesteld wordt om op de preferente aandelen 6% dividend en op de gewone aandelen 24% dividend (beiden onver anderd) uit te keren. De Directie wijst in het vorige week verschenen jaarverslag op de - naar haar oordeel - zeer hoge invoerrechten op verpakkingsmiddelen. Zo worden de nieuwe bierflessen met 22% invoerrech ten belast. Men is van mening, dat hier door de industrialisatie van een ontwik kelingsgebied onnodig wordt bezwaard. De Directie van de Surinaamse Brou werij heeft met voldoening kunnen constateren, dat de voorkeur van de con sument duidelijk naar Parbo (Amstel) bier uitgaat, getuige de toename van de omzet, welke wellicht iets werd ver sterkt door de vraagverschuiving van ge distilleerd naar bier. 1

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1