Communicatie Ondernemingsraad en personeel is een groot goed Kassier A. J. B. Paulis met pensioen De dames van de kantine en de kof fiekamers in Amsterdam presenteerden zich in het nieuwe jaar in nieuwe unifor men in de kleuren bruin en beige. Het geheel is zeer smaakvol en maakt een verzorgde indruk. De dames in Helmond kregen al eer der iets dergelijks, zij het in andere kleu ren. P. G. van Lierop op Nieuwjaarsbijeenkomst De heer P. G. van Lierop sprak uit naam van het gehele personeel. In zijn speech nam de fusie een belangrijke plaats in. Hij voerde aan, dat met betrekking tot de fusie Amstel-Heineken, er alle reden is de toekomst met optimisme tegemoet te zien. 'Beide ondernemingen zijn gezonde en winstgevende bedrijven, met stijgende marktmogelijkheden. Wij kunnen hier dan ook spreken van een schone fusie! Als wij dat zo nuchter en zakelijk vast stellen, blijven er echter toch ook nog een aantal gewone menselijke kanten aan het fusie-verhaal. Het is daarom dan ook begrijpelijk dat er toch sprake is van een zeker onbehagen, onrust en onzekerheid over de toekomst. Al het water van de zee wast niet weg dat bij fusies voor een aantal werknemers min der prettige of zelfs bijzonder nare om standigheden kunnen ontstaan. Als wij dit facet van de fusies op onze fusie projecteren, dan zijn wij toch vol ver trouwen ten aanzien van de komende ontwikkelingen. Beide ondernemingen hebben zich, in hun bijna 100-jarig be staan, altijd goede werkgevers getoond. Tijdens onderlinge gesprekken van het personeel komt ten aanzien van de fusie, steeds weer een zeker punt aan de orde, n.l. de harmonisatie van het rechtenpak ket. Het ligt in de lijn van de verwach tingen dat er in één onderneming geen verschillen kunnen bestaan op het ge bied van winstuitkering en pensioenen. Of er een totale gelijkschakeling dient te komen, is het overwegeh waard. Er gens is het misschien goed een eigen ge zicht te blijven behouden', aldus de heer Van Lierop. 'Tijdens het afgelopen jaar was er weer een goede samenwerking tussen de Di rectie, Personeelszaken, Hoofden van Dinsdag 31 december werd in de Raads- kelder van de brouwerij in Amsterdam afscheid genomen van de heer A. J. B. Paulis, die na ruim veertig Amstel-jaren de brouwerij ging verlaten. Omdat in augustus van dat jaar op uitgebreide wijze het jubileum was gevierd, had de heer Paulis er de voorkeur aan gegeven om slechts in intieme kring afscheid te nemen. Temidden van medewerkers van de ad ministratie, tot welke de heer Paulis als kassier behoorde, sprak de heer J. Wij- henke een kort afscheidswoord, waarin hij filosofeerde op het thema 'Amstel- kas en BTW'. Namens de collega's bood hij de heer Paulis een bijzonder fraai boek met afbeeldingen van schilderijen en tekeningen van Rembrandt aan. Ook ontving de heer Paulis een luchtfoto van de brouwerij. De heer A. W. F. Kroon vertegenwoor digde de jubileumcommissie en bood de scheidende kassier een cheque aan. Tot degenen die de heer Paulis ten afscheid de hand kwamen drukken behoorde ook de heer J. A. Peters, die tot zijn pensio nering adjunct-directeur van de brou werij was. Dienst, Chefs, midden- en lager kader. Wij kunnen op de Amstel stellig spre ken van een goede communicatie. Zon der overdrijving kan tevens worden vast gesteld, dat ook de Ondernemingsraad van de Amstel haar taak, gezien de mo gelijkheden die de Wet haar geeft, naar behoren heeft verricht. De juiste com municatie tussen O.R. en het personeel laat echter nog steeds te wensen over. Wij zijn redelijk tevreden, doch niet vol daan. In het afgelopen jaar is nog te veel blijven liggen of niet tot uitvoering gekomen in de geest die de betrokkenen zou aanspreken. De nieuw te kiezen Raad zal zich met deze zaken in het bijzonder moeten gaan bezighouden. De communicatie O.R. en het personeel is een groot goed. Zeker de moeite waard hier veel krachten aan te besteden. Op 22 november j.l. is eenstemmig door de S.E.R. een advies uitgebracht aan de Minister van Sociale Zaken inzake uit breiding van de bevoegdheden van de O.R. De overeenstemming in de S.E.R. is daarom zo verheugend, omdat n.l. in dp nabije toekomst de inspraak van de O.R. dan grotere mogelijkheden zal kunnen gaan bieden. Maar, wanneer de mogelijkheden bij de Wet op de O.R. groter zullen worden, stijgt ook de verantwoordelijkheid van de O.R. en het O.R.-lid. Vooral dit laat ste, dames en heren, wil ik speciaal on der Uw aandacht brengen in verband met de verkiezing van een nieuwe O.R. op 17 januari. 9

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 9