SSiff 'HA VENSTAD'bezocht brouwerij ONDERNEMINGSRAAD AMSTERDAM 'Verrassingsavond' In de op 4 november 1968 te Amster dam onder voorzitterschap van de heer P. Kranenberg gehouden Ondernemings raadvergadering werden de volgende mededelingen gedaan: Personeels bier Met ingang van 1 januari 1969 zullen geen bonnen meer worden afgegeven voor pullen pils. Verkrijgbaar zullen dan zijn: bonnen voor dozen 50 cl. Pils, voor kisten 30 cl. Pils, kisten 45 cl. Oud Bruin, kisten 30 cl. Oud Bruin, kisten 30 cl. Gold. Door invoering van de B.T.W. per 1 januari zullen de prijzen enigszins wor den gewijzigd. Frisdranken Door de fusie, waarbij ook de Vrumona is betrokken, wordt de mogelijkheid overwogen, het Amstel-personeel ook frisdranken tegen personeelsprijs ter be schikking te stellen. De leden van de Ondernemingsraad staan positief tegen over deze gedachte. De moeilijkheid zit aan de technische zijde van de uitwer king. Gezocht wordt naar een goede af- gifteplaats, Tandheelkundige Dienst Bij de Amsterdamse Vereniging tot Be vordering der Tandheelkundige verzor ging van Ziekenfondsleden (A.T.Z.) is door de brouwerij het verzoek ingediend om restitutie van door onze tandheel kundige dienst verzorgde protheses. Hier op is een gunstig antwoord ontvangen. In dit Spongat treft u meer gegevens. Ziektekostenverzekering De V.Z.V.Z. heeft een tariefverhoging aangekondigd van gemiddeld 22% in verband met de sterk gestegen prijzen voor ziekenhuisverpleging en specialis tische hulp. Alleen door invoering van een deel eigen risico aan de voet, zouden de tarieven dragelijker kunnen worden. Tot 1 janu ari 1971 zijn wij contractueel gebonden. Aan de voorgestelde tariefverhoging zal niet te ontkomen zijn, ofschoon nog geen besluit is genomen of het voorstel van de V.Z.V.Z. zal worden geaccep teerd. Vervolgens werd de aandacht van de leden gevestigd op de mogelijkheid om binnen het concern te solliciteren naar functies, die vacant komen en een posi tieverbetering zouden kunnen betekenen. Hiertoe zullen interne advertenties wor den geplaatst. Aan de leden van de Ondernemingsraad was een voorstel voorgelegd om tot wij ziging te komen van de samenstelling van de Ondernemingsraad. Volgens de bestaande bepalingen was de vertegen woordiging in de Ondernemingsraad min of meer horizontaal gericht. Het nieuwe voorstel beoogt een verticale vertegenwoordiging. Behoudens een wij ziging in de stemgerechtigdheid van 1 afdeling, gingen de leden accoord met het voorstel. In het Spongat zullen hierover nadere publicaties worden gedaan. Omdat dit de laatste bijeenkomst was van de Ondernemingsraad in de oude samenstelling, bedankte de heer Kranen- berg de leden voor het vele positieve werk, dat door de Raad in de afgelopen 4 jaar is verricht. De Reisvereniging Amstel Brouwerij houdt zaterdag 21 december in het les lokaal van de brouwerij in Amsterdam een grote 'verrassingsavond'. Omdat deze belangrijke bijeenkomst precies tussen Sint Nicolaas en Kerstmis valt, zullen de leden elkaar bij deze gelegenheid een presentje geven. Voor wie zij deze ver rassing moeten maken, wordt hen dezer dagen schriftelijk meegedeeld. Tijdens de 'Verrassingsavond' zal ook worden bekend gemaakt, wanneer de jaarlijkse weekendreis zal worden ge houden. Het uitstapje gaat dit maal niet naar Duitsland maar naar de Belgische Ardennen. Het bestuur van de Reisver eniging zal het reisdoel nog nader vast stellen. In de onlangs gehouden bestuursvergade ring heeft men de foto's, welke de leden tijdens de jongste zomerreis in Duits land hebben gemaakt, op kwaliteit en originaliteit bekeken. Er werd ditmaal een eervolle vermelding gegeven, die gold voor de kleurenfoto gemaakt door de heer Eerman. Medewerkers van onze drankenhandel 'Havenstad' in Rotterdam hebben dins dag 12 november onder leiding van hun directeur, de heer H. J. Konijn, een oriëntatiebezoek gebracht aan onze brouwerij in Amsterdam. Tijdens een rondgang door de brouwerij zijn zij uit gebreid voorgelicht over de produktie van bier, de gang van zaken in de botte larij, de vatenafvulafdeling en de expe ditie. Omdat het personeel van de dranken handel bijzonder veel te maken heeft met het expediëren van bier werd lange tijd vertoefd in het nieuwe expeditie centrum, waar de heren F. H. Kraayenga en M. C. Kamsteeg deskundige voorlich ting gaven. In de bottelarij werd de groep gefotogra feerd. U ziet v.l.n.r. op de voorste rij de heren Broek (expeditie), Van Krimpen (expeditie), Rieck (administratie), Kolijn (expeditie), Achterhof (expeditie), La- grouw (expeditie), Gruythuizen (chef ga rage), Willems (garage) en Boersma (ex peditie); tweede rij de heren Van Mee- rendonk (chef expeditie), Ter Horst (ver tegenwoordiger - achterhoedespeler van het eerste elftal van de ere-divisie club Sparta), mej. Zwijgers (administratie), Konijn (directeur). Van Rekom (garage), Boot (vertegenwoordiger) en Tacq (ad ministratie). Na afloop van het bedrijfsbezoek weird in de Gijsbreghtkelder nog geruime tijd nagepraat. 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2