Bruine enveloppen verdwijnen VOOR PERSONEEL OP MAANDSALARIS Sint bij Helmondse jeugd 3 Éénmaal nog - en wel op 31 december 1968 - zullen aan de meeste werk nemers op maandsalaris de bekende bruine enveloppen met bankbiljetten nog persoonlijk worden uitgereikt. Daarna sluit ook ons bedrijf zich aan bij de vele andere grote bedrijven en in stellingen die loon- en salarisbetalingen uitsluitend per giro of bank verrichten. Waarom vragen sommige medewerkers zich af. Omdat de girale betaling een maatschappelijk verschijnsel is dat in ons huidige betalingsverkeer niet meer is weg te denken. Per jaar wordt in Nederland ruim 38 miljard gulden aan netto lonen en salarissen aan werknemers uitbetaald. Een heel groot deel hiervan wordt reeds in de nieuwe vorm overgemaakt. Deze ontwikkeling houdt nauw verband met de invoering van de computer, die namelijk het schrijven van giro- of bank- overschrijvingskaarten per werknemer overbodig maakt. Bovendien is het uit schakelen van contant geld een veel vei liger wijze van betalen. Procedures met loon- en salariszakjes zijn tijdrovend en inefficient en het uitschakelen ervan be- Het is het bestuur van de personeels vereniging Helmond gelukt zaterdag 30 november j.l. de nu zeer druk bezette Goedheiligman binnen de muren van de kantine van onze brouwerij in Helmond te krijgen. Ongeveer negentig kinderen van onze medewerkers en zowat even veel ouders waren aanwezig om het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest mee te maken. In afwachting van de komst van de Sint en Zwarte Piet trad het jeugdcircus DEKO uit Deurne op. Hoewel de arties ten nog heel jong van jaren waren slaag den zij er toch ten volle in de kinderen te boeien en zelfs mee te laten doen. Het hoogtepunt van het feest bleef na tuurlijk de komst van Sint Nicolaas. Na het zingen van een welkomstlied was het woord aan de Sint. Daarbij bleek al heel gauw dat de Goedheiligman bijzon der goed op de hoogte was van wat er allemaal in de Helmondse gemeenschap van de Amstel Brouwerij het afgelopen jaar gebeurd was. Stuk voor stuk wer den de kinderen bij de Sint geroepen en ontvingen een leuk presentje. Omstreeks half vijf werd nog eenmaal het 'Dag Sinterklaasje' gezongen, waar na iedereen tevreden huiswaarts keerde. Het was opnieuw een bijzonder geslaagd feest geworden, waaraan zowel de kin deren als hun ouders nog lange tijd zul len terugdenken. tekent dus kostenbesparing. Dit laatste is van belang voor het bedrijf en daar door ook voor de mensen die er werken. Doch niet alleen voor het bedrijf is de girale betaling een groot gemak, ook voor de werknemer heeft deze wijze van geld betalen bepaalde voordelen. Immers nu kunnen alle periodieke betalingen als huishuur, kranten, verzekeringen, tijd schriften, lidmaatschappen e.d. rustig thuis geschieden en is én het geloop aan de deur én het haastig zoeken naar con tant geld niet meer nodig. Bovendien behoeft bij ziekte of vacantie niemand meer naar het bedrijf te gaan om geld te (laten) halen of om een voorschot te vragen. En voor de mensen die regel matig sparen, wordt dit nog extra ge makkelijk gemaakt, omdat koppeling van giro of bank aan rentegevende rekenin gen bijzonder eenvoudig is, zodat ner gens bij een loket contant geld behoeft te worden gedeponeerd. Sommige mensen vragen zich nog af, op welke wijze zij aanstonds toch nog in het bezit kunnen komen van contant geld. Dit laatste blijft altijd nodig omdat men niet altijd en overal terecht kan met een cheque. Opnemen contant geld is eenvoudig In de eerste plaats kan contant geld worden opgenomen bij de bank of spaar bank waar U Uw rekening heeft ge opend. Bij de meeste instellingen kan dit opnemen tot 3 uur 's middags plaats vinden, terwijl bovendien meestal ook één avond per week deze kantoren ge opend zijn. Indien men geld door de echtgeno(o)t(e) wil laten halen en hem/ haar ook wil machtigen tot betalen, dan dient men daarvoor een speciale mach tiging aan te vragen. Bij de postgiro is het maximum bedrag dat men in een keer kan opnemen 1.000,d.w.z. iedere rekeninghouder krijgt max. twee kascheques van 500,-. Zijn deze ingeleverd (ongeacht de hoogte van het ingevulde bedrag) dan krijgt men automatisch enige dagen later weer twee nieuwe kascheques. Strafbaar is het verzilveren van cheques indien het opgegeven bedrag hoger is dan het bedrag dat op de rekening staat! Bij bank of spaarbank kent men het instituut van betaalcheques tot een max. van 50,- per cheque. Hiermede kun nen bijna alle betalingen verricht wor den, als men maar in het bezit is van een betaalpas. Extra service. Voor diegenen die door omstandigheden (b.v. alleenstaanden) bijzonder moeilijk snel geld kunnen halen, zullen voorlopig op de laatste dag van de maand (of daarvoor indien dit een zaterdag of zondag is) tussen 15.00 en 17.00 uur cheques tot een max. be drag van 200,- op nader aan te geven wijze verzilverd kunnen worden in ronde bedragen van 50,-. Vanzelfsprekend is geld opnemen bij banken e.d. tijdens de normale werktijd niet toegestaan.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3