Goede opkomst bij O.R.-verkiezingen PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. AMSTEL Salaris betaling op 29 januari HET SPONGAT NUMMER 102 - 23 JANUARI 1969 De verkiezing van vijftien leden voor de Ondernemingsraad Amsterdam heeft een bijzonder spannend verloop gehad. Meer dan voorheen waren de werknemers er persoonlijk bij betrokken, hetgeen blijkt uit de vele vormen van propaganda voor de kandidaten. De opkomst van de kie zers was vergeleken met de verkiezingen in 1960 en 1965 aanzienlijk groter. Van de 970 kiesgerechtigden brachten er 699 hun stem uit, wat neerkomt op een per centage van 72,1. In 1965 bedroeg het aantal kiesgerechtigden 952, waarvan er 634 (dit is 66,6 procent) hun stem uit brachten. In de nieuwe raad hebben voor het eerst twee vrouwen zitting. Het zijn mej. M. Koldijk, die ook reeds in de vorige raad een stoel bezette en mej. A. M. Wesse- ling. Negen nieuwgekozenen waren door de vakbond kandidaat gesteld. De samenstelling van de Ondernemings raad Amsterdam, die maandagmiddag 20 januari door directeur P. Kranenberg werd geïnstalleerd, is als volgt: Admini stratie: mej. M. Koldijk; Commercie: B. J. Leereveld en K. N. Tielkemeyer; Pro- duktie en Technische Dienst: F. van Be- veren en E. J. de Geest; Overige afde lingen (maandgelders): A. W. F. Kroon Drie Volendammer muzikanten maak ten in de kantine muziek en propaganda voor de verkiezingen. en mej. A. M. Wesseling; Expeditie: H. C. W. Groot; Bottelarij: G. Stalenhoef, J. Spel en L. M. Slisser; Overige afdelingen (uurloners): J. C. Gans, L. B. J. Koch, J. J. Kloos en J. Timmermans. Met groot enthousiasme heeft men aller- wege voor de kandidaten propaganda ge maakt. Maar ook voor de verkiezingen als zodanig werden de kiesgerechtigden warm gemaakt. Dat gebeurde onder meer van de zijde van een vakbond, die op een ochtend het gehele personeel met een lekkernij verraste, en ook een drietal IN DIT NUMMER: Pagina 1 en 3 Verkiezing en installatie Ondernemingsraad Amsterdam Pagina 4 en 5 Grote deelname Zaalsportdag Pagina 6 Tabellen Sociale Verzekerings Wetten Pagina 7 Kleintjes pils en halve liters (rubriek) Pagina 8 Tennisclub zoekt neuwe leden Volendamse muzikanten als sandwich- men een rondgang door het bedrijf liet maken. Op de verschillende afdelingen, in de kantine en in de gangen van het hoofd kantoor was een bonte mengeling affi ches met veelal vindingrijke slagzinnen en leuzen opgehangen. Ook zag men her en der teksten in de spaanse taal, omdat ook vele Spanjaarden hun stem konden uitbrengen. Bijzonder aardig was het grapje met de kroon-kurk, dat een aantal 'bewoners' van het hoofdkantoor op een ochtend op zijn bureau vond. Eén van de kandidaten liet voor de ingang van het stemlokaal zelfs speciale petjes uit delen, opdat de kiezers 'goedgemutst' (lees verder pag. 3) De girale betalingen van de sala rissen op giro- en bankrekeningen zal voor de eerste maal geschieden eind februari. Dus niet zoals aan vankelijk is medegedeeld aan het einde van deze maand. De uitbetaling over januari zal plaatsvinden op 29 januari, twee dagen eerder dan gewoonlijk, om dat velen wellicht rekening hebben gehouden met een eerdere girobe taling.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1