Salarisbetaling per giro Mudanza Geslaagd A dres wijziging Postzegels te koop ons leven in de brouwerij In het vorige nummer van Het Spongat zijn wij wat nader ingegaan op het feit dat met ingang van 1 januari 1969 voor het personeel op maandsalaris overge gaan zal worden tot overmaking van het salaris op bank en/of giro. Wij vertelden U onder meer, dat het - dankzij onze nieuwe computer - mogelijk is het sala ris op vier verschillende rekeningen over te maken. Wellicht is het nuttig om dit met een voorbeeld te verduidelijken: Stel Uw netto salaris is ongeveer 800,-. U zou het bedrag dan bijvoorbeeld als volgt kunnen ontvangen: A. Vaste bedragen per maand: 250- Amsterdam-Rotterdambank 100,- Gemeentegiro Amsterdam 150,- Raiffeisenbank 500,— Totaal vaste overmakingen B. Restant salaris (varieert met het netto salaris): 300,- Postcheque- en Girodienst 800,- Netto salaris. Het bovenstaande is een willekeurig voorbeeld, dat mits U maar aan het totaal van 4 vasthoudt in vele variaties te verwezenlijken is. Wij kunnen ons voorstellen dat U als bezwaar aan zult voeren, dat U naar een bank of postkantoor moet lopen om over contant geld te beschikken. Dit bezwaar is zeker niet te ontkennen, doch La administración del personal es muy importante para una grande compania y es por eso que se ruega a todos los enipleados quienes canibian su dirección, que den sus nuevas senas al Departa- niento del Personal. Los espanoles pue- den informar al Sr. E. van Brunschot cuando cambian de casa. De heer A. van de Reek, werkzaam op het laboratorium van onze brouwerij in Helmond, is onlangs geslaagd voor het examen „Chemisch Analist deel Wij feliciteren de heer Van de Reek met het behaalde resultaat. Graag roepen wij uw medewerking in om in geval van verhuizing zo spoedig mo gelijk uw nieuwe woonadres door te geven aan de afdeling Personeelszaken. Maar al te vaak komt het nog voor, dat adreswijzigingen niet of veel te laat worden doorgegeven, waardoor post stukken met vertraging op hun bestem ming komen. is veel minder groot dan U zo opper vlakkig denkt. Immers steeds groter wordt het aantal za ken, waarin U met de groene betaal cheque en/of giro-overschrijvingskaart kunt betalen, steeds groter wordt het aantal acceptgirokaarten dat U ontvangt. Velen betalen huur, verzekeringen, gas, water, licht, abonnementen, kijk- en luis tergeld en contributie contant waardoor ze of kwitantielopers aan de deur krijgen of naar het postkantoor moeten om te storten. Heeft U echter een bank- en/of girorekening dan kunt U dit allemaal rustig 's avonds thuis regelen door mid del van overschrijven. U bespaart daar door niet alleen tijd, doch bovendien stortings- en incassokosten, die - als U dat eens natelt - behoorlijk oplopen! In het bovenstaande hebben we dus wel aangetoond, dat Uw behoefte aan con tant geld niet groot behoeft te zijn, doch U kunt het nooit helemaal reduceren tot nul: met andere woorden: U zult toch - al is het weinig - naar een bank of post kantoor moeten. De PTT en de banken zijn zich van dit bezwaar bewust en ko men hieraan tegemoet door gewijzigde openingstijden (bijv. 1 avond per week open of zaterdagmorgen). Maakt U gebruik van een bankrekening dan heeft U als extra voordeel boven dien een rentevergoeding. De PTT en de gemeentegiro geven geen rentever goeding. Kort samengevat komt het bovenstaande op het navolgende neer: a) Het salaris kan verdeeld over 4 ver schillende rekeningen ontvangen wor den. b) Door middel van bank- en giro-over schrijvingen kunt U heel wat incasso- en stortingskosten besparen. c) Bankrekeningen geven bovendien nog rente. In de volgende uitgave zullen wij U nader informeren over girale salarisbeta ling. Ter gelegenheid van het 200-jarig be staan van de firma C. Kersten en Co. in Suriname is een postzegel-serie uitgege ven. Van deze serie is een beperkt aan tal carnets met zegels van 3 waarden verschenen, dat voorzien is van de hand tekeningen der directie en een stempel van eerste uitgiftedag. Ten behoeve van het personeel van de brouwerij heeft de heer J. A. H. Peters 40 carnets ter be schikking gekregen. De carnets kosten 4,61 en zijn bij de afdeling Public Relations te bestellen. Wanneer zich meer dan 40 liefhebbers aanmelden, zal er geloot worden. D. M. Fernandez Camacho Th. A. Wennekus N. van der Molen Nieuw personeel gefotografeerd in de kantine. V.l.n.r. F. Martinez Garcia, Mej. A. M. Merks en J. Martinez Garcia. In dienst: Mej. A. M. Merks, Hoofdboekhouding Th. A. Wennekus, Expeditie N. van der Molen, Electriciëns J. Martinez Garcia, Bottelarij F. Martinez Garcia, Bottelarij D. M. Fernandez Camacho, Bottelarij Uit dienst: Mevr. E. E. Postmus, Pers.-zaken Mevr. M. H. Sutherland, Dir.-secretariaat R. van Wel, Legkelder A. A. Koolman. Bottelarij J. M. Diaz Lopez, Expeditie J. B. Marsman, Expeditie D. Alvarez Fernandez, Bottelarij Gehuwd: R. C. van Zonderen (Exp.) met mej. G. J. de Best Geboren: Richard, z. v. h. echtp. J. D. Sterk (Exp.)-Lucas Ronald, z. v. h. echtp. Th. B. De Vries (Instr. mak.)-V. d. Eist Met pensioen: C. H. v. d. Veen, Pandenbeheer Terug uit Mil. Dienst: F. Schut, Legkelder 4

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4