Installatie bottelserie B'68 is karwei van veie maanden SALARIS STRAKS PER BANK OF PER GIRO Eén beperking Spaarbankboekje Met ingang van 1 januari 1969 zal - zoals reeds is bekend gemaakt voor het personeel op maandsalaris worden overgegaan tot overmaking van het salaris op een rekening bij een bankin stelling of een girobedrijf. We kunnen ons voorstellen, dat velen wat onwennig staan tegenover deze verandering, maar ook hier geldt stellig: 'Onbekend maakt onbemind'. Onbekend wil hier met name zeggen: Onbekend met de vele moge lijkheden en voordelen, die bank- en girobetalingen bieden. Vandaar dat wij in de komende uitgaven van Het Spon gat u graag een nadere toelichting willen geven op deze materie. De computer - die zeer binnenkort officieel in gebruik genomen zal wor den - maakt het ons mogelijk uw salaris op vier verschillende rekeningen over te maken. Het doet er daarbij niet toe of deze rekening: een bankrekening, een rekening bij de Postcheque- en Girodienst, of een rekening bij de Gemeentegiro Am sterdam is. Er is slechts één beperking en dat is, dat bedragen die op een rekening ge stort worden in principe 'vast' zijn, dat wil zeggen elke maand gelijk van grootte dienen te zijn. Er wordt echter ook weer één uitzondering gemaakt, name lijk voor de rekening waarop het res tant-salaris wordt geboekt. Uw salaris kan namelijk varieren, doordat er ver schillende inhoudingen en toeslagen (bijv. kinderbijslag) kunnen zijn. Welke rekening u hiervoor kiest doet er niet toe. Voor degenen, die nog niet beschikken over een bank- en/of girorekening zal het te zijner tijd mogelijk worden ge maakt om door bemiddeling van de brouwerij een rekening te openen. Om ieder misverstand te voorkomen kan nog meegedeeld worden, dat een spaar bankboekje in dit verband beschouwd kan worden als een rekening, waarop maandelijks een bedrag gestort kan worden. Met andere woorden het is mogelijk rechtstreeks van uw salaris te sparen, zonder dat u zelf naar de spaar bank gaat. De overmaking van uw salaris zal steeds op een zodanig tijdstip plaatsvinden, dat u tegen het einde van elke maand over kontanten kunt beschikken. (vervolg van pagina 1) balk uit de staalconstructie moest tijde lijk weggehaald worden om het 'kop stuk' van de spoelmachine, dat ongeveer I iy2 ton weegt, een vrije doorgang te verzekeren. Op een stevige kar werden de delen met behulp van een vorkheftruck naar een rail getrokken, die voorzien was van een takelinstallatie. De pasteur kwam in onderdelen van 4 tot 6 ton de bottelarij binnen. Het kop stuk van de B'68, dat tevens het eind deel van de spoelmachine is, werd als laatste naar boven gehesen. In de komende maanden zullen Duitse specialisten, in nauwe samenwerking met de Technische Dienst van onze brouwerij, de delen 'aaneen-rijgen'. Ten behoeve van de nieuwe bottelserie heeft men ook een nieuwe riolering aangelegd. Speciaal voor de waterafvoer van de spoelmachine zijn kunststoflei dingen aangebracht om het dichtgroeien hiervan te voorkomen. Honderden klei nere onderdelen voor de B'68 hebben inmiddels op de bottelarij een plaats ge kregen. Op het eerste gezicht lijkt het alsof de bottelarij een gedeelte van een technische beurs is. Bil jarttoernooi op 12 oktober Het jaarlijkse Intercollegiaal Biljarttoer- nooi wordt dit maal gehouden op zater dag 12 oktober. Gespeeld wordt weder om op alle tafels van het Parkhotel. Het is voor de achtste maal dat dit toernooi wordt georganiseerd. Binnenkort volgen nadere mededelingen. Een door de firma Wahlen geplaatste takelinstallatie bracht de loodzware onderdelen op de milimeter nauwkeurig op hun plaats. Eind van deze maand zal het rijpad, waar eens bottelserie 6 stond, bouwkun dig gereed zijn. Door deze verbouwing zal men sneller en efficiënter kunnen werken. De komst van de opvallend grote onder delen van de bottelserie en het omvang rijke hijskarwei hebben op de Maurits- kade veel bekijks getrokken. Zonder enige moeite werd de 12]/2 ton wegende 'kop' van de spoelmachine om hoog getrokken. 3

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3