Nieuwe bottelserie is een modern pronkstuk *=11 Wisselbekertoernooi start 5 oktober Geslaagde BINGO-avond 3 Medewerkers van onze brouwerij in Helmond gaan weer voetballen. Het jaarlijkse Amstel-wisselbekertoernooi zal op zaterdag 5 oktober gehouden worden op de HHC-velden, gelegen aan de Ba- kelsedijk. Dit jaar zullen 6 Helmondse ondernemingen aan het toernooi deel nemen. De aanvang is om 10 uur 's mor gens. De gehele dag zullen deze elf tallen elkaar bekampen, met als inzet de zilveren Amstelbeker, die vorig jaar door de Hatema gewonnen werd. In 1966 kon de Amstelploeg zich de beker voor één jaar eigen maken. Evenals voorgaande jaren zullen weer zeer velen naar de HHC-velden komen om hun clubs aan te moedigen, 's Avonds zal er in de Helmzaal van de brouwerij een feest gegeven worden om het een en ander te vieren. Het bekende trio van Rob Ampts zal hierbij voor de muziek zorgen. Tevens zal er op deze avond een verloting plaats vinden, waaraan fraaie prijzen verbonden zijn. In de loop van de avond zal ook de prijsuitreiking plaats vinden van dit sportief gebeuren. In de Helmzaal van onze brouwerij in Helmond is zaterdag 14 september een bingo-avond gehouden, waaraan door bijna 125 personen werd deelgenomen. De spanning kwam er als snel in toen bingo-leider P. Stikkelbroek (Machine kamer) de getallen bekend maakte. In totaal werden drie ronden gespeeld met als prijzen twee manden levensmiddelen en een 23-delig eetservies. Plotseling werd de kreet 'bingo' gelan ceerd en dol gelukkig rende de eerste winnaar naar voren om de prijs in ont vangst te nemen. Het was de heer J. Horsten (Lagerkelder), die voor deze avond speciaal uit Amsterdam naar Hel mond was gekomen. Uit handen van de heer Stikkelbroek ontving hij een mand levensmiddelen. De tweede ronde verliep nogal traag. Aanvankelijk leek het of niemand een correcte bingo kon boeken, maar plot seling was het toch zo ver. Mevrouw B. Lian, wier man in de Machine kamer werkzaam is, werd de winnares van de tweede levensmiddelenmand. In de derde ronde voerde de heer Stik kelbroek de spanning op door de door slaggevende getallen niet snel bekend te maken. Uiteindelijk werd de vrouw van de heer J. Smeyers (Bottelarij) winnares en zij ontving het prachtige eetservies. Tussen de bingo's door bracht een uit zes personen bestaand Tiroler Orkest in vol ornaat gezellige dansmuziek ten ge hore. Met de aankomst van de etiketteerma chine en de kistenkeerder, vorige week in onze Amsterdamse brouwerij, is de montage van de nieuwe bottelserie, de B'68, in een ver gevorderd stadium ge komen. Lagen enkele maanden geleden nog duizenden onderdelen op de Botte larij uitgestald, nu is al duidelijk zicht baar welke vorm de helwitte bottelserie krijgt. Wanneer binnen 6 weken de eti ketteermachine en de kistenkeerder ge monteerd zijn, kan men beginnen met het proefdraaien van de serie. Tegelijker tijd zal worden begonnen met de mon tage van de palletinstallatie, die geheel automatisch kisten zal aan- en afvoeren. Door allerlei verbeteringen zal de B'68 maar liefst 36.000 flesjes per uur kunnen afleveren. Verbeteringen zijn o.a. de uit- pakker, die per keer 4 kratten kan legen (bij de andere slechts één), de spoelma- chine, die i.p.v. 24 flesjes nu 36 flesjes per keer kan invoeren en de inpakker, die ook 3 maal sneller werkt dan de oudere bottelseries. Een geweldige ver betering, temeer omdat de hele bottel serie op afstand bediend kan worden. Dit gebeurt door twee grote schakelkas ten, waarvan er een met meer dan 200 schakels langs de serie staat. De B'68 is omringd door een transport band, waarop alle kraten, vol of leeg, naar een bestemming worden gerold. Op het moment dat een krat op deze trans portband geplaatst wordt, treedt een con trolesysteem in werking. Mocht er iets fout gaan, dan zorgen allerlei detectors ervoor, dat dit direct doorgegeven wordt en de man bij de schakelkast kan een stagnatie voorkomen. Een belangrijk punt hierbij is dat de invoer van flessen in de spoelmachine regelbaar is. Een flesje, dat de spoelmachine ingeschoven wordt, heeft er ongeveer een half uur voor nodig om de vele 'bewerkingen' hierin te ondergaan en als nieuw deze metalen kolos te verlaten. Ook de verlichting heeft bij de vernieu wingen in de bottelarij grote aandacht gekregen. Een zee van licht overspoelt de hele bottelarij, die door de nieuwe bottelserie en de frisse kleuren een lust voor het oog is. De heer E. A. Haase, chef monteur van de Holstein und Kappert Maschinen- fabrik uit Dortmund, die met 3 collega's de complete bottelserie monteert, is te vreden over de gang van zaken. 'Alles verloopt volgens plan', zegt hij. 'Het is een prachtige serie, die geheel aan de eisen van deze tijd voldoet'.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3