ons leven in de brouwerij G. GOEDKOOP Brandweer actief Amstel naar Turkije Voetbal in Helmond De leden van de Reisvereniging A instel Brouwerij zijn 15 en 16 juni naar Rii- desheim geweest. Dat dit een onverge telijk week-end werd, getuigt het verslag, dat wij hieronder publiceren. Zaterdagochtend 6 uur was onze twee daagse reis begonnen. Met stralend weer vertrokken wij uit Amsterdam. Een heerlijke zon begeleidde ons op weg naar de grens. Onderweg hielden wij een koffiepauze, waarbij heerlijk gebak ge serveerd werd. Bij Bendorf in Duitsland hadden we een bierpauze en door de grote dorst, die wij hadden gekregen, dronken wij ons prachtpils maar al te graag. Via Koblenz kwamen we bij ons hotel in Rüdesheim. Daar kregen we een wolkbreuk te verwerken, maar zoals alle Amstelmedewerkers, bleven we optimis ten. Op het hotelterras vonden we tot het diner verpozing. Om precies zeven uur werd het diner opgediend en we waren het er na afloop allemaal over eens, dat het bijzonder goed verzorgd was. Diezelfde avond nog hadden we de gelegenheid om de gezellige binnenstad van Rüdesheim te bezoeken. Hierna gingen we moe, maar voldaan naar onze kamers en genoten van onze nachtrust. De tweede dag gingen we naar de Lore lei, vanwaar we een prachtig vergezicht hadden. Na een korte bierpauze werd de reis voortgezet naar Andernach. Door de bergen te kruisen kwamen we in Bad In dienst: B. H. G. Lieshout, Laboratorium Hel mond G. J. Muys, Expeditie Uit dienst: Mevr. I. M. Boots-Loesberg, Typekamer M. R. Doval Vales, Expeditie D. J. Rodriguez Enriguez, Bottelarij A. Castelo Valez, Bottelarij A. Cornelissen, Expeditie Helmond R. v. d. Laak, Bottelarij Helmond J. Stanschitz, T.D. Helmond Geboren: Floris, z.v.h. echtpaar Harm (Jur.afd.)— Francken Henri Marinus, z.v.h. echtpaar Andree (Wortk.)—Onderberg Gehuwd: Mej. A. E. H. Wood (Kantine) met de heer K. G. R. Mindlin. Niederbreisig. Hier kregen wij koffie aangeboden. Om half één vervolgden wij onze weg naar Heppingen, waar wij een lange rustpauze hadden. Omstreeks vijf uur gingen we bij Wehr de grens over. In de buurt van Weert stopten wij om van een goed verzorgd diner te genieten. Klokke 8 vertrokken wij hier om via Eindhoven en Utrecht om 11 uur de brouwerij te bereiken, moe maar uiterst tevreden. Langs deze weg wil ik uit naam van de leden, het bestuur dankzeggen voor de fantastische verzorging, die wij deze twee dagen mochten ondervinden. Ook de dames van het bestuur wil ik hartelijk danken. Voor de energie, waarmee ons „muzikaal genie" gespeeld en gezongen heeft, brengen wij onze dank. Ook de jongens van de bierverzorging en onze eminente chauffeur Arie verdienen alle lof. P. T. Theunis. Graag maken wij u er nogmaals op attent, dat sinds de invoering van de geplastificeerde doos voor 20 halve liter flessen Amstelpils, bierbonnen voor 25 jaar in dienst Zaterdag 20 juli zal de heer G. Goedkoop de dag herdenken, waar op hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij de Amstel Brou werij. De heer Goedkoop is momenteel werkzaam als magazijnmeester bij Poviet Producten N.V. Vrijdag 19 juli om half vijf zal de jubilaris in de Gijsbreght- kelder gehuldigd worden. Donderdag 4 juli zal de heer K. Ooster- baan de dag herdenken, waarop hij 50 jaar geleden in het huwelijk trad. De heer Oosterbaan is bijna 35 jaar als las ser op de smederij werkzaam geweest. In april 1955 ging hij met pensioen. De gouden bruidegom is 28 maart 73 jaar geworden. Wij wensen het echtpaar Oos terbaan, dat in de Transvaalstraat 130 h in Amsterdam woont, een erg plezierige dag en nog vele jaren in een goede ge zondheid toe. schaf van deze flessen verkrijgbaar zijn. De prijs bedraagt 7,- per doos. De kleur van de bonnen is oranje. Voor het verkrijgen van deze bonnen is de bestaande rege ling van toepassing. De bonnen kunnen bij dezelfde leverancier worden ingewisseld, als waar men tot nu toe de bonnen voor 30 cl.-, 45 cl.- of Goldflessen inleverde. Vorige week vrijdag zijn vanaf Schiphol vijf renners uit de Amstelploeg onder leiding van Herman Krott naar Istan- boel vertrokken. Zij zullen uitkomen in de 'Ronde van Turkije', die tot en met 7 juli duurt. Vorig jaar kwam onze équipe overladen met fraaie bekers en andere tropheën in Nederland terug. De prestaties in de eerste etappen doen ver wachten, dat de oogst dit jaar nog groter zal zijn. De vijf renners zijn: Fedor den Hertog, Joop Zoetemelk, Nanno Bakker, Jan van Katwijk en Fred van Lachterop. Het Amstelvoetbalteam uit Helmond zal op woensdag 3 juli tegen het elftal van Van Dongen uitkomen. Donderdag 1 augustus wordt gespeeld tegen Milo, vrijdag 9 augustus tegen Janssen Fritsen en maandag 12 augustus tegen Edah. Woensdag 21 augustus zal de laatste wedstrijd worden gespeeld tegen Texoprint II. Zaterdag 15 juni vonden in Helmond de traditionele wedstrijden plaats voor be- drijfsbrandweren. Onze brouwerij uit Helmond nam ook aan de wedstrijden deel. Met 778 punten behaalde zij een zesde plaats. In het onderdeel 'kortste redding' werd de Amstel Brouwerij vijf de. De opgaven waren het blussen van een brand, die in een der gebouwen van een oude fabriek aan de Watermolenwal uitgebroken was; het verwijderen van een fles, waarin zich een ontplofbare vloeistof bevond en het redden van een door de brand ingesloten man. De prijs uitreiking vond 's avonds plaats in de grote zaal van café-restaurant Van Vil- steren. Burgemeester ir. H. B. Witte van Eind hoven (links op de fotofeliciteert de bevelvoerder van de Amstel-brandweer uit Helmond, de heer Van Erp, met het behalen van de bevelvoerdersprijs tijdens de onlangs gehouden districtsbrandweer- wedstrijden in Eindhoven. G. J. Muys 4

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 4