m Medewerkers versierden honderden kerstkaarten Experiment werd een groot succes Veel Spanjaarden actief Hoewel niet meer dan de helft van onze medewerkers gehoor heeft gegeven aan de oproep om bij gelegenheid van het aanstaande kerstfeest en de jaarwisseling voor elkaar een speciale kaart te maken, mogen we deze activiteit van ons perso neel toch een bijzonder groot sukses noemen. Want niet alleen het aantal in zendingen was bepalend voor de waarde van dit experiment, ook kwam het aan op de kwaliteit van de ingezonden werk stukken. En wat dit laatste betreft, was het verbazingwekkend, zoveel fraais als er is binnengekomen. Gebleken is, dat onder onze medewerkers en hun familie leden bijzonder veel talent schuilt. En dat alleen is al een verheugend teken. Spijtig is het, dat we niet in de gelegen heid waren om u allen kennis te laten maken met de vele honderden uitingen van creatief bezigzijn. Op zo korte ter mijn was het niet mogelijk de ruim 650 kaarten bijvoorbeeld in de kantines te Amsterdam en Helmond ten toon te stellen. Maar dat het de moeite zeker waard was geweest, hopen wij u door middel van enkele hier afgedrukte exem plaren te laten zien. Jammer is het ook, Zeer tot onze spijt hebben niet alle Amstel-medewerkers gehoor gegeven aan de oproep tot het zelf maken van een kerst- of nieuwjaarskaart. Om toch aan iedereen een kerstgroet over te brengen, waren we genoodzaakt een speciale kaart te laten drukken. We kozen hiervoor een als voorbeeld bedoelde kaart, gemaakt door de heer Bert Nooy van onze recla mestudio. Wie dus toevallig in plaats van een eigengemaakte kaart een ge drukte kaart krijgt - hoewel hij of zij zélf wel een kaart heeft 'versierd' - moet dus niet boos of teleurgesteld zijn. De wensen voor Kestmis of het Nieuwe Jaar zijn er niet minder om. dat we al die prachtige kaarten hier niet in kleur kunnen afdrukken. Want dan had u kunnen zien. hoe vernuftig velen van u te werk zijn gegaan om het ge beuren van Kerstmis of het Nieuwe Jaar in beeld te brengen. Toch hopen we, dat op de Nieuwjaars receptie op donderdag 2 januari velen van u de door u ontvangen kaart mee zullen nemen. Ten eerste om de maker ervan nog eens speciaal de hand te druk ken en hem bij die gelegenheid te be danken voor de moeite, die hij of zij zich heeft gegeven om een zo aantrekke lijke kaart te maken. En ten tweede om ook de andere medewerkers de kaart te laten zien. Wellicht inspireert dat ook degenen, die er dit maal niet toe zijn gekomen de kaart te 'versieren'. Aan het maken van de kerst- en nieuw jaarskaarten was - in tegenstelling tot wat sommigen meenden - geen wedstrijd verbonden. De hierbij afgedrukte exem plaren zijn dan ook geen prijswinnende kaarten. Het is een min of meer toe vallige keuze, waarbij we ervan uit moes ten gaan, dat de kaarten druktechnisch in aanmerking kwamen om gereprodu ceerd te worden. Zodoende vielen tien tallen prachtige gekleurde exemplaren af, terwijl ook plakwerk niet snel in aan merking kwam om te worden afgedrukt. We hebben ons veelal gehouden aan tekeningen in zwart/wit of zeer kon- trastrijke kleuren. Bovendien moesten ze illustratief zijn en aantrekkelijk om naar te kijken. Opvallend groot was het aantal Spaanse medewerkers, dat zich heeft ingespan nen bij het maken van kerst- en nieuw jaarskaarten. Er waren bijzonder aardige exemplaren bij en het viel ons op, dat vooral onze Spaanse vrienden zo'n prachtig gevoel voor warme en felle kleuren hebben. Ook van hen hebben wij hierbij enkele kaarten afgedrukt.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 9