Amstel en Heineken AMSTEL Y HEINEKEN UNA COMPANIA Groeton naar Spanje Helmond uit met 'Prins l¥l au rits' Roode Kruis dankbaar Maandag 26 augustus 1968 werd ten behoeve van onze medewerkers onder staande mededeling uitgegeven. De brief was ondertekend door de vier leden van de Raad van Bestuur van onze brouwerij. Eerder die dag waren de Hoofden van Dienst, de leden van de Ondernemingsraden van Amsterdam en Helmond, en de Commerciële Af delingen van het gebeuren op de hoogte gesteld. De volledige tekst van het pers communiqué, dat die middag om vier uur voor publicatie werd vrijgegeven, kreeg een plaats op de mededelingen borden. In een volgend nummer van Het Spongat zullen wij op de jongste ontwikkelingen terugkomen. De tekst van de aan onze medewerkers uitge reikte brief luidt: De raden van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. en van Amstel Bierbrouwerij N.V. hebben sedert enige tijd onderzocht in hoeverre de in vele sectoren van het bedrijfsleven plaatsvindende schaalvergroting ook voor hun ondernemingen wenselijk en mogelijk zou zijn. Zij hebben hierbij vooral de ontwikke ling in de E.E.G., doch ook elders in de wereld, in aanmerking genomen en zijn tot de conclusie gekomen dat een nauwe samenwerking tussen hun bedrijven - waardoor een der grootste brouwerij ondernemingen in de E.E.G. zou ont staan tot een verdere versteviging van de positie van ieder der vennootschap pen zal leiden en ook overigens grote voordelen zal bieden. Zij hebben daarom besloten aan hun respectieve vergaderingen van aandeel houders voor te stellen tot samensmel ting van beide ondernemingen over te gaan, alsmede om de aandeelhouders van Amstel Brouwerij N.V. en de hou ders van certificaten van aandelen Amstel Brouwerij N.V. in de gelegen heid te stellen hun belang in deze onder neming in te wisselen in een belang in Heineken. Zij zien de toekomstige opzet van de gecombineerde ondernemingen zodanig, dat beide op de huidige basis worden voortgezet; met handhaving van de afzonderlijke producten en merken. Mr. E. J. Egberts en Ir. R. van Marwijk Kooy, thans leden van de raad van be stuur van Amstel Brouwerij N.V., zullen worden voorgedragen tot lid van de raad van bestuur van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. De raad van bestuur van Amstel Brouwerij N.V. zal gevormd worden door de heer P. Kranenberg en Mr. J. M. Elink Schuur man, welke raad op korte termijn zal worden uitgebreid. De commissarissen van Amstel Brou werij N.V. zullen worden voorgedragen tot commissarissen van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. De raden van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. en van Amstel Brouwerij N.V. zijn ervan overtuigd dat de voorgenomen wijze van samenwerking niet zal leiden tot een vermindering van de werkgelegenheid in beide ondernemingen, doch verwach ten integendeel dat de versterking van de positie, welke het gevolg zal zijn van deze samenwerking, een verdere groei en uitbreiding van de beide ondernemin gen tot resultaat zal hebben. De ondernemingsraden van de twee vennootschappen zijn omtrent de beslo ten samenwerking ingelicht, alsmede de besturen van de betrokken vakbonden. Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat deze fusie een evident nationaal be lang is. Los Consejos Directives de la Heineken y de la Amstel desde hace algun tiempo han estado investigando la posibilidad y deseabilidad de aplicar a sus empresas la ampliacón y reunion de esfuerzos que frecuentemente se efectuan en diferentes sectores de la Industria. En este sentido no solamente han con- siderado el desarrollo en el Mercado Comün sino tambien el desarrollo en otras partes del mundo, y han llegado a la conclusion que una colaboración mas estrecha entre ambas empresas - con la cual se formaria una de las mas gran- des industrias cerveceras en el Mercado Comün resultaria en mayor conforta- ción de ambas empresas, aparte de muchas otras ventajas. En visto de esto han decidido proponer a los accionistas de sus respectivas em presas una fusion de ambas. Ven la combinación de las empresas de tal forma que ambas siguen a base de la situación actual manteniendo cada uno sus productos y sus marcas respectivos. Ellos no esperan disminuición de pues- tos de trabajo, sino creen que la mayor confortación de las empresas, a conse- cuencia de la colaboración, resultara en mayor crecimento y mayor ampliación. Los Consejos Laborales y los Sindicatos de Obreros estan informados. Lo que no se debe dejar de mencionar es que esta fusion es de interés nacional. In de Gijsbreghtkelder wordt vrijdag avond 6 september door Radio Neder land Wereldomroep een groetenpro- gramma van onze Spaanse medewerkers opgenomen. De uitzending, die een half uur duurt, kan in Spanje beluisterd wor den op maandag 9 september 's-avonds vanaf kwart voor elf. 'Het Bestuur van de Stichting Lim burgse Roode Kruis Boottochten stelt het op hoge prijs u te mogen uitnodigen voor een dagtocht met haar schip de Prins Maurits op zondag 18 augustus'. Dit stond te lezen in een brief die het Roode Kruis aan alle medewerkers van onze brouwerij in Helmond, die in de wintermaanden belangeloos 2200 uur aan de verbouwing van het hospitaal schip Frisia XV werkten, gericht was. Het Limburgse Roode Kruis, dat op deze wijze de waardering en dankbaar heid aan de Amstelmedewerkers wilde tonen, heeft al meer dan 1000 zieken, bejaarden of invaliden kunnen ontvan gen op de Prins Maurits. In alle vroegte vertrokken de medewer kers die zondag van de brouwerij in Helmond naar Wanssum, waar het hos pitaalschip was afgemeerd. Hier werden zij begroet door de heren R. E. Romme (Kringcommissaris van het Roode Kruis) en de heer J. Onel (secretaris). Aan boord hield de heer Romme een korte toespraak, waarin hij iedereen dankte voor het meewerken aan de uit voering van het idee van de heer J. B. Wiersma. De heer A. Bakker, die op een van de vaartochten plotseling over leed, werd door de heer Romme her dacht. 'Het Roode Kruis is veel dank verschul digd aan de vaste bemanning van de Prins Maurits, die vrijwel ieder week end wederom belangeloos tijd beschik baar stelt om de minder-valide mede mens het leven iets aangenamer te maken', zei hij vervolgens. Tot slot wenste de heer Romme de 61 aan wezigen een plezierige dag toe. De Prins Maurits had inmiddels koers gezet naar Roermond. Het slechte weer kon de pret aan boord niet verstoren. Iedereen vermaakte zich naar hartelust. Na het diner werd op muziek van een trio uit Maastricht een dansje gemaakt. De tocht voerde tot Maasbracht, waar na men terugreisde naar Wessem. Vóór de ontscheping dankte de heer H. Bouwmans, als jongste bemanningslid, het Stichtingsbestuur van het Roode Kruis voor deze dag, die ongetwijfeld iedereen zich nog lange tijd zal heugen.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2