BIO-Bliksemaktie vn sucoes Hoe was 1968 Wat brengt 1969 Samengaan Amstel en Heineken 3 De belangrijkste gebeurtenis was onge twijfeld het besluit dat Heineken en Am- stel voortaan zullen samengaan. Eén van de voornaamste overwegingen, die tot dit besluit leidden was de ontwikkeling op de binnenlandse biermarkt, waar door het overnemen van brouwerijen de invloed van buitenlandse ondernemingen snel is gegroeid. U heeft nog kort gele den kunnen zien dat deze ontwikkelin gen zich nog steeds voortzetten. De thans door ons met Heineken gevormde brouwerijcombinatie mag niet alleen tot de eerste binnen de E.E.G. gerekend worden, maar kan ook daarbuiten als één van de belangrijkste worden be schouwd. Zowel in nationaal als in internationaal verband is de concurrentiepositie van beide ondernemingen aanzienlijk ver sterkt. De groep heeft een aandeel van ruim 55% op de binnenlandse markt en heeft daarenboven de grootste bierexport ter wereld. Verder mag nog worden gewe zen op de uitgebreide industriële belan gen van deze groep in het buitenland. Zoals u weet is het de bedoeling dat on ze brouwerij zijn werkzaamheden als zelfstandige eenheid naast de Heineken werkmaatschappijen blijft voortzetten. Ook in de frisdrankensector heeft het Heineken-concern een belangrijke stap gedaan. Het bracht een bod uit op de cer tificaten van aandelen van de N.V. Vru- (lees verder pagina 8) Directeur R. Kranenberg werd voorgesteld aan Prinses Margriet Binnen onze brouwerij is onlangs het initiatief genomen tot een aktie voor het BIO-revalidatiecentrum voor kinderen in Arnhem. De verkoop van zogeheten 'Oli- ver'-glazen door de Nederlandse school jeugd, die werd gerealiseerd onder lei ding van enkele van onze medewerkers bracht 100.000 gulden op. Tijdens de première van de film 'Oliver' in het Amsterdamse Du Midi-theater werd het bedrag door onze directeur, de heer P. Kranenberg, overhandigt aan het bestuur van de stichting. De première werd bij gewoond door Prinses Margriet en haar echtgenoot. De foto toont de Prinses terwijl zij belangstellend kijkt in het 'cheque-boek'dat haar door de heer Kranenberg wordt voorgehouden. Voorts van l.n.r. de heren P. Nassette, J. G. J. Bosman en Jhr. S. G. van Wee- de. Nuestra empresa presto su concurso a una acción para el centro de Revalida- ción para ninos BIO en Arnhem. La venta de vasos 'Oliver' produció 100.000 florines y nuestro director el Sr. P. Kra nenberg entregó esta suma a la junta directiva durante el estreno de la pe- licula 'Oliver', al cual asistieron tam- bién la princesa holandesa Margriet y su marido. En la fotografia se la ve con nuestro director. Bij het ter perse gaan van dit nummer ontvingen wij het bericht, dat tussen het Sociaal Brouwerij Centrum en de Vak bonden overeenstemming is bereikt over een nieuwe CAO voor 1969 (vervolg van pagina 2) heugend feit en men is bezig aan de ontwikkeling van nieuwe produkten en hopen die aan het einde van 1969 in produktie te brengen. In het tweede kwartaal van 1968 kwam het nieuwe (twee maal zo grote) koude laborato rium in gebruik. Gebleken is dat deze installatie aan alle verwachtingen vol doet. Ten aanzien van ons personeelsbeleid kan ik u het volgende mededelen. Op 2 januari 1968 heeft de heer Egberts aangekondigd, dat in ons bedrijf een aanvang zou worden gemaakt met het plegen van overleg over de werkzaam heden binnen de afdeling, tussen de uit voerenden en diegenen van wie zij recht streeks leiding ontvangen. Het verheugt mij u op deze bijeenkomst te kunnen mededelen dat dit overleg op de meeste afdelingen van de grond is gekomen met positief resultaat. Schotse pijpers en tamboers speelden in fraaie kostuums. Wij als Directie prijzen ons gelukkig met het regelmatig overleg dat door ons ge pleegd wordt met de Ondernemingsraad in Amsterdam zowel als in Helmond en waarbij vele belangrijke onderwerpen in grote openheid zijn besproken. Op ver zoek van de Ondernemingsraad zal de door de Directie voorgestelde premie spaarregeling worden omgezet in een verhoging van de pensioengrondslagen met de helft van de vakantietoeslag, zijnde 3% met ingang van 1 januari 1969. Een woord van dank aan alle commis sies en besturen die ook in het afgelo pen jaar zoveel werk verzet hebben om binnen ons Amstel-bedrijf een prettig klimaat te scheppen voor allen die daar werkzaam zijn.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3