Grootscheepse brand- en alarm oefening in Helmond Kunstcentrum Helmond TWEE rnmx 4 Waar blijven formulieren girale salaris betaling? OMZWERVINGEN J Maandag 7 oktober werd op het terrein van de brouwerij in Helmond een groot scheepse brand- en alarmoefening ge houden, waaraan - naast de eigen be drijfsbrandweer en EHBO - ook werd deelgenomen door de bedrijfsbrandweer van de HATEMA en de vrijwillige- en beroepsbrandweer van Helmond. Van 26.000 afgekeurde kisten was een 'huis' gebouwd, dat als 'brandend per ceel' dienst deed, nadat dit was over goten met 5000 liter benzine en olie. Gelijktijdig met het blussen van de brand werden een aantal 'slachtoffers' gered uit het legergebouw en de machine kamer en door de EHBO behandeld. Door diverse deskundigen w.o. dokter Suys, werd nadien een resumé gegeven over de opdracht en de fouten, die er tijdens deze zeer nuttige oefening wer den gemaakt. De 'nablussing' in de cantine leverde uiteraard geen problemen op. Graag maken wij onze medewerkers in Helmond en omstreken attent op het aantrekkelijke winterprogramma, dat het Kunstcentrum Helmond voor het komend seizoen heeft samengesteld. Met name wijzen we op de mogelijkheid in te schrijven op de abonnementsseries, waardoor men beduidend minder be taalt en voorts verzekerd is van een goede plaats. Voor bedrijven en verenigingen, die col lectief voorstellingen willen bezoeken, gelden speciale groepsreducties. Inschrij vingen dienen te geschieden aan het bureau Kunstcentrum Helmond, Kluis- straat 1. Geopend dagelijks van 9-12 en van 2-5 uur. Telefoon 22318. AMSTEL ideeën beloond Wederom heeft de Ideeënvatcommissie twee ingekomen ideeën beloond. Het zijn: Idee nr. 588 Het schoonmaken van de steentjes van een C02 wasser in de machinekamer neemt over een periode van 7 dagen ruim één uur per dag in beslag. De heren Stolte en Visser kwamen samen op het idee om deze omslachtige werk methode efficiënter te laten verlopen door het wassen en drogen van deze steentjes in de centrifuge van de spoel- plaats te verrichten, hetgeen ongeveer 4 uur in totaal duurt. De steentjes worden beter schoon, het schoonmaken is min der gevaarlijk en het bespaart tijd. Voor dit idee kregen zij elk een beloning van 40,-. Idee nr. 591 In het nieuwe expeditiecentrum rijden twee electrische heftrucks, uitgerust met een verhoogd hek. Dit hek blijft zo nu en dan achter de mast haken en bij het loskomen van het hek, veroorzaakt de lading een extra belasting op de twee kettingen. De heer Jumelet kwam hierdoor op het idee om twee geleidingen te lassen op de masten. Dit idee passen wij nu in gewijzigde vorm toe door de bovenzijde van het hek te voorzien van een pijp. Voor dit idee ontving de heer Jumelet een beloning van 20,-. En el terreno de la fabrica de Helmond hube un gran ejercicio de los bomberos, para lo cual 26.000 cajas inservibles fueron rociadas con gasoline e incendia- dos. A gran distancia fueron visibles las llamas. IDEEEN WVT777 Bij de salarisbetaling eind september ontvingen onze medewerkers een formu lier betreffende de girale salarisbetaling per 1 januari aanstaande. De termijn van inzending sloot op 15 oktober, doch velen zijn tot nu toe in gebreke geble ven. Graag roepen wij u op zo spoedig mogelijk het formulier ingevuld te zen den aan de afdeling Personeelszaken. Mijnheer, Als gepensioneerde van de Amstel Brouwerij, waar ik zo'n 36 jaar werkzaam ben geweest als wagen maker, heb ik een aardige beleve nis gehad. En omdat ik met be langstelling naar verschillende plaatjes kijk, komen er veel her inneringen voor in het Spongat. Een dezer dagen was ik aan het wandelen en vlak bij mij in de Markendoel kreeg ik een wee ge voel. Daar stond bij een auto sloper een Bedford no. 20 van de brouwerij. Ik liep er een paar keer omheen en constateerde dat ik de wagen een jaar of 13 geleden maakte. Nu woon ik tien jaar in Ugchelen en nu komt daar plots klaps die wagen. Dat was natuur lijk een toevallige samenloop van omstandigheden. Ik heb er dan ook maar een fotootje van ge maakt, die ik u hierbij opstuur. Met vriendelijke groeten, Oom Leen Nieman Winnemolenlaan 2 Ugchelen bij Apeldoorn I

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4