Voortreffelijke werkstukken /rTmv\ Nu kans op drie beloningen voor slechts één goed idee Tarjetas de saludo Vijftig schouderklopjes Reunion anual de ano nuevo (vervolg van pagina 9) Uit de grote, hoeveelheid kaarten zijn we er uiteindelijk in geslaagd ook een ge schikt exemplaar voor plaatsing op de voorpagina van deze speciale Kerstuit gave te vinden. De kaart werd gemaakt met behulp van stukjes vilt in vele kleu- renschakeringen. Ook hierbij gold dat reproduktie in kleur zeer tot onze spijt niet mogelijk was. Hoe het ook zij, de idee voor het maken van een eigen kaart is bijzonder goed aangeslagen en wij danken dan ook alle inzenders van harte voor hun spontane aktiviteit. AMSTEL IDEEEN t)V MsèsA Un buen numero de espanoles hice caso a nuestra llamada para adronar las tar jetas de saludo para Navidad y Ano Nuevo. Entre los ejemplares recidibos habian algunos que resaltaban por lo bonito que estaban, lo que ademas llamo la atención - y no es de sorprenderse - que nuestros amigos espanoles tienen mucho sentido para los colores fuertes pero a la vez muy apacibles. Es una lastima que estos colores no pueden ser mostrados en este Spongat. Esto si, el que, a pesar de que el mismo si ha adornado una tarjeta, recibe una tarjeta impreso, no debe estar molest o desilusionado, porque debe comprender que no todos los companeros han res- pondido y por lo tanto nos hemos visto obligado a hacer imprimir algunas tar jetas para completar la cantidad de tar jetas necesarias. U kent dat gezellige familiespelletje toch nog wel? We hebben het allemaal ge speeld en spelen het nu weer met onze kinderen, vooral straks met de feest dagen. Maar nü willen wij er een ander (familie)-spelletje van maken. We willen U eigenlijk toeroepen 'mens, erger je niet'. Ga niet door met je kwaad te maken over de machine, die niet goed loopt. Of over de onhandige manier om een onderdeel van een machine te repa reren, omdat je er niet goed bij kunt, of omdat het teveel tijd kost. En van deze ergernis willen wij nu een spel maken. Ergernis is al de helft van een idee en om deze ideeën gaat het ons nu juist. Daarom hebben we een soort gymnas- tiekspelletje uitgevonden, een spel om alle automatische en ingeslapen gedach ten wakker te maken. Laten we onze geest eens wat gymnastiek geven en U weet, oefening baart kunst! We gaan ons eerst ergeren. Zo, daar hebben we nu genoeg van en nu gaan we denken hoe we ons ongemak kunnen verhelpen en hoe we ons zelf een plezier kunnen doen. Of eigenlijk een dubbel plezier, nl. prettiger werken omdat het ongemak verholpen is, en prettiger ont spannen met de geldelijke beloning. Want. leest U het boekje maar eens, dat vanaf heden bij de portiers verkrijg baar is. Als U goed leest, dan ziet U dat er voor één idee drie beloningen ge geven kunnen worden, nl. eerst van onze eigen Ideeënvatcommissie, dan van het Ideeëncentrum van het N.I.V.E., de in stelling die deze prijsvraag organiseert, én dan is het ook nog mogelijk dat Uw idee de extra beloning kan krijgen Maar eerst de spelregels: U heeft een idee (dat hebben we alle- maal, dus iedereen doet mee), U werkt het uit en U vult tevens een certificaat van deelneming in. Er zitten er drie in dit boekje. Nu stopt U Uw idee in ons eigen Ideeënvat en wij gaan ze beoor delen. Krijgt U van ons een beloning, dan dingt U vanzelf mee naar de be loning van het Ideeëncentrum van het N.I.V.E. Deze instelling gaat dan op haar beurt Uw idee beoordelen en zal dan de, prijzen van 1000,—, ƒ750,—, 500,- of 100,- toekennen. Én afge zien van Uw wel- of niet-beloond idee, kunt U evengoed nog de extra prijs van 500,- winnen indien Uw idee de hoogste besparing of opbrengst geeft. En als extra oefeningetje voor de nu al wat leniger geworden hersenen staat er achter in het boekje nog een puzzeltje, waarvan de beloning net zo groot is als U zelf wilt. Leest U maar!!! De Ideeënvatcommissie Vijftig schouderklopjes willen wij ter ge legenheid van dit jubileumnummer van ons aller Spongat uitdelen aan de man die achter de schermen of zo als U wilt achter de pagina's van ons blad schrijft, tikt, loopt, rent, knipt, plakt, drinkt (niet veel), praat, holt, zit, denkt, fotografeert, leest, herschrijft, telefoneert en nog veel meer. Vijftig, omdat hij nu twee jaar - naast heel veel ander werk met groot en thousiasme en op deskundige wijze het Spongat in elkaar heeft 'getimmerd', dat wil dus zeggen, voor elk nummer één harde klap beurtelings op rechter en linkerschouder. Die man is niemand minder dan Robert Elfrink. Namens alle lezers, hartelijk dank Robert en bij voorbaat ook dank voor de, volgende honderd nummers! El jueves 2 de enero se celebrara la reunion anual de ano nuevo, si el trabajo lo permite, se espera que todo el perso nal esté presente en la cantina a las 8.30 horas en punto. Durante la reunion no se podra fumar. 10

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 10