Verkiezing O.R. Amsterdam Ordercglement op Nieuwjaars recepties Tussen hemel en aarde Vrijdag 17 januari 1969 worden ver kiezingen gehouden voor de Onderne mingsraad in Amsterdam. De zittings duur van de Ondernemingsraad is ge steld op drie jaar. In overeenstemming met de personeels sterkte zal de Ondernemingsraad uit 15 leden bestaan, die verdeeld zijn in twee categorieën, te weten 7 leden namens het personeel dat niet onder de bepalin gen van de C.A.O. valt (maandloners) en 8 leden namens het personeel dat wel onder de bepalingen van de C.A.O. valt (uurloners). De verdeling van de zetels voor het per soneel dat niet onder de bepalingen van de C.A.O. valt is als volgt: Maandloners Groep I Administratie 1 lid Groep II Commercie 2 leden Groep III Produktie, Technische afdelingen 2 leden Groep IV Overige afdelingen 2 leden Ter verduidelijking van de zetelverde ling van de groep personeel niet vallende onder de C.A.O. diene het volgende: Onder administratie wordt verstaan het personeel dat ressorteert onder de heer Oudkerk. Onder de commercie vallen o.a. Horeca- verkoop Noord en Zuid, Thuisverbruik, Documentatie, Marketing-training en Reklame Sales Promotion. Onder de Produktie en technische af delingen vallen o.a. Laboratorium, Tech nische dienst, Bazen en Onderbazen van alle afdelingen, kantoor Expeditie, In koop en Operating and Consulting Di vision (T.D.). Overige afdelingen o.a. Operating and Consulting Division (overigen), Export, Portiers Huishoudelijke Dienst, Public Relations, Personeelszaken en Secretari aat. De verdeling van de zetels voor het personeel dat wel onder de bepalingen van de C.A.O. valt is als volgt: U urloners Groep V Expeditie en Heerlen 1 lid Groep VI Bottelarij 3 leden Groep VII Overig afdelingen 4 leden Vóór 31 december a.s. moeten candi- daten worden voorgedragen en wel voor iedere zetel 2 candidaten uit de betrok ken groepen. De werknemers-vakverenigingen hebben volgens artikel 11 van het reglement het recht candidaten te stellen. Wanneer minder dan 40% van het per soneel van één van beide categorieën is georganiseerd, kunnen door het perso neel groepsgewijs eigen candidaten wor den gesteld. In dit geval dient een lijst te worden ingdiend met de namen van de voorgestelde candidaten (voor iedere zetel tenminste 2 namen). Deze lijst moet door tenminste 1/10 ge deelte van het totaal aantal kiesgerech tigden uit een groep worden onderte kend, met dien verstande, dat tenminste drie (3) kiesgerechtigden en ten hoogste tien (10) kiesgerechtigden moeten onder tekenen. De voorgestelde candidaten moeten de lijst mede ondertekenen als bewijs dat zij met hun candidatuur accoord gaan. Kiesgerechtigden Kiesgerechtigd zijn de werknemers die op de datum van de verkiezing de leef tijd van 21 jaar hebben bereikt en ge durende tenminste één jaar onafgebro ken in dienst van de onderneming zijn geweest. Verkiesbaar tot lid van de Onderne mingsraad zijn werknemers die op de datum van de verkiezingen de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, in vaste dienst zijn aangesteld en gedurende ten minste drie jaar onafgebroken in dienst van de onderneming zijn geweest. N.B. In tegenstelling tot de verkiezingen in 1965 zullen medewerkers in de buiten dienst hun stem schriftelijk kunnen uit brengen. De stembiljetten zullen voor de verkiezingen op 17 januari aan deze medewerkers worden toegezonden. Donderdag 2 janu ari 1969 zal op de zelfde wijze als aan het begin van dit jaar door de direc tie ter gelegenheid van de jaarwisse ling een receptie worden gehouden voor het gehele in Amsterdam werkzame personeel. De receptie zal worden ge houden in de kantine. Om één en ander goed te laten verlopen worden hieronder enige richtlijnen ge geven, waaraan eenieder verzocht wordt zich te houden: 1. De bijeenkomst zal worden geopend met een nieuwjaarstoespraak van de directie. Eenieder dient precies om half negen aanwezig te zijn. 2. Na de nieuwjaarstoespraken bestaat gelegenheid de directieleden een ge lukkig nieuwjaar te wensen. 3. Tijdens het serveren van de koffie wordt men verzocht op zijn plaats te blijven zitten. Er zijn voldoende dames aanwezig om eenieder tijdig van een kop koffie te voorzien. 4. Na beëindiging van de receptie be geeft eenieder zich naar zijn afdeling. 5. Gezien de grote concentratie van zo veel werknemers in een beperkte De leden van de B.Z.B. in Amsterdam hebben hun instructeur, de heer G. Struiksma, met Sinterklaas verrast met een van marsepein gemaakt reliëf, voor stellende de werktuigen, waarmee de Bedrijfs Zelf Bescherming doorgaans werkt. Dat zou allemaal niet zo bijzon der zijn geweest, als het niet te maken had met een grappig voorval, dat kort voor Sint Nicolaas plaats vond. Woensdag 27 november moesten de leden van de B.Z.B. namelijk een reddings- proef uitvoeren, waarbij met behulp van een 'stop-chute' gesprongen moest wor den van het dak van het nieuwe expeditie centrum. Een sprong van een hoogte van zo'n 18 meter. De B.Z.B.-leden ver trouwden de 'stop-chute' echter niet en toonden weinig lust tot springen. Om te bewijzen dat er echt niets aan de hand was, besloot de heer Struiksma toen maar zelf het goede voorbeeld te geven. Hij sprong in de ruimte, maar bleef halverwege hangen. Tot groot ver maak uiteraard van de B.Z.B.-leden, die hem na een tijdje spartelen toch maar weer op veilige bodem haalden. En daar mee was meteen de idee voor een steke lige sinterklaassurprise geboren. ruimte kan niet worden toegestaan, dat er gerookt wordt. Ook in de lift mag niet worden gerookt. 6. Wij maken U erop attent, dat er bij de kantine niet voldoende vestiaire ruimte is voor iedereen. 7. Het is begrijpelijk, dat degenen, die op de bewuste tijd als gevolg van hun werk in een ploegendienst niet gemist kunnen worden, aan het werk blijven. 8. Eventuele ziekmeldingen op die dag moeten telefonisch plaatsvinden tus- ten 09.00 en 10.00 uur. Eveneens donderdag 2 januari, maar dan 's morgens om 11 uur, wordt in de kan tine van de brouwerij in Helmond een nieuwjaarsbijeenkomst gehouden. Men wordt verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. 13

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 13