Ondernemingsraden bijeen Drs. A. Miedema H. Soutendijk «I. van der Werf 2 Drs. Andries Miedema werd op 13 juli 1915 te Leeuwarden geboren. Na zijn HBS-opleiding volgde hij de studies aan de Nederlandse Economische Hooge- school te Rotterdam, waar hij in 1937 het candidaatsexamen deed. Daarna ging hij naar de S.R.O.I. te Kampen. Na de oorlog was hij als reserve-officier nog enkele jaren in actieve dienst. Vanaf oktober 1942 is de heer Miedema verbonden aan de Amstel Brouwerij N.V., waar hij werd belast met de opzet van de afdeling statistiek. Deze groeide uit tot de Economische Afdeling, die zich ook bezig ging houden met de op zet van buitenlandse brouwerijen. Na 1953 ging drs. Miedema zich steeds meer bezig houden met buitenlandse projecten. In 1963 werd daarvoor de Operating and Consulting Division ge formeerd. In 1952 deed de heer Miedema het Doc toraal examen economie. Op 1 januari 1956 werd hij benoemd tot procuratiehouder en op 1 januari 1962 tot adjunct-directeur van de Am- stel Brouwerij. De heer Miedema is gehuwd en heeft vier dochters. IN MEMORIAM Op 4 oktober is na een langdurige ziekte op 41 jarige leeftijd overleden de heer H. Soutendijk. Hij was sinds 1956 in onze dienst als medewerker aan de expeditie. Goedgemutst en met een bepaalde zin voor humor verrichtte hij tot volle tevre denheid van zijn chefs zijn werk. Bij dit verscheiden wensen wij zijn naaste familie veel sterkte toe. Dat hij ruste in vrede. In de Ondernemingsraadvergadering op 27 september jl., die voor de laatste maal onder voorzitterschap van de heer ir. R. van Marwijk Kooy stond, werd mededeling gedaan van het nieuwe or ganisatieschema als gevolg van de fusie met de Heineken. De heren mr. E. J. Egberts en ir. R. van Marwijk Kooy zijn opgenomen per 1 oktober 1968 in de Raad van Bestuur van de Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. De leemte, die hierdoor lohannes van der Werf werd in 1925 geboren te Zierikzee. Na zijn schooltijd ging hij in 1946 in militaire dienst, die hij in 1949 als reserve officier van het Garde Regiment der Grenadiers verliet. Zijn eerste schrede in de burgermaat schappij zette hij in dat jaar bij Heine ken, op de Afdeling Buitenland. Enige jaren later werd hij benoemd tot hoofd van deze afdeling. Toen het concern een reorganisatie onderging werd hij directeur van de dochtermaatschappijen Heineken Inter nationaal N.V. (1960) en Heineken Technisch Beheer N.V. (1963). De heer van der Werf studeerde econo mie aan de universiteit van Amsterdam. Twee jaar na het behalen van zijn can didaatsexamen dwongen zijn veelvuldige buitenlandse reizen hem zijn studie af te breken. In oktober 1965 verliet hij Heineken Internationaal en Heineken Technisch Beheer omdat hij tot directeur werd benoemd van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. De heer Van der Werf is getrouwd en heeft twee kinderen. bij ons ontstaat, Wordt opgevangen door de benoemingen van de heer drs. A. Miedema - tot nu toe adjunct-directeur - tot financieel-economisch en tech nisch directeur, en de heer J. van der Werf, die naast zijn functie van directeur van de Heineken's Brouwerijen Neder land, tot taak zal hebben het samenspel van de activiteiten tussen onze vennoot schap en het Heineken's concern te be vorderen. Buiten deze mutaties worden nog een aantal wijzigingen in de leiding aange bracht. Een mededeling hierover zal binnenkort op de publicatieborden ver schijnen. De leden van de Ondernemingsraad na men met belangstelling kennis van deze mededeling en lieten blijken dat men in het algemeen optimistisch gestemd is ten aanzien van de toekomst. Dat Helmond nu tot stimuleringsgebied is verklaard, vond men een verheugend feit. (lees verder pagina 3) vervolg van pagina 1 berts en ir. R. van Marwijk Kooy, zul len ingaande 1 oktober worden over genomen door de heer P. Kranenberg. De leiding van de afdeling Operating and Consulting Division, die tot dus verre berustte bij de heer drs. A. Miede ma, is van 1 oktober af overgegaan naar de heer drs. A. J. de Roy. In de nieuwe organisatie zal onder de O.C.D. mede begrepen zijn de brouw- technische afdeling onder leiding van de heer F. E. Gaeng, en het projecten bureau onder leiding van de heer R. van Rijn. De heer drs. A. J. de Roy is in deze nieuwe opzet rechtstreeks ver antwoording schuldig aan de heer Mr. J. M. Elink Schuurman. De heer ir. J. Boonen zal worden be last met de dagelijkse leiding van de totale produktie en technische diensten van de brouwerijen in Amsterdam en Helmond, waarbij hij rechtstreeks ver antwoording aflegt aan de heer drs. A. Miedema in de uitoefening van deze functie. In de nieuwe technische organisatie zal als bedrijfsleider van de brouwerij te Amsterdam optreden de heer ir. W. F. Schipper, op overeenkomstige wijze als de heer ir. J. Drost deze functie vervult in de brouwerij te Helmond, terwijl voor het leiden van de centrale techni sche dienst onder de heer ir. J. Boonen is aangewezen de heer ir. A. M. de Boer. De afdeling Planning en Organisatie, tot nu toe onder drs. A. J. de Roy, wordt gesplitst: Organisatie gaat naar drs. K. B. A. van der Schuyt; Planning naar de heer H. Oudkerk. De afdeling Public Relations ressorteert onder de heer P. Kranenberg.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2