Bezoek van Sint Nicolaas werd uitbundig feest Mevrouw Rasker werd door haar doch tertje aangezet om voor de Sint een liedje te zingen. Sportcommissie, de heer J. Hoogvliet, op om één minuut lang een propaganda- speech te houden. Dat ging hem bijzon der goed af en een beloning in de vorm van een mini-badmintonracket werd zijn deel. Natuurlijk had de Sint ook de brouwerij directie in zijn boek staan. Het trof dat De voorzitter van de Sportcommissie, de heer Hoogvlietmoest van de Sint ge durende één minuut een propaganda- speech voor de komende zaalsportdag houden. drie van de vier directeuren present waren: de heren P. Kranenberg, J. van der Werf en mr. J. M. Elink Schuurman. Voor alle drie had hij een toepasselijk woord en ook een klein cadeautje. Dokter A. N. Pappie was één van de laatsten, die bij de Sint geroepen werd. De Goedheiligman vond dat de dokter nu maar eens in het openbaar een proeve van bekwaamheid moest afleggen. Dat deed hij door de heer Dalmolen met be hulp van een lang stuk verband de mond te snoeren. Iets dat in de praktijk van dokter Pappie natuurlijk niet voorkomt. Een aardig intermezzo in dit zeer ge slaagde bezoek van Sint Nicolaas was het moment toen de Sint in eigen per soon het orkestpodium betrad en de plaats van zanger/bassist Bert Visser in- (lees verder pagina 12) Sint Nicolaas, de van oorsprong Spaanse heilige van wie zoveel landgenoten in onze brouwerij werkzaam zijn, heeft donderdag 5 december vanzelfsprekend ook een bezoek gebracht aan onze ves tiging in Amsterdam. Tijdens de mid dagpauze was hij met twee zwarte pieten te gast in de kantine, waar hij tal van medewerkers bij zich liet komen. Het werd een vrolijk gebeuren, temeer daar de komst van de Sint werd opgeluisterd door het vier man sterke orkest van pianist Tonny Eyk en de jeugdige zan geres Karin Kent. Eén van de eersten die de sint bij zich riep was onze Spaanse medewerker Seve- rino Tomas Silvestre van de bottelarij binnenland. Als kapper heeft hij lange tijd in Spanje gewerkt en nog altijd knipt hij de haren van een groot aantal Span jaarden op de brouwerij. Daarom kreeg hij als presentje een drietal knipkaarten voor een bezoek aan een (andere) kap per, alsook in chocolade de letters A en B, die staan voor Amstel Brouwerij. Het dochtertje van mevrouw Rasker (in terne dienst) zong voor de Sint zó aar- Drie van de vier Amstel-directeuren werden bij Sint op het matje geroepen. Het waren v.l.n.r. de heren J. van der Werf, P. Kranenberg en mr. J. MElink Schuurman. San Nicolas llamó a tres de los cuatro directores de la Amstel a capitulo. Fue- ron de la izquierda a la derecha los Sres J. van der Werf, P. Kranenberg y J. M. Elink Schuurman. Een wat ongewoon orkest: Sint Nicolaas aan de bas. Eddy Christiani op gitaar en Karin Kent zang. Una orquesta algo rara: San Nicolas al contrabajo, Eddy Christiani con guitarra y Karin Kent como cantate. dig een Sinterklaasliedje, dat de Goed heiligman ook de moeder wel eens wilde horen. Samen zongen zij weliswaar wat schroomvallig het 'Zie ginds komt wat de aanwezigen veel plezier gaf. Sint vond dat de zaalsportdag maar eens extra in de belangstelling moest komen en daarom droeg hij de voorzitter van de 11

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 11