77 biljartenthousiasten maakten 8456 caramboles voor de man, die in een toernooi als dit, geen winnaar werd, maar niettemin beloond werd met een immense krente- wegge - beschikbaar gesteld door Dran kenhandel Dinkel Regge waarin overigens nog wel vijf maal zoveel kren ten moeten hebben gezeten, als de heer Kuypers caramboles maakte. Met al dit vreugdevol gebeuren, waarbij onder meer de heer Kranenberg zijn voldoening uitsprak over het feit, dat ook ditmaal weer zoveel dames van de spelers waren meegekomen, wat getuigt van een groot gevoel van medeleven met het wel en wee van de Amstel Brouwerij, was er ook iets minder plezierigs: de plotselinge ziekte van de heer Beekman, mét de heer Tournier uit Rotterdam de organi sator van het toernooi. Zijn plaats werd voortreffelijk ingenomen door de heer Snel, terwijl met assistentie van de heer Elfrink de wedstrijdleiding compleet was. Ook dit jaar dus weer een aan trekkelijk toernooi, dat - zoals de heer Kranenberg het uitdrukte - weer heel veel mensen uit de grote Amstelgemeen- schap met elkaar in kontakt brengt in een sfeer die weer anders is dan het gebruikelijke werkklimaat. De heer Tournier biedt de heer Kuypers de enorme krentewegge aan. El senor Westerheyden del Talier Cen tral ganó el Torneo anual de Billar. De manos de nuestro Director, el senor Kranenberg, recibió un bonito trofeo. Participaron 77 jugadores de billar pero entre ellos no habia ningun Espanol. Collega's, die mij langer kennen dan vandaag of gister, weten dat ik niet zon der noodzaak van een zo groots opgezet toernooi als de Intercollegiale Biljartdag wegblijf. Zaterdag 12 oktober jl. was dat dan wel het geval; een zware griep kluis terde mij aan bed. Welwillende collega's namen mijn taak over en de namen van de heren Tournier, Elfrink en Snel waren een garantie voor het welslagen van die dag. Van deze plaats wil ik de organisa toren dan ook hartelijk dank zeggen evenals allen, die mij op de bewuste dag verrasten met een prachtige fruitschaal. Op de 9e Intercollegiale Biljartdag in 1969 hoop ik me weer voor deze dag te kunnen inzetten. JBeekman Overzicht van de biljartzaal in het Parkhotel. Kuypers geweldenaar De helft van het aantal te maken caram boles scoorde de heer Van Meerendonk uit Rotterdam in zijn slotpartij tegen de in de Maasstad gestationeerde horeca- inspecteur de heer Willemsen, twee jaar Amstel-medewerkers uit alle windstreken hebben elkaar zaterdag 12 oktober weer ontmoet in het Amsterdamse Parkhotel, waar voor de achtste maal het jaarlijkse biljarttoernooi van onze brouwerij plaats vond. Liefst 77 biljartenthousiasten speelden deze dag op 12 wedstrijdtafels 125 partijen, waarin 8456 caramboles werden gescoord. Er werd gestreden op elk niveau en dat betekende, dat de één in 25 beurten niet verder kwam dan drie caramboles, terwijl de ander in datzelfde aantal beurten de magistrale score van 330 caramboles liet noteren. Trophee voor Westerheyden Toch kon het gebeuren, dat een zoge heten 'kleine biljarter' met de hoogste prijs ging strijken, en dat is - zoals onze directeur de heer P. Kranenberg het uit drukte - nu juist de charme van dit toernooi. Eerste in de eindklassering werd de heer Westerheyden, werkzaam in de machinebankwerkerij te Amster dam, die z'n finalepartij tegen de heer Naezer in achttien beurten afsloot en zodoende een percentage van 100 be reikte. Doordat dit percentage beslissend was voor de einduitslag, en geen van de andere finalisten zo ver kwam, kreeg de fraaie trophee voor één jaar een plaats in de woning van de heer Westerheyden. geleden winnaar van het Intercollegiaal Biljarttoernooi, en nu met 87,50 als per centage in de finalewedstrijd tweede in de eindklassering. De derde plaats was voor de heer Van Dillen, chef van de Postkamer in Amsterdam, die in de finale moest aantreden tegen de 'gewel denaar' van deze biljartdag, de heer Kuypers uit Helmond. De heer Van Dil len maakte in zijn laatste partij 66 van de 99 te maken caramboles. Adembenemend was de partij, die de heer Kuypers in de halve finale speelde tegen de heer De Haas, beiden spelend in de sterkste groep, met voor de heer Kuypers de verzwaring van het cadre- spel. Het voor een toernooi als het onze ongelooflijke totaal van 330 caramboles in 18 beurten, waarbij een serie van 120 en pal daarachter één van 116, be tekende een waarlijk grootse propaganda voor de biljartsport en een kostelijk kijk spel voor de tientallen liefhebbers, die het biljart omzoomden. Alle respect De heer P. Kranenberg overhandigt de trophee aan de heer Westerheyden. In het midden de heer Tournier.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3