de la Fuente Tabarra Ook wintervakantie Wij hebben ook de heer I. de la Fuente Tabarra naar zijn visie op het jaar 1984 gevraagd. Hij was van mening dat de Hollander dan ongeveer 80 liter bier gemiddeld per jaar zou drinken. Hij dacht niet dat de smaak veel zou veranderen, mogelijk dat deze iets bitterder zal worden. De huidige typen bier zullen blijven be staan, maar men zal waarschijnlijk wel deze soorten een andere naam geven. De heer Fuente Tabarra was van mening dat de vakanties veel langer zullen zijn. Hij stelde zich een periode van vier weken in de zomer en één van veertien dagen in de winter voor. Men zou misschien iets verder reizen, maar in het algemeen die plaatsen uit kiezen waar het verblijf vrij goedkoop is, gezien de lengte van het verblijf. Evenmin zal de mode veel veranderen voor de gemiddelde mens van 1984. De groep die zich echter nu ook op opval lende wijze kleedt, zal dan kleding gaan dragen die gebaseerd is op de mode van omstreeks 1885. Seis semanas de vacaciones Preguntamos al Sr. Fuente Tabarra de dar también su opinion sobre el aflo 1984. Era de opinion que el holandés bebera un por medio de 80 litros de cerveza por persona al ano. No piensa que el sabor de la cerveza futura cambiara mucho, posiblemente sera algo mas amargo. Las vacanciones seran mucho mas lar- gas. Se imagina un periodo de cuatro semanas en el verano con ademas quince dias en el invierno. La gente viajara un poco mas lejos. Generalmente hacia sitios donde la estancia es bastante barata en vista del hecho de que se queda mas tiempo. El medio de transporte mas popular para los empleados sera el coche que no cambiara mucho en los 15 aflos que vienen. Tampoco la moda cambiara mucho. Sin embargo los tipos que se ponen actualmente vestidos extrafios, llevaran entonces trajes basados en la moda de alrededor de 1885. F. Raaymakers: Zeker 45 degen vacantie in 1984 De heer F. Raaymakers, machinist in Helmond, schrijft: In 1984 zal het bierverbruik per hoofd van de bevolking in Nederland 125 liter bedragen. Het bierassortiment zal tegen die tijd uitgebreid zijn met alcoholvrij blijft als vervoermiddel, maar de gif gassen zullen ons niet meer aantasten, daar door de electromotor alles schoon en geruisloos wordt. De mode in dat jaar zal strak zijn met gebruikmaking van veel plastic en nylon. Ook zal men veel laarzen dragen. J. Klok Weggooikleding heeft de toekomst De heer J. Klok, baas ketelhuis en ma chinekamer, geeft tot slot zijn visie op het jaar 1984. Hij gaat er van uit dat in dat jaar vele, tot nu toe nog onbekende facetten van onze samenleving veran derd zullen zijn. Het vervoer per auto mobiel blijft bestaan, maar ook hij noemt de gasturbines en electromotoren als nieuwe energiebron. De carosserie zal van kunststof vervaardigd worden. Ook de Hoovercraft zal niet meer weg te denken zijn. Deze komt goed van pas voor het transport van de werknemers naar de rand van de stad, waar hun privé-auto's geparkeerd staan. Het bierverbruik thuis zal sterk zijn toe genomen. Men drinkt gemiddeld 61,2 liter. Het assortiment zal kleiner zijn. Het minimum aantal vacantiedagen zal tegen die tijd 28 bedragen. Men zal niet meer dan zeven uur per dag werken. Men reist automatisch verder en gebie den als Zuid-Amerika en het Verre Oos ten liggen binnen ieders bereik. Het vacantiehouden in eigen land zal wel teruglopen, want hoewel praktisch alles verandert - ons klimaat blijft het zelfde. Wat de herenmode betreft zullen de stropdassen geheel verdwenen zijn. Op vallend is het grote aantal weggooiover- hemden en weggooisokken dat in die dagen gedragen zal worden. De dames mode valt moeilijk te voorspellen, aan gezien deze veranderlijk is als het weer en onberekenbaar als de vrouw zelf, al dus de heer Klok, die met zijn visie op 1984 de rij sloot. en oplosbaar bier (in tablet en poeder- vorm). De huidige biersmaken blijven groten deels gehandhaafd, hoewel er dan ook bier gemaakt wordt, met rumsmaak e.d. In verband met de automatisering zal het aantal vakantiedagen zeker 45 be dragen. De meeste mensen zullen in 1984 hun vakantie in de tropen of aan boord van een schip doorbrengen, ook de landen achter het ijzeren gordijn zijn dan zeer in trek. Het meest geëigende vervoermiddel, voor het vervoer van werknemers van en naar het werk in 1984 is de auto. Voor de beter gesitueerde zal de auto vervangen worden door een 'aircar', dat is een soort vliegende auto die verticaal kan stijgen en landen. Zij zullen echter wel onder de luchtruimbelasting vallen. In 1984 gaan de dames gekleed in licht metalen kleding, de heren in sportieve costuums in felle tinten. Het dagelijks tenue bestaat niet meer. De mode wordt bepaald door de vooruit gang in de techniek en de omzetbelasting in de kledingindustrie. H. Diederich Bier als pil of in poedervorm De heer H. Diederich van de wortkoe- ling heeft kennelijk een andere vooruit ziende blik als de technische staf van de brouwerij, die thans een bottelserie met een capaciteit van 36.000 flessen per uur laat bouwen. Hij is er bijna zeker van dat het bier dan in poeder- vorm of als pil op de markt gebracht zal worden. Even ermee onder de kraan en men heeft een voortreffelijk glas bier, is zijn mening. Het verbruik stijgt. Er zal zeker 55 liter per hoofd worden ge consumeerd. In 1984 zal er een 35-urige werkweek zijn met veel continue-arbeid. Men gaat zomers en 's winters op vakantie en op 55-jarige leeftijd met pensioen. De auto 8

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 8