Salarisbetaling in de praktijk J. A. H. PETERS na ruim 46 jaar Amstel Brouwerij met pensioen M. Blankesteijn Nuevamente un torneo de billar de la Amstel Apellidos y nombre: --- Dirección particular: --- 2 Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zal de heer J. A. H. Peters zijn werkzaamheden bij de brou werij met ingang van 25 augustus be ëindigen. De heer Peters kwam op 1 ja nuari 1922 in dienst en heeft zich gedu rende bijna 40 jaar bezig gehouden met de export van ons bier. Op 1 januari 1962 werd de heer Peters tot adjunct directeur van onze brouwerij benoemd. Vrijdag 23 augustus zal in de Gijsbreght- kelder van onze brouwerij in Amsterdam een afscheidsreceptie worden gegeven. Deze bijeenkomst begint 's-middags om half vijf. De twee voorgaande stukken over de girale salarisbetaling hebben tot enige vragen aanleiding gegeven. In dit stuk willen wij door middel van „Vraag en antwoord" hierop ingaan: Vraag: Momenteel kunnen wij op de laatste werkdag van de maand over con tant geld beschikken, hoe is dat na 1 januari 1969? Antwoord: Doordat de overmaking naar de giro- en bankinstellingen eveneens ge automatiseerd zal worden zal men één of twee werkdagen voor het eind van de maand over contant geld kunnen be schikken. Vraag: Wat is het verschil tussen de Groene betaalcheque en een giro-over schrijving? Antwoord: Deze vraag kan men vanuit twee gezichtspunten beantwoorden. a) Vanuit degene die de betaalcheque of de giro-overschrijving uitschrijft. Slechts één verschil: de betaalcheque is maximaal 50,- per stuk. (U kunt echter meerdere tot maximaal 10 uit schrijven), het bedrag van de giro overschrijving is niet gelimiteerd. b) Vanuit degene die de betaalcheque of de giro-overschrijving als betaling accepteert. Deze zal de voorkeur geven aan de betaalcheque omdat de betaling door de bank gegarandeerd wordt; dit doen de girodiensten niet. Uiteraard speelt deze voorkeur vooral als koper en., verkoper onbekenden voor elkaar zijn. Vraag: Is het bedrag dat per kascheque van een postgirorekening afgehaald kan worden beperkt tot 500,—? Antwoord: Per kascheque is dit bedrag inderdaad beperkt tot 500,-, doch U kunt momenteel - indien U dit aan vraagt - de beschikking krijgen over 2 kascheques, waardoor U tot 1.000,- tegelijk op kunt nemen. Na verzilvering duurt het ongeveer 1 week voor U nieuwe kascheques thuis krijgt. Vraag: Kan het geld zowel op een spaar bank als op een bankrekening overge maakt worden? Antwoord: Ia, dat is mogelijk. Wij zul len dit toelichten met een voorbeeld, waarin we er van uit gaan dat de spaar bank de Spaarbank voor de Stad Amster dam is en de bank de Amsterdam-Rot terdam Bank. Voorbeeld voor employé Hr. P.: A. Vaste bedragen per maand: 150,- girorekening 15368 t.n.v. spanr- voor de stad Amsterdam t.g.v. Mr. P., boekje nr. 2146 100,- Amro-bank, Banknr. 36.72.38.411 100,- girorekening 13500 gemeente giro Amsterdam, rekening P 3476 350,- totaal vaste overmakingen B. Restant salaris 450,- girorekening 27385 t.n.v. Hr. P. 800,- Mochten na lezing van bovenstaande bij U nog vragen rijzen, dan verzoeken wij U deze te stellen aan de redactie van het Spongat. na 44 jaar Amstel met pensioen In de 'Helm-zaal' (Kantine) van de brou werij in Helmond zal vrijdag 30 augustus om half vijf, de heer M. Blankesteijn wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid nemen van de Amstel Brouwerij. De heer Blanke steijn, die ruim 44 jaar in dienst was van onze brouwerij was de laatste jaren in de servicedienst van ons filiaal Twello werkzaam. Ongetwijfeld zullen velen bij het afscheid van de heer Blankesteijn aanwezig zijn. (Los interesados a participar deben cortar este cupón y enviarlo antes del 15 de septiembre al senor J. Beekman, Sección Propaganda). Por la presente me inscribo como participante al octavo torneo de billar de La Amstel, a realizarse el 12 de octubre proximo. Trabaja en la sección: --- He participado a los torneos anteriores y es conocido mi promedio. Participaré por primera vez y juego un promedio de (Total de carambolas hechas en un partido - de por lo menos 40 turnos - dividido por la cantidad de turnos). Vendré solo o acompanado por mi novia esposa. La cuota de inscripción de UN florin he pagado a mi jefe/encargado quién hara entrega a la sección Propaganda. Fecha: --- tachar lo que no corresponde.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2