Beloning is extra stimulans \\\T777 Heerlen-Helmond: gelijk spel IDEEEN f 100.- voor R. Munsters uit Helmond (vervolg pagina 1) Het is natuurlijk te begrijpen dat niet alle ideeën beloond worden, maar op de kamer van wordt er met U gesproken over het idee en wordt U verteld om het nog eens te proberen, of dat U een aanmoedigingspremie krijgt of dat U een beloning krijgt. En de be loning van het bedrijf levert U straks thuis een dubbele beloning op. En met al die vrije dagen die nu komen, als U thuis eens lekker in Uw stoel een biertje zit te drinken, denkt U natuurlijk ook aan de Amstel Brouwerij, aan Uw eigen afdeling en aan Uw eigen proble men of aan andermans problemen. U praat er met Uw vrouw over en ineens spreekt zij het verlossende woord, want onderschat hierin Uw vrouw niet. Voor haar gewone huis-, tuin- en keu kenprobleempjes heeft zij ook gewone huis-, tuin- en keukenoplossinkjes, want door haar huis-, tuin- en keukenwerk heeft zij een praktische kijk op de din gen. En het zijn vaak de meest vanzelf sprekende dingen die dé oplossing voor een probleem kunnen zijn. Duslaten we de vaten uitdrogen? Of zijn ze straks barstensvol met prachtideeën van wat U vindt dat U en wij verdienen! Zoals u uit bijgaande 'warming up' van de Ideeënvat Commissie kunt lezen, gaat het erom dat nóg meer ideeën dan voor heen door onze medewerkers worden in gezonden. In de komende maanden zul len wij in Het Spongat wat extra aan dacht aan dit onderwerp besteden. Eén en ander betekent echter niet, dat bij onze medewerkers de dikwijls goede ideeën geheel ontbreken. Integendeel. Ook nu weer kon de Commissie een aantal ideeën aan een oordeel onder werpen en er zelfs enkele zeer bruik bare uit halen. Zo kon op 20 november de heer P. Mun sters, werkzaam op de technische dienst van onze brouwerij in Helmond, een beloning van honderd gulden in ont vangst nemen voor een door hem inge zonden idee. De beloning werd hem overhandigd door ir. J. Drost in het bij zijn van de heren Bolland, baas van de technische dienst, en Van Erp, voorman in bovengenoemde afdeling. VOETBAL Zaterdag 9 november werd in Heerlen de verbroederingswedstrijd Amstel Hel mondAmstel Heerlen gespeeld. De beide voetbalelftallen waren samen gesteld uit volbloed-amateurs, die verder niet aan club- of bedrijfsvoetbal deel nemen. De wedstrijd zelf was dan ook meer be doeld als aanleiding tot een gezellig ken nismakingsfeestje tussen de afdelingen commercie en produktie van Helmond en Heerlen. Ook de de dames waren van de partij. Het Helmondse gezelschap reisde per bus naar Heerlen. Twee maal 20 minuten voetbal was vol doende om eikaars krachten te meten en de uitslag 4—4 mag dan niet de juiste krachtverhouding weergeven, hij was wel geschikt om eventuele ongezonde rivali teit de wereld uit te helpen. De aftrap werd vericht door de nestor van de medewerkers uit Heerlen, de heer Matje Cremers, die met zijn 47 dienst jaren hierop het meeste recht had. De foto laat zien hoe de aanvoerders Timmerman (Helmond) en Moonen Jr. (Heerlen) in spanning de uitslag van de toss door de uit Amsterdam afkomstige, onpartijdige scheidsrechter Wijhenke af wachten. Het verbroederingsfeest op het Zolderke van het filiaal was door de gastheren voortreffelijk verzorgd, zodat het geheel volkomen aan het doel beantwoordde. Tijdens deze bijeenkomst werden door de aanvoerders de herinneringstrofeeën uitgewisseld en bood de heer Kerck- hoffs het gezelschap een etentje aan. Met spannig wordt door beide partijen de return-wedstrijd in Helmond, die het komend voorjaar wordt gehouden, tege- moetgezien. Afscheid - na 35 jaar A. B. - van J. W. Dirksen Maandag 16 december 's middags om half vijf zal in de Gijsbreghtkelder af scheid worden genomen van de heer F. J. W. Dirksen, die nadat hij meer dan 35 jaar aan ons bedrijf verbonden was, de brouwerij gaat verlaten. De heer Dirk sen trad op 1 januari 1933 als inspecteur in dienst van de Amstel Brouwerij en was als zodanig werkzaam in de horeca- sector in Amsterdam. In 1960 werd hij benoemd tot hoofdinspecteur. Verwacht mag worden dat veel brouwerijmede werkers en ook een groot aantal relaties van buiten het bedrijf de heer Dirksen ten afscheid de hand zullen komen druk ken. Het idee had te maken met de in gebruik neming van de 10 liter-dozen, welke niet pasten op de heftafels van de inpakker. Doordat de dozen kleiner waren dan deze heftafels, waren ze niet goed cen- treerbaar en bij de afvoer bleven ze haken. Door de heftafels te verplaatsen naar de uitloopzijde van de inpakkers treedt nu minder storing op door een betere centrering, terwijl geen vernieling van dozen en flesleidingveren meer plaatsvindt (idee H 576). De heer Sleegers uit Helmond kwam op het idee (H 577) om de warmteregeling van de flessenspoelmachine 674-01-150 effectiever te regelen. I.p.v. gemeente water te gebruiken voor de afkoeling van de laatste bak, wat echter ook weer af getapt moet worden, kwam bij hem de gedachte op om het water dat gevoerd wordt naar de voorinspuiting en inspoe- ling van de flessen via een spiraal door de laatste bakken te laten lopen. De bakken worden gekoeld en het water wordt verwarmd en dient zodoende weer voor de voorinspuiting. Voor dit idee kreeg de heer Sleegers 50,-. Om het stilstaan van gasheftrucks door gebrek aan gas uit te sluiten, stelde de heer A. van Rijn voor de lege gas flessen hier ter plaatse, zonder afhanke lijk te zijn van het wel of niet beschik baar zijn van een vrachtauto, te laten vullen, zodat er geen tijdverlies optreedt met wachten. Voor dit idee (589) van tijdsbesparing kreeg de heer A. van Rijn een beloning van 50,-. Idee nr. H 583 kreeg een aanmoedigings premie van 15,—. Idee nr. H 598 kreeg een aanmoedigings premie van 20,-. De volgende ideeën werden afgewezen: 568, 595, 599, 600, 601, 602, 603.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2