G. GOEDKOOP «JUBILEERDE Reglementen Jubileumfonds Microfilmen is oplossing voor ruimteprobleem 25 jaar bij de brouwerij 3 Dezer dagen is in stencildruk verschenen het reglement „Jubileumfonds Amstel Brouwerij N.V.'. De leden van de Ju bileumcommissie stellen exemplaren van dit reglement gaarne ter beschikking van onze medewerkers. Men kan zich daar toe in verbinding stellen met de heren M. Brouwer (Timmerwinkel - toestel 298), C. H. Fransen (Laboratorium - toestel 295), H. M. van Resteren (Machine werkplaats - toestel 357) of A. W. F. Kroon (Operating Consulting Division - toestel 365). Microfilmen is de oplossing voor het ruimteprobleem van de archivaris. Dit werd ons duidelijk gemaakt door de heer J. G. Arentz van Minnesota Nederland N.V., die op 16 juli j.l. dit onderwerp behandelde voor enkele medewerkers van onze brouwerij. Wij weten allemaal vaag wat microfil men is, maar wat is het nu precies? Het is ondoenlijk om dit hier uitvoerig te behandelen, maar wij willen toch probe ren om er iets in enkele regels over te vertellen. Microfilmen is het op sterk verkleinde schaal reproduceren van documenten, te keningen, drukwerken, enz. Acht vellen kwarto kunnen op één foto van ongeveer 2Y2 bij 3lA cm. Het is dus zeer ruimte- besparend. Maar er is meer. Behalve het afdrukken op lange stroken film, is het ook mogelijk om elk nega tief foto) in een ponskaart te schui ven, waarop de nodige gegevens worden geponst om alles snel en gemakkelijk terug te kunnen vinden. Een belangrijk voordeel is, dat men van elke ponskaart met negatief binnen 45 seconden een complete copie kan maken. Het aantal copieën is onbeperkt. Het is dus een eenvoudige zaak om iedereen van de nodige informatie te voorzien zonder dat dit veel behoeft te kosten. Het is natuurlijk uitgesloten om ook maar één letter tekst van het negatief te lezen. Hiervoor bestaan machines, die elke pagina die gefilmd werd, op nor male grootte op een glasscherm laten verschijnen. Wil men de pagina graag in zijn bezit hebben? Dat kan door het zelfde apparaat binnen enkele ogenblik ken een fotocopie ervan te laten maken. Microfilmen biedt indrukwekkende mo gelijkheden. Het kan ook letterlijk een redder in de nood zijn, want het kan ons vrijwaren voor de verstikkingsdood in de altijd groter wordende papierwin kel. Vrijdag 19 juli is in de Gijsbreghtkelder van onze brouwerij in Amsterdam de heer G. Goedkoop gehuldigd, die zater dag 20 juli 25 jaar in dienst was van de brouwerij. De heer Goedkoop is niet alleen bij de brouwerij werkzaam ge weest, maar sinds 9 jaar ook bij de Poviet, waar hij als magazijnmeester in de Siegerstraat zijn werkzaamheden ver richt. In de oorlogsjaren begon de heer Goed koop in de Tapkelder als tapper zijn carrière bij de Amstel Brouwerij. In 1959 werd de jubilaris overgeplaatst naar de Spoelplaats, waar hij werd belast met het repareren van de binnenvaten. Dat zelfde jaar echter moest de heer Goed koop vanwege zijn gezondheid de werk zaamheden hier beëindigen. Als centrifugist kwam hij in dienst van de Poviet Producten N.V., om enkele jaren later magazijnwerkzaamheden in de Siegerstraat, waar een depot van de Poviet is gevestigd, te gaan verrichten. Hier kreeg de heer Goedkoop op 6 sep tember 1964 het beheer over het maga zijn. Een van de directeuren van de Poviet, de heer A. F. H. M. Smelt, die ook na mens de heer G. G. A. Mastenbroek sprak, schetste in een toespraak de car rière van de heer Goedkoop. Hij noemde de jubilaris een van de bijzonder prettige medewerkers, die altijd klaar stond voor het bedrijf. ,,U heeft zich in de afgelopen jaren doen kennen als iemand, die immer zijn plichten nauwgezet vervulde en met grote ambitie het werk verrichtte", zei de heer Smelt. Hij onderstreepte ook het feit, dat ondanks de gezondheid van de jubilaris, hij het vaak niet kon nalaten Eén van de directeuren van de Poviet, de heer A. F. H. M. Smelt, speldt de jubilaris de gouden medaille op. om toch op het werk te verschijnen. „Wanneer de jubilaris nodig was, stond hij steeds weer op de bres", vervolgde de heer Smelt, die tot slot mevrouw Goedkoop dankte voor de steun die zij haar man in het werk gaf. Namens het personeel van de Poviet overhandigde de heer Smelt een fraaie aktetas, waarna de jubilaris eveneens door de heer Smelt, de gouden medaille kreeg opgespeld. Als chef en naaste collega sprak de heer Th. H. van Diepen. Hij noemde het een geweldig iets, dat ondanks de ziekte, welke de heer Goedkoop vaak overviel, hij altijd een collega is geweest, waarop gesteund kon worden. De heer Van Die pen sprak daarom ook de hoop uit, dat de heer Goedkoop nog geruime tijd zijn werkzaamheden bij de Poviet zal kunnen verrichten. Als dank bood hij de jubi laris een prachtige gasaansteker aan, namens het personeel van de Siegerstraat. Mevrouw Goedkoop kreeg een boeket bloemen. De heer C. H. Fransen sprak vervolgens enkele woorden namens de Jubileum commissie. Hij typeerde de heer Goed koop als een persoon, die door collegia liteit uitblonk en altijd bereid was an deren te helpen. Een bedrag onder cou vert symboliseerde de dank voor de pret tige samenwerking. Tot slot dankte de heer Goedkoop een ieder voor de vele goede wensen en de cadeaux, welke deze dag voor hem on vergetelijk maakten.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3