Plakboek voor /V. Broekhuysen bij honderdste Attendens Het honderdste Spongat houdt tevens in honderd maal een kroniekje van Uw toegenegen attendens. Zowaar een mijlpaal en een passend moment om deze rubriek te be ëindigen. Enerzijds doet de wetenschap dat wij ontheven zijn van de verplich ting iedere veertien dagen - op tijd - een bescheiden bijdrage te leveren ons verlicht ademhalen. Anderzijds bekruipt ons een gevoel van weemoed alsof wij van een goede vriend afscheid moeten nemen. Het schrijven voor meerdere mensen geeft het gevoel van contact te hebben met de onzichtbare anderen en dat geeft een zekere voldoening. Dit laatste is verklaarbaar omdat wij men sen nu eenmaal niet buiten onze mede mens kunnen. Anders gezegd, wij zijn geen puur zelfstandige individuen, maar zijn solidair, d.w.z. met - anderen - samen zijn wij pas mens en vormen wij onze samenleving. Voldoening verkregen wij ook door de reacties die wij hetzij instemmend of afkeurend - in die vier jaar hebben ont vangen. Het feit dat aan onze stukjes aandacht werd besteed, was een zeer ruime beloning van onze arbeid. Onze dank gaat echter niet alleen uit naar onze lezers, doch evenzeer naar Ad In terim, die bij afwezigheid geruisloos voor ons insprong waardoor de continuï teit van deze rubriek werd gewaarborgd. Nog een enkel woord betreffende de in houd van onze kroniekjes. Reeds eerder hebben wij in onze overpeinzing gewe zen op de meervoudigheid van ons be staan. Hoewel alle aspecten van mense lijk leven, zoals werk en ontspanning, ernst en spel, jong en oud, onverbreke lijk bij elkaar horen, ervaren wij in onze moderne samenleving juist het tegendeel. In onze korte beschouwingen hebben wij getracht, waar dat mogelijk was, de aan dacht op die verdeeldheid te richten en geprobeerd de dingen in een zinvol ver band te plaatsen. Vanzelfsprekend kozen wij steeds de mens als uitgangspunt. Veelal betrof dit de mens als werknemer - wij schreven tenslotte voor een personeelsorgaan - vaak de mens gewoon als niede-mens, een enkele maal als drager van onze cultuur. Het kon ook moeilijk anders, immers het gaat altijd om de mens omdat hij degene is die ons toekomstig lot in handen heeft. Attendens Het eerstvolgende Spongat verschijnt donderdag 9 januari 1969. Kopij daar voor dient uiterlijk 3 januari binnen te zijn. De afdeling Personeels Zaken heeft woensdag 11 december op zeer originele wijze hulde gebracht aan Attendens, de tweewekelijkse kroniekschrijver in het Spongat, in het dagelijks leven bekend als het Hoofd Personeels Zaken, de heer N. Broekhuysen. Dit bij gelegenheid van het feit, dat in dit Kerstnummer de honderdste Attendens gepubliceerd wordt. Vier jaar lang, vanaf de omzetting van het eens per twee maanden verschij nend personeelsblad in de veertiendaagse uitgave, heeft de heer Broekhuysen zijn kijk op een aantal zaken aan ons voor gehouden middels de vetgedrukte kolom op de eerste pagina van elk Spongat. Vandaag, na precies honderd uitgaven, zet hij een punt achter zijn rubriek, het geen echter niet betekent, dat de heer Broekhuysen zal stoppen met het schrij ven van bijdragen voor ons personeels blad. In tegendeel. Alleen zal de aanpak van de onderwerpen, die hij behandelen wil, iets anders worden. Vorige week, tijdens de onofficiële bij eenkomst in het leslokaal, passeerden vier jaren Attendens en vier jaren Spongat "nieuwe stijl' nog eens de revue. De niets vermoedende heer Broekhuysen werd verrast met een prachtig plakboek, waar in 99 van de 100 Attendens-publicaties waren verzameld. Het boekwerk was ver luchtigd met tientallen grappige tekenin gen, waardoor prikkelende passages in de teksten nog eens extra reliëf kregen. Het was een knap stuk werk verzorgd door onze medewerker Martin van Soest van de afdeling Reclame Sales Pro motion, die zich thuis vele avonden heeft ingeleefd in de niet altijd gemakkelijke materie, die Attendens tot onderwerp had. In een volgende uitgave van het Spon gat zullen wij u graag enkele van die passages, mét vanzelfsprekend de toe passelijke tekeningetjes laten zien. Ook zullen we dan - een beetje statistisch - de afgelopen honderd nummers eens be kijken en zien wat er in deze afgelopen vier jaar zo al de moeite van het publi ceren waard was. Dat kan eenvoudig aan de hand van een door de heer G. Struiksma bijgehouden documentatie, waarin we keurig gerubriceerd alle on derwerpen, die in het Spongat werden behandeld, terugvinden. Honderd maal Spongat 'nieuwe stijl' en honderd maal Attendens. Het zijn getallen om toch wel even stil bij te blijven staan. Echter maar héél even, om een ieder te bedanken voor de moeite die hij of zij zich heeft gegeven om verslag te doen van wat hen in die vier jaren bezig hield. Een speciaal woord van dank aan de heer N. Broekhuysen, die zonder afzien iedere veertien dagen met zijn Attendens een waardevolle bijdrage aan dit personeels blad leverde. Wij hopen dat zijn voor beeld u mag aansporen om in het ko mende jaar nóg meer attent te zijn op wat in uw directe omgeving van be lang zou kunnen zijn om - middels pu blicatie in het Spongat - door te geven aan die hele grote groep Amstelmensen om u heen. 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2