Ook in Helmond Nieuwjaars receptie Afscheid van F. «I. W. Dirksen na bijna 40 jaar Amstel 6 hart' en de vermaning om 'rustig te blijven doorgaan en te doen wat het lot u nu eenmaal te doen heeft gegeven, zonder daarbij bokkesprongen te maken (maar wie op uw leeftijd waagt zich nog aan zulke bezigheid?)'. De heer Kee overhandigde tenslotte een luchtfoto van de Amstel Brouwerij. Vervolgens nam de heer P. Ph. A. Wijers het woord. Hij was bang geweest dat de vorige spreker hem al het gras voor de voeten zouden wegmaaien en wilde daar om volstaan met zijn erkentelijkheid te betuigen voor het feit, dat de heer Dirk- sen ervoor gezorgd had, dat de spreker niet tot de zotten kon worden gerekend. Lang had de heer Dirksen ervoor ge zorgd dat er tijdig loten van dei Staats loterij op de afdeling kwamen. Onge twijfeld heeft hij er ook op gelet, dat deze praktisch altijd nieten waren, want is de fortuin niet slechts voor de zotten? De heer Wijers bood vervolgens een ge schenk aan namens de jubileum commis sie, het personeel en de collega's van de groep Amsterdam. Het bestond uit een boormachine met hulpstukken, die de heer Wijers deed opmerken dat hij hoopte dat de twee linkerhanden, die de heer Dirksen - volgens eigen zeggen - had, zouden veranderen in twee rechter. Tenslotte nam de heer Verwoest als voorzitter Hoera Amsterdam het woord, mede namens de aanwezige afnemers. Deze hebben de heer Dirksen altijd zeer gewaardeerd en zij hopen van harte, evenals de spreker dat hij ten volle van zijn rust mag genieten. De heer Dirksen sprak daarna een dank woord, waarbij hij toezegde dat hij zijn uiterste best zou doen om het doe-het- zelf geschenk ten volle te benutten. Op 2 januari vond ook in Helmond de Nieuwjaarsbijeenkomst plaats. Om 11 uur begroette ir. J. Drost het voltallige personeel van het Helmondse bedrijf in de kantine, waarna de Nieuwjaarsrede van de Directie werd voorgelezen, aan gevuld met een persoonlijk woord van de heer Drost. Hoewel bij de mededelingen betreffen de gang van zaken bij velen ongetwijfeld vragen onbeantwoord zijn gebleven, bleek men voldoende vertrouwen in de leiding te hebben om het komende jaar met een gerust hart tegemoet te zien. Een en ander bleek uit de reacties tij dens het drinken van een nieuwjaarsbier tje na de bijeenkomst, waarbij over en weer de beste wensen voor 1969 werden uitgewisseld. De heer Van Outersterp maakte van de ze bijeenkomst gebruik om doel en werk wijze van de Ondernemingsraad uiteen te zetten. Maandag 16 december was opnieuw een dag, dat er afscheid van een Amstel- man genomen werd. De heer F. J. W. Dirksen, hoofdinspecteur Horeca Noord, ging genieten van een welverdiende rust na bijna veertig jaar de Amsterdamse Horecawereld van Amstel te hebben doordrongen. Hij heeft daar veel vrien den gemaakt. Dit laatste bleek duidelijk uit het grote aantal afnemers, dat was gekomen om hem de hand te drukken. Als eerste richtte de heer P. Kranenberg het woord tot de heer Dirksen, die ver gezeld werd door zijn vrouw en dochter Elly. De heer Kranenberg zei, dat de naam Dirksen een begrip was in de brou werij, niet alleen door de vele dienst jaren, maar ook door de continuïteit van deze naam in de brouwerij. Toen de vader van de heer Dirksen afscheid nam, had hij Amstel vijftig jaar gediend. Het is heel belangrijk, dat verschillende ge neraties van één familie in hetzelfde be drijf werkzaam zijn, vond de heer Kra nenberg. Voorbeeld voor velen Vervolgens memoreerde hij dat de man die nu afscheid nam, erg veel verande ringen heeft moeten meemaken. Hij heeft ze niet alleen kunnen aanvaarden, maar is daarnaast ook altijd het voorbeeld blijven geven. De eigenschappen van de heer Dirksen hebben hun weerspiegeling gevonden in de Amsterdamse Horeca wereld. De huidige sfeer onder de Am sterdamse Amstelafnemers is voor een groot deel te danken aan de inzet van de heer Dirksen. De heer Kranenberg was zich er terdege van bewust dat me vrouw Dirksen haar man daar bijzonder goed bij heeft geholpen. Tot slot zei hij: 'U hebt uw werk gedaan zoals uw vader het u geleerd heeft en daar zijn we u bijzonder dankbaar voor.' Rustig doorgaan" Vervolgens sprak de heer T. J. H. Kee, Hoofdverkoopleider Horeca Noord. Hij haalde aan dat niet een ieder even gun stig denkt over het Horecabedrijf, voor al vroeger niet. Hij citeerde uit een hon derd jaar oud boek met de titel 'Reis impressies van een Chinees'. Deze reizi ger zou beslist tegen de slagzin 'Uit, goed voor U' zijn geweest, gezien zijn uitlatingen. Daartegenover stelde de heer Kee echter de opmerking van Carmig- gelt, die vindt dat de gewone goede kroegen met de boeiende Amsterdammer als klant, de grootste, meest wezenlijke attractie vormen van de hoofdstad. De heer Kee was van mening dat het Amsterdamse horecabedrijf moet zijn samengesteld uit de meest uiteenlopende typen bedrijven en voerde als bewijs enige opmerkingen uit het Groot Amster dams Kroegenboek aan. 'In deze boei ende bedrijfstak heeft de heer Dirksen jaren en jaren voor zijn brouwerij zijn werk verricht', zei de heer Kee. Tot slot wenste de heer Kee, 'deze man, die Amstelbloed in de aderen heeft', via een aangepast citaat van Praetvaer, een mooie toekomst toe met 'Rust in uw De heer P. Ph. A. Wijers (rechts) heeft zojuist de heer Dirksen een hobbyset aangeboden.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 6