Veel lovende woorden bij afscheid C. H. van der Veen 3 De heer C. H. van der Veen tijdens zijn dankwoord bij gelegenheid van zijn af scheid van de brouwerij. Naast hem in de stoel zijn echtgenote. Veen, verstand was Van der Veen, met mensen omgaan was Van der Veen'. Met deze woorden typeerde de heer Voorst van Beest de heer Van der Veen. 'U was nooit iets teveel en ook in uw vrije tijd werkte u voor de brouwerij'. De heer Van Voorst van Beest bood tot slot me vrouw Van der Veen namens alle mede werkers van de afdeling een fraai boeket bloemen aan. De heer Van der Veen ontving een prachtige gasaansteker. Prachtige loopbaan In de Gijsbreghtkelder van onze brou werij in Amsterdam is woensdag 31 juli afscheid genomen van de heer C. H. van der Veen, die bijna 47 jaar in dienst van de Amstel Brouwerij is geweest. De heer Van der Veen, die op 25 juli de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, was vergezeld van zijn vrouw en twee doch ters met echtgenoten. Op 17-jarige leeftijd kwam de heer Van der Veen in dienst van de brouwerij. Ruim V/2 jaar was hij op het expeditie kantoor werkzaam, maar al spoedig bleek dat hem een plaats in de commer cie meer aantrok. In 1957 werd de heer Van der Veen benoemd tot chef van de afdeling Pandenbeheer en Horecaplan- ning, welke functie hij tot zijn afscheid vervuld heeft. Formule 4 X P De heer P. Kranenberg sprak de heer Van der Veen namens de Raad van Be stuur toe. Hij noemde de heer Van der Veen een man, waarop de formule 4xP is toe te passen. De eerste P van de formule is afgeleid van het woord 'Product' en hiervoor zei de heer Kranenberg: 'In hart en nieren was je een Amstel-man. Nooit verloor je de naam Amstel uit het oog. Amstelbier had bij jou een ereplaats'. De tweede P was die van 'Price', waar mee de heer Kranenberg bedoelde dat de heer Van der Veen zich heeft doen kennen, als iemand die immer zijn klan ten tegemoet trad met een handelwijze die hem als eerlijk en goed zakenman, een prima reputatie bezorgde. 'Profit' (winst) was voor de heer Van der Veen een begrip, dat hij nooit vergat wanneer hij voor de brouwerij op stap was. 'Je bent een winstgevende bron voor de brouwerij geweest', zei de heer Kranen berg. Ook de P van 'People' (mensen) lichtte de heer Kranenberg toe. 'Dat je alles duidelijk maakte bij iedereen met eigen meningen en dat de mensen wisten wat ze aan je hadden, heeft ook een belangrijke plaats in je carrière gehad', zei hij. Met de woorden 'Je kon bijzon der goed met mensen omgaan', besloot de heer Kranenberg deze 'People' P. Om te benadrukken dat deze omschrij ving van de 4 P's voor de heer Van der Veen niet voldoende is, noemde de heer Kranenberg nog de P van 'Pros perity' (welvaart). 'De bergopwaartse be weging, die de Amstel Brouwerij altijd heeft gekend, is mede door u tot stand gekomen. Wij moeten u hier dankbaar voor zijn', aldus de heer Kranenberg, die ook mevrouw Van der Veen namens de Raad van Bestuur dankte voor de steun die zij haar man in zijn werk gaf. Fot slot zei de heer Kranenberg: 'Je hebt welvaart toegebracht aan dat gene, waar je je leven aan gewerkt hebt'. Spil scoorde vaak' Namens de afdeling Horeca-planning en -ontwikkeling sprak mr. W. P. A. van Voorst van Beest. Hij noemde de heer Van der Veen een reëel man, die liet merken, wanneer hij het ergens niet mee eens was 'Dat beeld van jou is altijd bij mij blijven hangen', zei de heer Van Voorst van Beest, die de heer Van der Veen een spil in het bedrijf noemde, die vaak scoorde. 'Geheugen was Van der Mr. J. C. Bossard haalde in een geestige speech een groot aantal herinneringen op. Hij ging daarbij terug naar de jaren dertig, toen hij voor het eerst met de heer Van der Veen in kontakt kwam. 'Ik heb in die tijd geen slechte baas aan u gehad. Ik heb heel veel van u geleerd en heb het bijzonder gewaardeerd, dat u er onder alle omstandigheden de moed in hebt gehouden', aldus mr. Bossard, die zijn toespraak afsloot met de woorden: 'Kijk gerust achterom, u hebt een prach tige loopbaan achter de rug'. Als af scheidsgeschenk bood hij de heer Van der Veen een aantal schildersattributen aan, waarmee hij voor de artistieke hobby van de heer Van der Veen weer nieuwe mogelijkheden opende. Artis en Amstel Ook dr. E. F. Jacobi, directeur van Artis, had in zijn toespraak veel lof voor de persoon en het werk van de heer Van der Veen. Hij onderstreepte nog eens, dat de goede relatie, welke tussen Artis en Amstel bestaat, voor een groot deel het werk van de thans scheidende medewer ker is geweest. Als blijk van waardering bood hij een boekwerk over dierentuinen aan. (lees verder pagina 4) Artis-directeur dr. E. F. Jacobi overhan digt de heer Van der Veen een afscheids geschenk.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3