Vriendschap en waardering kenmerkten het afscheid van Amstel's Jac. Peters Honderden op feestelijke receptie Geluidsbandjes Om te onderstrepen, dat de heer Peters zich over de gehele wereld bijzonder veel vrienden heeft gemaakt, werden vervolgens een zevental op de geluids band opgenomen afscheidsboodschap- pen ten gehore gebracht: blijken van vriendschap en genegenheid, die een keuze vormden uit een nog groter aan tal door de buitenlandse brouwerij rela ties toegezonden speeches. Groei van export Vrouw grote steun De rij van sprekers werd geopend door mr. J. M. Elink Schuurman, lid van de Raad van Bestuur, die tegen de ge woonte in nu eens eerst mevrouw Peters naar voren haalde om haar te huldigen voor het feit, dat zij haar man steeds tot steun is geweest en hem de kans heeft gegeven zich te ontplooien zeer bijzondere wijze heeft meegewerkt aan de uitbouw van de brouwerij en aan het geven van een image aan het begrip Amstel. Hij schetste de heer Peters als een man met een enorme werkdrift, een bijzonder gevoel voor takt, een ruim incasseringsvermogen en een gave om teleurstellingen te overwinnen. Mr. Elink Schuurman wees er voorts op, dat de heer Peters op de afdeling Ex port een geweldige team-spirit heeft ge kweekt, iets waarvan hij zelf steeds zei: 'We hebben op Export een heel fijne ploeg'. Bovendien geloofde mr. Elink Schuurman, dat de heer Peters erin ge slaagd is z'n enthousiasme voor het werk over te brengen op al z'n mede werkers. Een onafzienbare rij brouwerijmede werkers en gasten van buiten ons bedrijf bewoog zich vrijdag 23 augustus langs Amstel's adjunct-directeur en export manager Jac. A. H. Peters, die vergezeld van zijn echtgenote in de Gijsbreght- kelder afscheid nam van de brouwerij en van de vele vrienden en relaties, die hij in zijn ruim 46-jarige loopbaan bij de Amstel Brouwerij heeft gemaakt. Groot was ook het aantal geschenken, waarmee aan de waardering en de sym pathie voor de heer Peters uiting werd gegeven. en te ontwikkelen, hetgeen onder meer resulteerde in de benoeming tot adjunct directeur. Zich richtend tot de aanwezigen, stelde mr. Elink Schuurman de toewijding en trouw van de heer Peters ten voorbeeld aan vooral de jongeren in het bedrijf. Hij voerde aan dat de heer Peters op De heer P. J. Pos, chef de bureau van de afdeling Export voerde namens deze afdeling het woord en schetste de enorme groei, welke 'Export' vooral na de tweede wereldoorlog heeft gehad. Daarbij was in zo'n 20 jaar de perso neelsbezetting bijna vervijfvoudigd. Van de heer Peters zei hij: 'U was geen ge makkelijke chef, veeleisend mag ik wel zeggen, echter niet alleen jegens ande ren, doch ook voor uzelf. De werklust, die u ten toon spreidde werkte echter aanstekelijk'. (vervolg op pagina 4) Grote drukte in de Gijsbreghtkelder. Op de voorste rij v.l.n.r. ir. R. van Marwijk Kooy, mevrouw Stomps, P. Kronenberg, M. van Marwijk Kooy, mr. WP. van Voorst van Beest, mr. E. JEgberts en mr. ABenders. 3

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3