J. PIKET, ambassadeur voor brouwerij én baar relaties Personeelsfeest in Helmond Zomerhuisjes voor brouwerij medewerkers Trouw aan bedrijf voorbeeld voor de jeugd Onder grote belangstelling van brou werijmedewerkers, collega's en vrienden uit horeca-kringen is vrijdag 1 novem ber in de Gijsbreghtkelder van onze brouwerij in Amsterdam afscheid ge nomen van de heer J. Piket, die ge durende ruim 32 jaar aan onze brouwerij verbonden was. Op 5 oktober 1936 trad de heer Piket in dienst van Amstel en was de laatste tijd werkzaam als oplei- dingsfunktionnaris, speciaal belast met de opleiding van horeca-exploitanten voor het vakdiploma. Onze directeur de heer P. Kranenberg blikte terug op de lange loopbaan van de heer Piket bij de brouwerij en stelde zijn trouw aan het bedrijf ten voorbeeld aan de jeugdige werknemers. Hij bracht naar voren, dat de heer Piket er steeds op uit was om de goede kontakten met de agenten te verstevigen en uit te bou wen. Hij legde daarbij de nadruk op het feit, dat de heer Piket zowel een ambas sadeur was voor de brouwerij als voor de agenten en relaties. Immers beide kanten van zijn werk gingen de heer Piket zeer ter harte. De heer Kranenberg prees in de heer Piket het buitengewoon grote aanpas singsvermogen aan de steeds verande rende situaties. Hij wenste de heer Piket en diens echtgenote nog vele jaren in goede gezondheid toe. De heer W. F. de Jong van Opleiding en Training bracht in herinnering terug, dat de heer Piket 32 jaar geleden als stuurman op 'de vaste wal' stapte en kans gezien heeft het Amstel-schip op deze dag schadevrij af te meren. Over de huidige werkzaamheden van de heer Piket, zei hij, dat het beeld van de ver koper van Amstel bier in de loop der tijden veel is veranderd: in deze tijd heeft men specialisten nodig en die op t© leiden is een groot deel van het werk van de heer Piket geweest. Door zijn doorzettingsvermogen, flexabi- liteit en tact is de heer Piket erin ge slaagd de klant te overtuigen van het belang van een gedegen kennis van het horecavak. De heer De Jong wenste zijn scheidende medewerker ook voor de komende jaren een 'goede vaart' toe en bood hem, mede namens het jubileum fonds, twee enveloppen met inhoud aan. De heer G. Verwoest, met wie de heer Piket lange tijd heeft samengewerkt, zei met veel genoegen op de afgelopen periode terug te zien. Hij kende de heer Piket als een zeer fair collega, die bekend staat om zijn grote loyaliteit. Hij dankte hem voor de plezierige wijze, waarop beiden steeds hebben samengewerkt en wenste hem nog vele genoeglijke jaren toe. De heer Piket dankte in zijn slotwoord alle aanwezigen voor hun belangstelling en in het bijzonder de vele relaties van buiten het bedrijf. Een langdurige recep tie besloot de bijeenkomst. Op de foto de heer en mevrouw Piket, die gefeliciteerd worden door de heer Verwoest. De jaarlijkse feestavond georganiseerd door de personeelsvereniging van onze brouwerij in Helmond zal de vele aan wezigen nog heel lang heugen. Het was vorige week zaterdag dan ook bijzonder gezellig in Café Restaurant de 'Beurs', en dat kwam voor een groot deel door het voortreffelijke optreden van zange res Ria Kuyken. Vooral haar tweede op treden heeft menigeen bijzonder geamu seerd, temeer toen zij erin slaagde de dansvloer met een zeer opmerkelijk ge zelschap heren te vullen. Het orkest 'De Arona Stars', dat in het verleden ook al eens voor de Amstel- gemeenschap in Helmond was opgetre den, wist op de juiste wijze de sfeer te scheppen. Omdat het jaarlijkse feest werd gehouden op een tijdstip, dat ook de Carnaval haar inzet kreeg (11 novem ber), was de zaal geheel versierd in car navalsstijl. Natuurlijk ontbrak ook de traditionele tombola niet. De hoofdprijs was een haardroogkap, die - niet zo erg toepasselijk - werd gewonnen door een ongetrouwde jongeman. Tot laat in de avond bleef het gezelschap in een vro lijke stemming bijeen. Vrijdag 27 november zal de uitslag be kend gemaakt worden van de loting voor de bezetting van de Amstel vacantie- huisjes in Egmond aan de Hoef en Sint Maartenszee. Zoals bekend heeft onze brouwerij in deze badplaatsen in totaal de beschikking over acht vacantiehuisjes, die elk telkens voor een periode van twee weken worden verhuurd aan brou werijmedewerkers. De inschrijfformulieren hiervoor zijn nog te verkrijgen bij de portiers en bij de afdeling Personeelszaken. Zij moeten uiterlijk 21 november worden ingeleverd bij mej. M. de Bloeme (interne post num mer 98 a). Ook kan men telefonisch nog inlichtingen verkrijgen op nummer 421. Er zijn in totaal twaalf perioden van 14 dagen verdeeld over de maanden april tot en met september. Gezinnen met schoolgaande kinderen tot 16 jaar krij gen voorrang in de perioden 7, 8 en 9, dat zijn de weken van de schoolvacan- ties. Uit de vele reacties die de vacantie- huisjescommissie na deze zomer ontving, is wel gebleken, dat de tijdelijke be woners met veel plezier in de huisjes gewoond hebben. De Commissie is zeer goed te spreken over de wijze, waarop men de huisjes na bewoning heeft ach tergelaten. (lees verder pagina 4) 3

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3