BINGO Amstet wegen" informatie „Eigen werk" in de kantine Rommel - UHiCEF-kaarten zwas?$Tn«st Aan het begin van het vorige winter seizoen kwam de heer J. P. Faassen, portier Hoofdgebouw Amsterdam, op het goede idee om de weggebruikers onder ons personeel door middel van een bord in te lichten over de toestand van de weg naar huis. Dit initiatief is zó goed ontvangen, dat ook de ANWB belang stelling heeft en er een mogelijkheid be staat, dat dit inlichtingensysteem binnen afzienbare tijd landelijk zal worden ge bruikt. In oktober belegde de ANWB een ver gadering om de introduktie van een proefbord te bespreken, waarbij onze heer Faassen uiteraard ook aanwezig was. Op de foto van links naar rechts: de heren J. D. Plaisier (Chef Centrale In formatie van de ANWB), J. P. Faassen, A. F. G. Avis en H. J. Nieuwenburg (Chef Studio ANWB). Vanaf vrijdag 8 november worden op de achterwand van de kantine in Am sterdam een vijftiental werkstukken van personeelsleden van onze brouwerij ge- exposeerd. De aquarellen, gouaches en tekeningen werden gemaakt onder lei ding van de heer Ton Albers, die tot voor kort werkzaam was op de Studio van onze afdeling Reclame Sales Pro motion. Sinds vorig jaar oktober komen een aantal medewerkers van de brouwerij eenmaal per week bijeen in het atelier van de heer Albers in Duivendrecht, 2 waar zij zich kunnen bekwamen in de teken- en schilderkunst. De beste werken uit die periode zijn nu in een kleine collectie bijeengebracht. Voor wie belangstelling heeft voor de' wekelijkse teken- en schilderlessen be staat de mogelijkheid tot een oriënterend gesprek. Men dient daartoe kontakt op te nemen met de heer B. Nooy van de Studio (toestel 336). Op veler verzoek zal voor de brouwerij medewerkers in Amsterdam wederom een 'Bingo-avond' worden georganiseerd. Vrijdag 22 november, 's avonds vanaf acht uur, kan men daarvoor terecht in de kantine. Tevoren dient men zich in het bezit te stellen van vier bingo-kaarten, elk goed voor één prijzenronde. Als prijzen zijn er onder meer banketletters, taarten, fles sen drank, een glasservies, een weekend tas, kinderspelen en waardebonnen met een bepaald geldsbedrag. De bingokaarten zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden van de Klaverjas-, de Reis-, de Vis- en de Voetbalvereniging, van wie men de namen kan lezen op de mededelingenborden. Er worden maxi maal 400 bingo-sets, tegen een prijs van 2,50 elk, verkocht. Er zijn ook bingo sets in het Spaans verkrijgbaar. A. AA El viernes 22 de noviembre a las ocho de la tarde tendra lugar una noche de Bingo. El reglamento en espanol y las tarjetas se pueden obtener en la oficina del Sr. E. van Brunschot. maken is een tijdverdrijf, dat door vele moderne mensen met toewijding wordt beoefend. Loopt men over straat dan ziet men al gauw de man die zijn leeg sigarettendoosje nonchalant op de stoep gooit, de vent die de tram uitstapt en zijn gebruikte kaartje met een achte loos gebaar wegwerpt, om dan van peuk jes nog maar te zwijgen. Het is eigenlijk verbazingwekkend dat in de tegenwoordige tijd nog zoveel men sen zonder nadenken, rommel maken. Is het niet onvoorstelbaar dat er tegen woordig nog mensen zijn, die lege fles sen uit de treinraampjes werpen en dan vergeten we nog maar de rest die de zelfde weg gaat. Degeen die het niet gelooft moet maar eens gaan kijken langs de perrons op het Centraal Sta tion, waar doorlopend enige „prikke- neurs" bezig zijn om het weggeworpen papier en andere zaken tussen de dwars liggers weg te halen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat wij niet alleen maar op straat of op het sta tion hoeven te gaan zoeken naar „weg- werpers". Je vindt ze overal, ook in be drijven, ook bij ons op de brouwerij. Ze staan er niet hij stil, dat al dat weg werpen wat zij doen, een heleboel last bezorgt en veel geld kost. Een leger van mensen is nodig om alles weer op te ruimen. Gewapend met bezem, schop of blik trekken deze door de straten en ge bouwen en vegen dat het een lieve lust is om de vieze, onooglijke vloeren en straten er weer een beetje netjes uit te laten zien. Natuurlijk maar voor korte tijd, want nauwelijks zijn zij verdwenen of daar verschijnen de sloddervossen weer, niet alleen met papiertjes en peuk jes, maar ook met bananeschillen, waar over een ander in letterlijke zin zijn nek kan breken. Daarbij worden de ta fels in kantines niet vergeten. As en etensresten blijven vaak achter, zonder dat er aan gedacht wordt, dat de vol gende eter te midden biervan zijn maal tijd moet gaan gebruiken. Het lijkt ons dat het niet juist is dat de moderne mens nog zo onopgevoed is, dat hij iemand achter zich aan moet hebben lopen om zijn rommel op te ruimen. Met een klein beetje meer wilskracht zou hij de moeite nemen om al zijn „wegwerpartikelen" in de daarvoor be stemde prullebakken te gooien. Net zo als hij dat thuis ook doet! Ad Interim Graag maken wij u nog even attent op de mogelijkheid om UNICEF-wenskaar- ten te bestellen bij de heer Nooy van de Reclamestudio (toestel 336). Voor vijf gulden kan men een doosje met tien dubbele kaarten in enveloppe kopen. Eventueel ook vijf kaarten voor 2,50. Opgeven voor 3 december.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2