l\crst en J^ieutojaarSfeaarten P. v. Lommei 5 De idee, om onze medewerkers uit te nodigen om bij gelegenheid van het Kerstfeest en de jaarwis seling nu eens zelf een groet te verzorgen, is bijzonder enthousiast ontvangen. Van alle kanten stro men de kleurrijk versierde kaar ten binnen. Vaak heeft men met heel eenvoudige hulpmiddelen de aardigste resultaten bereikt. En het opvallende is, dat zonder dat we ook maar het minste vermoeden hadden, er onder onze medewer kers heel wat talent schuil gaat. In een niet gering aantal gevallen heeft men ook de familieleden aan het werk gezet. En vooral de jeugd weert zich dapper. Bijna alle technieken, die men zich denken kan, werden toegepast. Zo zagen we plakwerk van vouw blaadjes, krantenknipsels, bonte tijdschriftenillustraties, viltlapjes, verknipte ansichtkaarten, zilver papier en cellofaan. Maar ook veel teken- en kleurwerk met potlood, kleurpotlood, kleurkrijt, vetkrijt, viltstiften, oostindische inkt, eco- line-verf, plakaatverf en zelfs auto- lak. Aardig zijn ook de vaak zelf gemaakte foto's met het kerstge beuren of een winterlandschap als onderwerp. Heel aardig uit de verf kwamen ook de verschillende druktechnieken b.v. met een door midden gesneden aardappel, die in de verf werd gedoopt, in lino leum uitgesneden figuurtjes, of in- vulwerk met behulp van sjablonen. Dan waren er bijzonder originele kaarten beplakt met borduurwerk, crêpe-papier of bestrooid met goudglitters. Alles bij elkaar een zeer attractieve verzameling kerst en nieuwjaarswensen. De stapel ontvangen kaarten is al bijzonder groot, maar toch zullen er nog heel wat moeten volgen. Graag maken wij u er nog even op attent, dat de kaarten uiterlijk maandag 9 december in ons bezit moeten zijn. Voor wie meer dan één kaart wil maken, liggen blanco exemplaren gereed bij de portiers en bij de afdeling Personeelszaken en Public Relations. Extra kaar ten zijn van harte welkom, te meer daar een aantal werknemers door ziekte niet in staat is zelf een kaart te maken en natuur lijk wel een groet krijgt toege stuurd. Mocht u helemaal niet in staat zijn een kaart te maken, dan vragen wij u het blanco exemplaar wel tijdig terug te zenden, opdat een ander daarop nog een werk stukje kan maken. We verwachten echter dat iedereen het komend weekeinde nog eens aan de slag zal gaan. Wij wensen u daarbij veel sukses. Muchos Espanoles ya han entregado su tarjeta de Navidad ilustrada, sin em bargo faltan algunos, a ellos pedimos que se esfuer^an un poco mas y qpe procuran de entregar su tarjeta a mas tardar el lunes 9 de diciembre. Af. Muurman neemt afscheid van de brouwerij Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal de heer M. Muur man op woensdag 18 december na ruim 49 dienstjaren afscheid nemen van de Amstel Brouwerij. De heer Muurman kwam op 10 juni 1919 in dienst van de brouwerij, en was aanvankelijk werk zaam op de bottelarij. Thans werkt de heer Muurman op het expeditiekantoor In de Gijsbreghtkelder zal op woensdag 18 december 's middags om half vijf een afscheidsbijeenkomst worden gehouden, waarop ongetwijfeld velen aanwezig zul len zijn om de heer Muurman de hand te schudden. No olvidan los formularios de inscrip- ción para el dia de deportes - el sabado 11 de enero - es muy importante que nuestros Espanoles participan tambien con algunos equipos. Para mayores in- formes y presentación: presentase donde el senor E. J. van Brunschot. IN MEMORIAM Op 14 november bereikte ons het droevige bericht van het overlijden van de heer Pierre van Lommei, die gedurende een tiental jaren medewerker was in de buiten dienst van het Amstel Verkoop Kantoor in Brussel (België). Op 1 januari 1960 trad de heer Van Lommei als vertegenwoordiger in de thuisverbruiksector in dienst, waarna hij in 1963 werd benoemd tot verkoopchef. De heer Van Lommei werd 40 jaar oud. Hij was gehuwd en had twee kinderen. In de heer Van Lommel verliezen wij een zeer toegewijd medewer ker, die in onze herinnering even wel nog lange tijd zal blijven voortleven. Moge zijn vrouw en kinderen in deze droeve tijd steun vinden het grote verlies te dragen.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5