het straatbeeld gaat verdwijnen, gelooft hij niet. De tijd om tot een vervangend vervoermiddel te komen is daarvoor veel te kort. De ruimtevaart zal in 1984 zijn stempel wel drukken op de mode en op de alledaagse kledingstukken. Als we in 1984 een kijkje gaan nemen op het expeditieterrein van de brouwerij, zullen we zien dat het containervervoer een grote stap vooruit is gegaan. Niet alleen voor export, maar ook voor het binnenlandsvervoer. De heer Schmidt denkt daarbij aan kleinere containers voor het transport naar de depóts, de agentschappen en de grossiers. Er zal dan minder arbeidskracht ingezet hoe ven worden, waardoor men automatisch een kortere werkweek krijgt. J. B. Rutte: Nieuw bier, dat tongen streelt Hoewel de heer J. B. Rutte, vertegen woordiger thuisverbruik, meent dat hij geen astroloog is, heeft hij over 1984 wel zo zijn eigen ideeën. Het bierver- bruik stijgt tot 59 liter per persoon. De heer Rutte demonstreert met een patrijzenveer hoe bier in 1984 de tongen der vrouwen zou kunnen strelen. Straks iedereen eigen vliegtuig Naast 'Dit is de man' als reclame voor een wat pittiger bier nog, gelooft hij ook in de leuze 'Dit is de vrouw', waarvoor we dan bier moeten maken dat de tongen der vrouwen streelt, en dus wat lichter van smaak is. De bierverpakking zal wel zoiets als plastic, papier of een nog uit te vinden stof voor weggooiverpakking worden. De vacantie wil de heer Rutte gebracht zien op vier weken aaneengesloten, door te brengen in speciale recreatiegebieden. De metro zal in de binnenstad de per sonenauto wel verdrongen hebben. De auto zoals we die nu hebben, is ook aan het veranderen, zowel motorisch als naar uiterlijk. De electromotor zal het daarbij wel winnen van de verbrandingsmotor. De motor en de nodige voedingscellen kunnen dan geheel onder de wagen ge monteerd worden, waardoor er in de auto meer plaats vrijkomt voor de pas sagiers. De kleding verandert ook. Door de emancipatie van de vrouw gaat zij heel wat mannelijker gekleed, terwijl het sterke geslacht zich zoeter gaat kleden. Mocht u kritiek hebben op mijn visie, dan zie ik die graag - maar niet vóór 1984 - tegemoet. biedt grote en veilige kansen als 'terrein' van verkeer vervanging van de auto in 1984 en de start met het privébezit van een vliegtuigje. In 1984 zal papieren kleding tot de mogelijkheden gaan behoren (dus een 'weggooi-verpakking' erbij). De mode is en blijft bepaald door het verleden - 'l'histoire se repète' - aangepast aan de dan geldende normen i/z kleur en mo tieven. De heer C. J. M. Brüle, horeca-inspec- teur te Deventer, verwacht dat in 1984: de bieromzet 68 lt per hoofd van de bevolking per jaar zal zijn. Het bierassortiment is tegen die tijd uit gebreid met een pilsener-type met V/% alc. en het is zelfs niet uitgesloten dat een alc. vrij pilsje (ik laat hier buiten beschouwing, of het laatste drankje nog pils genoemd mag worden) op de markt komt. De smaak van het bier zal voor zover mogelijk steeds worden aangepast aan de smaak van het grote publiek (consu ment). Hij verwacht in 1984 vier werkweken vacantie per jaar, door velen doorge bracht in eigen land in een 2e huis, 'n sta-caravan, of 'n boot. In 1984 is het meest geëigende vervoer middel voor de werknemers van en naar het werk: het 'openbaar vervoer', in de grote en middelgrote steden uitgebreid met een ondergronds spoorwegennet. In 1984 zal de tijd aangebroken zijn, dat er voor auto's geen plaats meer is om te rijden het verkeer door de lucht Kuiper J. Verloop: Alleen nog siervaten De heer J. Verloop, de laatste echte kuiper die nog bij de Amstel Brouwerij werkzaam is, vond kijken in de toe komst terecht een moeilijke zaak. Het bierverbruik zal volgens hem niet zo veel stijgen, dit als gevolg van de opkomst van de frisdranken. Toch zullen we de 55 liter wel halen. Aangezien er de laatste jaren al verschillende biersoor ten zijn afgevallen, verwacht hij geen nieuw soort in het assortiment. Wel zal de smaak van het bier wat zoeter wor den. 6

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 6