P. J. Bleylevens gehuldigd Over 3 weken Amstel Bier en Espanol 40 jaar in dienst van de brouwerij Helmonds idee goed beloond Het eerstvolgende Spongat zal - in verband niet de zomervakanties - niet over twee maar over drie weken verschijnen. De juiste da tum wordt donderdag 18 juli. Kopij voor dit nummer dient evenwel vroegtijdig aanwezig te zijn. De heer W. Schoenmakers, oud-inspec teur van onze brouwerij, had de ver erende taak om de jubilaris, de heer P. J. Bleylevens de gouden speld met briljant op te spelden. Con el titulo „Amstel Bier en Espanol" salio en estos dias un libro de 32 paginas, compuesto y traducido por el senor Eduardo J. van Brunschot del Departa- mento de Personal de la Fabrica. Contiene information en Castellano sobre la cerveza en general, las fabricas de cerveza en Holanda, la historia de nuestra empresa y, muy en especial sobre el procedimiento de producción en las diferentes secciones. La idea de hacer este libro nacio el aiïo pasado, cuando todo el personal de la fabrica siguio un curso basico. En el prologo dice el senor Van Brunschot que ha procurado escribir un texto sencillo y coniprensible para todos, con el cual tambien les da la oportunidad de ampliar sus conocimientos sobre el pro- ceso cervecero, ademas, es interesante para una persona que trabaja en la botelleria de saber lo que hacen sus com- paneros en otras secciones. El libro contiene una variedad de dibujos y esquemas. Que los Espanoles tenian interes para tener este libro se demostro con el hecho de qua al enterarse, 10 de ellos se ofre- cieron espontaneamente para ayudar a encuadernarlos en sus horas libres. In ons filiaal in Heerlen is vrijdag 14 juni het 40-jarig jubileum van de heer P. J. Bleylevens gevierd. Onder gewel dige belangstelling werd de jubilaris, die in 1928 in dienst trad als chauffeur op de Expeditie, toegesproken. In zijn toe spraak schetste de heer J. G. M. Kerck- hoffs, Hoofdverkoopleider Horeca-Zuid, de Amstelcarrière van de heer Bley levens. Ruim 35 jaar heeft de heer Bleylevens het Amstelbier in het land van Rode en Valkenburg rondgebracht. De laatste jaren is de jubilaris op het Expeditie kantoor werkzaam. De heer Kerckhoffs zei, dat de heer Bleylevens zich immer als een betrouwbare en harde werker heeft doen kennen. Plichtsgetrouwheid en collegialiteit typeerden de heer Bley levens. De heer Kerckhoffs dankte ook mevrouw Bleylevens, die haar man in zijn werk gesteund had, en begrip kon opbrengen wanneer hij door overwerk wel eens laat thuis kwam. De gouden speld met briljant werd hem door oud-inspecteur, de thans 81-jarige W. Schoenmakers, opgespeld. Mevrouw Bleylevens kreeg uit handen van mejuf frouw A. C. Beckers een fraai boeket bloemen. Namens de directie van de Amstel Brou werij sprak de heer A. C. Kivit van Haaften, die in een korte toespraak zei, dat de jubilaris zijn werk altijd naar behoren verrichtte en dat hem niets te veel was. Hij overhandigde de heer Bley levens een bedrag onder couvert en dankte hem voor de vele bewezen dien sten. Na zijn waardering uitgesproken te hebben over het werk van de heer Bleylevens overhandigde de heer M. D. H. van Bergen een bloemstuk aan mevrouw Bleylevens. De heer J. Senden feliciteerde de jubila ris namens het personeel van het filiaal Heerlen en bood hem een prachtige klok aan. De heer J. G. R. van Hilten sprak enkele woorden namens de personeelsvereni ging. Met genoegdoening keek hij terug op de afgelopen 40 jaar, waarin de jubilaris met zijn collegialiteit uitblonk. Hij overhandigde de heer Bleylevens een gasaansteker, terwijl mevrouw Bleylevens een boeket bloemen kreeg. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ook gepensioneerden en relaties van buiten het bedrijf. Voor de eerste maal sinds de instelling van het Ideeënvat werd een medewerker van de Helmondse Commerciële Afde ling beloond. Het was de heer E. Storm, die uit handen van de heer J. G. M. Kerckhoffs, hoofdverkoopleider Horeca- zuid, een beloning groot 100,- ontving. Dit bedrag werd hem toegekend voor een idee betreffende de zogeheten voetpom- pen, welke vooral door de studenten afnemers worden gebruikt bij het tappen van een glas bier. Deze verbetering levert voor het bedrijf een jaarlijkse besparing van enkele duizenden guldens op. De enveloppe met inhoud werd de heer Storm uitgereikt in aanwezigheid van de heer J. Franssen, chef van de Service afdeling Helmond. 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2