Amstel-elftal speelde tegen de Coca-Cola Mej. M. Th. Koldijk 25 jaar in dienst Brouwerij- medewerkers slaagden voor examens ONDERNEMINGSRAAD AMSTERDAM Pensioenfonds Jubileumfonds Maquinaria nueva 7 Regelmatig speelt het voetbalteam van onze brouwerij in Amsterdam overal in het land vriendschappelijke wedstrijden. De ontmoeting Amstel-Coca Cola, die zaterdag 15 juni op het VUC-terrein in Den Haag werd gespeeld, was echter een opmerkelijk gebeuren, omdat deze werd geleid door een vrouwelijke scheids rechter. Ze had de touwtjes goed in handen. Het werd een bijzonder spor tieve strijd, die eindigde in een 1-1 gelijk spel. Het warme weer was' er oor zaak van, dat Amstel-verzorger G. Struiksma onophoudelijk het veld op moest rennen, om 'door de hitte bevan gen spelers' weer op de been te helpen. Voor de nodige afkoeling na afloop zorgden de produkten van de twee ver tegenwoordigende teams. Vrijdag 2 augustus zal mejuffrouw M. Th. Koldijk het feit herdenken dat zij 25 jaar geleden in dienst trad van onze brouwerij. Na geruime tijd op de admi nistratie haar werkzaamheden verricht te hebben, kwam mejuffrouw Koldijk enkele jaren geleden op de salaris-admi nistratie. In verband met de vakanties, zal mejuffrouw Koldijk eerst op vrijdag 16 augustus 's-middags half vijf in de Gijsbreghtkelder worden gehuldigd. Donderdag 20 juni zijn de heren J. R. Kraan en J. J. Kooiman van onze brou werij in Amsterdam geslaagd voor het examen van de Eerste Lagere Techno logische School in Oudorp. In het leer- lingenstelselverband hebben deze mede werkers de opleiding gevolgd, welke in het bijzonder op de brouwindustrie is gericht. Deskundigen uit de Zuivel- en Bier industrie waren aanwezig toen de exa mens werden afgenomen. Deze oplei ding, die uniek is voor Nederland, is met medewerking van de Amstel Brou werij mogelijk geworden. Drie andere werknemers, de heren G. Keijer, D. J. Krijgsman en D. T. Shu zijn toegelaten tot het tweede cursusjaar van de E.L.T.S. Het eerste cursus jaar in het Vakonderwijs voor de Procesindustrie (VAPRO) is voor de heren M. de Boer (Bott.), H. S. Brusik (Mouterij), L. M. Slisser (Bott.) en J. T. Timmermans (Legk.), goed verlopen. Zij zijn allen tot het tweede cursusjaar toe gelaten. Deze technische opleiding be oogt de grondslag te leggen voor de functie van bedieningsman in de proces industrie. Met genoemde resultaten wil len wij de heren van harte geluk wen sen. Mejuffrouw F. A. de Broeder van het Laboratorium van onze brouwerij in Amsterdam is vorige week geslaagd voor het basis-examen Laborante. De schriftelijke cursus, die zij bij het P.B.- N.A. volgde, duurde twee jaar. Wij feli citeren mejuffrouw De Broeder met het behaalde resultaat. (vervolg van pagina 4) antwoord, dat dit onderwerp in de pro ductievergadering uitvoerig is besproken en dat een enigszins gewijzigd systeem is ontwikkeld. Dit nieuwe systeem zal in het najaar bij wijze van proef naast het oude systeem worden gehanteerd. Door een lid van de raad wordt ge vraagd of reeds iets kan worden mede gedeeld over het inbrengen van de vacantietoeslag in de pensioengrondslag. De heer Egberts deelt mede, dat nu dui delijk is gebleken dat van de zijde van de werknemers geen belangstelling be staat voor een spaarregeling, de directie hierop niet meer zal terugkomen. Het is tegen de achtergrond hiervan dat de directie heeft besloten over een bepaalde periode de vacantietoeslag in de pen sioengrondslag te brengen. Per 1 januari 1969 zal reeds 3% van de vacantietoe slag in de pensioengrondslag worden opgenomen. Door de voorzitter wordt tevens mede gedeeld dat de directie heeft besloten om de oud-medewerkers, die voor 1 januari 1965 met pensioen zijn gegaan krachtens de Stichting 'Pensioenfonds van de Amstel Brouwerij N.V.', voor het jaar 1968 een onverplichte toeslag te geven op het pensioen. Degenen, die voor deze uitkering in aanmerking komen, hebben hierover inmiddels be richt ontvangen. Door de heer Broekhuysen wordt een korte toelichting gegeven over de nieuwe opzet van het jubileumfonds. Aan de leden van de raad wordt een concept reglement van het fonds uitgereikt, met het verzoek dit reglement, voorzien van eventuele op- en aanmerkingen in te leveren bij de kleine commissies. Hierna kunnen definitieve reglementen worden opgemaakt. De volgende vergadering is vastgesteld op 2 september 1968. Para la ampliation de la botelleria llega- ron la semana pasada las piezas com— ponentes gigantescas de las nuevas ma- quinas para embotellar. Con la ayuda de un camion grüa se izaron las piezas pesadas hasta el segundo piso. El mon- taje de estas partes y la instalación de la maquinaria tomaran varios meses. A fines de octubre se esperan poner en uso las maquinas nuevas.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 7