Uitbreiding bottelarij van Almaza-Brouwerij in Beiroet Vuelta de Turqula Biervat voor "Meester Springvloed" Veel medewerking Toekomst Twee soorten Ouzo. Bier neemt de tweede plaats in en wijn de derde. De Almaza-brouwerij brengt twee soorten bier op de markt: Amstelbier, dat wordt aangemerkt als 'la bière de luxe' en Almaza-bier, dat doorgaat voor 'la bière populaire'. Het Amstelbier wordt veel door de toeristen gedronken. Cinco aficionados al ciclismo, los cuales apartienen al equipo de nuestra cerve- ceria participaron el otro dia en la Vuelta de Turquia. Los ciclistos Amstel se esforzaron. Ganaron cuatro etapas. En la pagina 8 se ve al jefe del equipo en medio de las copas ganadas. 'Een goede buur is beter dan een verre vriend'. Dat is zo ongeveer het thema geweest van de ontmoeting tussen de heer en mevrouw A. Springvloed en enkele brouwerijmedewerkers, die vrij dag 28 juni in de Gijsbreghtkelder plaats had. De reden voor deze samenkomst was het afscheid van de heer Spring vloed als Hoofd van de dichtbij de brou werij gelegen Boerhaaveschool. Twaalf jaar lang heeft 'meester Springvloed' er de scepter gezwaaid en in al die tijd is er een zeer goed kontakt geweest tussen hem en de brouwerij. Om dat te onderstrepen had de afdeling Personeelszaken het echtpaar Spring vloed uitgenodigd om in klein gezel schap nog eens wat herinneringen op te halen. Zo te horen, was er in al die jaren heel wat gebeurd. 'Je gaat je na zo'n tijd helemaal aan een omgeVing hechten', zo meent de heer Springvloed, De heer N. Broekhuysen biedt 'meester Springvloed' het Amstelvat aan, terwijl mevrouw Springvloed en de heer K. A. Warmenhoven toezien. 'en niet alleen aan je omgeving, maar in dit geval ook aan de brouwerij! Ik heb er steeds veel medewerking ondervon den en de brouwerij was nooit iets te veel. Ik herinner me nog hoe ik eens dringend een schrijfmachine nodig had, Een briefje aan de brouwerij was vol doende om me uit de nood te helpen.' De bouw van ons nieuwe expeditiecen trum zal de heer Springvloed ook niet licht vergeten. De werkzaamheden gin gen af en toe met zoveel lawaai gepaard, dat er van lesgeven soms praktisch niets terecht kwam. 'Meester Springvloed' denkt echter met plezier terug aan het buurmanschap. Hij gelooft, dat het straks aan de Stadionkade, waar hij in het nieuwe schooljaar hoofd wordt van de Spartaschool, niet eenvoudig zal zijn de oude buren te vergeten. Die herinnering wordt trouwens levend gehouden door middel van een fraai houten biervat, dat het Hoofd van de afdeling Personeelszaken, de heer N. Broekhuijsen, de vertrekkende hoofd onderwijzer aanbood. De inscriptie daar op luidt: 'Aan meester Springvloed - Van de Amstel Brouwerij - 1 augustus 1956 - 1 augustus 1968'. Attendens (vervolg) Een algemene conclusie op dit punt hebben wij in het boek niet kunnen vinden. Dit is ook moeilijk omdat dan uitgegaan zou moeten worden van een norm. Of ontbreekt deze algemene con clusie omdat de in AMSTERDAM ge studeerd hebbende dr. Buiter nu hoog leraar is geworden aan de ROTTER DAMSE Economische Hogeschool? Wij zullen het hem te gelegener tijd eens vragen. Attendens Gast op de brouwerij was vorige week Viktor Jabre, directeur van de Brasserie Malterie Almaza in Beiroet, één van de met Amstel geassocieerde brouwe- De heer Viktor Jabre (links) bekijkt de tekening van de uitbreiding van de Almaza brouwerij. Rechts de heer R. van Rijn en midden de heer F. van Bree- men. rijen. Hij was hier om met de heren van de afdeling Buitenlandse Projekten de werktekeningen voor een nieuw op te stellen bottelserie te bespreken. De nieuwe bottellijn zal een capaciteit krij gen van 16.000 flessen per uur. Deze uitbouw van de Almaza-brouwerij is voornamelijk gericht op de toekomst. Op dit moment kan men de produktie met de bestaande bottelserie nog wel aan, maar verwacht wordt dat de con sumptie snel zal stijgen wanneer in het Midden-Oosten de rust weer hersteld zal zijn. De conflictsituatie, die vorig jaar juni tot uitbarsting kwam, heeft de consumptie van bier doen teruglopen, maar de omzet is nu weer nagenoeg op peil. Bier is niet de populairste drank in de Libanon. De nationale drank is Arak, een soort anisette, dat te vergelijken is met het franse Pernod of het griekse 6

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 6