Ondernemingsraad besprak de arbeidstijdverkorting Reis vereniging gekiekt tijdens Duitse reis Mededelingen Arbeidstijd verkorting Kwartier later beginnen De heer en mevrouw J. Vermeulen uit de Mqlukkenstraat 861 zullen vrijdag 2 augustus het feit herdenken, dat zij veertig jaar geleden in het huwelijk traden. De heer Vermeulen was chauf feur op de afdeling Expeditie en ging vorig jaar juli met pensioen. Wij wen sen de heer en mevrouw Vermeulen een heel plezierige dag en nog vele jaren in goede gezondheid toe. keuken van de kantine open te stellen voor de werknemers in de nachtdienst, wordt geantwoord, dat zolang het aantal mensen dat nachtdienst verricht niet aanmerkelijk groter wordt, het open stellen van deze keuken niet verant woord is. Op de vraag hoever men met het nieuwe beloningssysteem is gevorderd wordt door de heer Van Marwijk Kooy ge- (lees verder op pagina 7) Half juni maakten de leden van de Amstel-reisvereniging hun jaarlijkse uit stapje. Een verslag daarvan publiceer den wij reeds in het vorige Spongat, maar een foto was toen nog niet voor handen. De heer P. Theunis stuurde ons bijgaande foto, waarop een deel van het reisgezelschap staat afgebeeld. Zoals elk jaar organiseert de Reisvereniging ook nu weer een fotowedstrijd onder de deel nemers aan de Duitslandreis. Op de bestuursvergadering in september zullen de inzendingen worden beoordeeld. De ondernemingsraad Amsterdam kwam op 24 juni bijeen onder voorzitterschap van Mr. E. J. Egberts. De agenda bestond uit de volgende pun ten: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Mededelingen van de voorzitter 4. Rondvraag 5. Sluiting Daar dit laatste volgens de heer Van Marwijk Kooy niet tot de mogelijk heden behoort, wordt gevraagd of ook het kantoorpersoneel niet een kwartier eerder kan eindigen. De heer Egberts wijst erop dat wijziging van de werktijd voor het kantoorperso neel niet aan de orde is en het daar naast uit overwegingen van bedrijfsbe lang onmogelijk is om het kantoor nog eerder te sluiten dan 5 uur. De voorzitter heet de aanwezigen wel kom, in het bijzonder de heren Stuiven- berg en Van Outersterp, die als afge vaardigden van de ondernemingsraad Helmond de vergadering bijwonen. De notulen van de vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter deelt de raad mede, dat op dit moment een commissie is ge vormd, die zich beraad over de wijze, waarop het 100-jarig bestaan zal wor den gevierd. Bij bepaalde evenementen is uiteraard inspraak van de raad mogelijk, eveneens van de zijde van de gezelligheidsvereni gingen. Iezijnertijd zal nog een gesprek plaats hebben tussen de leden van de raad, de gezelligheidsverenigingen en de commis sie om suggesties uit te wisselen. Uit de discussie over dit onderwerp blijkt duidelijk dat de werknemers er de voorkeur aan geven een kwartier vroe ger te eindigen. Aangezien de voorzitter van mening blijft dat het bedrijfsbelang het noodzakelijk maakt dat een kwartier later wordt begonnen, wordt voor dit argument van de ondernemingsraad be grip gevraagd. De heer Broekhuysen deelt desgevraagd mede, dat de sportdag, welke op 25 mei is gehouden, als geslaagd kan worden beschouwd. Alleen hoopt men dat er bij een volgende keer nog wat meer be langstelling van de zijde van het perso neel zal zijn. Naar aanleiding van een vraag over de ervaringen met de nieuwe halve liter fles en de nieuwe verpakking, wordt medegedeeld dat de ervaringen tot nu toe gunstig genoemd mogen worden. Op de vraag naar de mogelijkheid de Naar de heer Egberts mededeelt, zal per 1 september a.s. de werktijd voor het personeel vallende onder de C.A.O. met een kwartier per dag worden verkort. Er zijn theoretisch drie mogelijkheden, t.w. een kwartier later beginnen, een kwartier langer middagpauze en een kwartier eerder eindigen. Daar er op dit ogenblik nog een verschil in aanvangstijden bestaat tussen het per soneel in het bedrijf en het kantoorper soneel, terwijl de middagpauze eveneens afwijkt, en het bij de te verwachten har monisatie toch meer in de lijn ligt dat in de toekomst de werktijd voor het gehele bedrijf gelijk ligt, is de directie er geen voorstander van om de werk zaamheden eerder te eindigen. Door een lid van de raad wordt gesteld dat de werknemers er de voorkeur aan geven een kwartier eerder te eindigen en zeker niet geporteerd zijn voor een lan gere middagpauze. Oök leeft bij de werknemers de gedachte om de werk tijdsverkorting in zijn geheel te gebrui ken om op vrijdag eerder naar huis te gaan.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4