Huldiging A. J. B. Paul is Zilveren medaille in orde van Oranje Nassau Twee eerste prijzen voor bedrijfsbrand weer Helmond Plichtsbetrachting Levenswijsheid gevallen, dat de heer Paulis zich bijzon der goed van zijn controletaken had gekweten, en dat het de heer Paulis was gegeven, om op voorbeeldige wijze met de mensen aan „de kas" om te gaan. Bij het naslaan van de encyclopedie was hem opgevallen, dat tussen de vele ma len dat er de naam „Paulus" in voor kwam, er maar één keer sprake was van „Paulis" (een provincie in de Belgische Kongo), hetgeen naar zijn mening sym bolisch was, omdat van alle medewer kers op de brouwerij er maar één kas sier is. De waardering voor het vele ver dienstelijke werk van de heer Paulis, kreeg gestalte in de gouden speld met diamant, welke hij de jubilaris vervolgens opspeldde. Ook overhandigde hij hem een cadeau onder couvert. Namens het jubileumfonds werd het woord gevoerd door de heer C. H. Fransen, die de heer Paulis een enve loppe met inhoud aanbood. Hierna dankte de jubilaris, mede namens zijn vrouw en dochter, alle aanwezigen voor hun spontane belangstelling. De \heer J. Wijhenke speldt de heer Paulis de gouden speld met briljant op, terwijl mevrouw Paulis en dochter toe zien. In de Gijsbreghtkelder is dinsdag 4 juni het 40-jarig jubileum gevierd van de heer A. J. B. Paulis, kassier van de Am- stel Brouwerij. Temidden van een grote groep brouwerijmedewerkers werd de heer Paulis namens de Raad van Bestuur toegesproken door mr. E. J. Egberts. Deze bracht de beginjaren van de heer Paulis bij de brouwerij in herinnering en wees erop, dat het begrip kassier in de loop der tijden wel enige verandering heeft ondergaan. Tekenend vond hij het, dat bij de brouwerij nimmer gesproken werd over: we gaan naar de kas sier maar steeds over: we gaan naar Paulis De heer Egberts zei grote waardering te hebben voor de punctuele, efficiënte en goede wijze, waarop de jubilaris steeds zijn werkzaamheden heeft vervuld. Hij haalde naar voren, dat de heer Paulis ook naast zijn dagelijks werk actief was, onder meer als secretaris van de wijk- gemeente van de Nederlands Hervormde Kerk. Uit naam van de Raad van Be stuur dankte de heer Egberts de jubilaris voor zijn ijver, zijn nauwgezetheid en zijn plichtsbetrachting, en wenste hem, mét zijn vrouw en dochter, nog vele ja ren van goede gezondheid toe. De heer J. Hartman vertegenwoordigde het gemeentebestuur van Amsterdam. Hij had de taak om namens de burgemeester de heer Paulis de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau op te spelden. De heer Hartman sprak over de vertrouwenspositie, welke de jubilaris binnen het bedrijf genoot. Hij durfde geen schatting te maken van het geldbedrag dat deze in al die tijd door zijn vingers had laten gaan, maar zijn indruk was, dat dit zeer groot moet zijn geweest. Adjunct-directeur mr. J. C. Bossard haalde tal van grappige voorvallen uit het verre verleden op, onder meer uit de periode, toen de boekhoudafdeling nog de bijnaam „roofdierengalerij" droeg. Hij geloofde dat in vroeger tijden even zo revolutionaire veranderingen zich voordeden als nu bijvoorbeeld de invoering van de computer, waarbij hij doelde op de boekhoudmachines. Hij vergelijkt tenslotte het mensenleven met een flesje in de pasteuriseerbak, dat heel langzaam op temperatuur komt om tegen het einde van de baan een „koude douche" te ondergaan. Mr. Bossard besloot zijn toespraak met heel in het bijzonder de heer Paulis te complimen teren met zijn grote levenswijsheid. Het Hoofd van de Administratie, de heer J. Wijhenke, zei, dat hij de heer Paulis - in de korte tijd dat hijzelf bij de brouwerij werkzaam was, van zeer nabij had leren kennen. Daarbij was hem op- De bedrijfsbrandweer van onze vestiging in Helmond heeft tijdens de zeer zware districtsbrandweerwedstrijden in Eind hoven in categorie D 1 een eerste prijs behaald alsmede de prijs voor de beste bevelvoerder in zijn groep. Aan de wed strijden, die zaterdag 8 juni op het ter rein van de DAF werden gehouden, nam het team van Amstel Helmond voor de eerste maal deel. In totaal deden ongeveer 65 brandweer korpsen, verdeeld over de verschillende klassen, aan deze districtswedstrijden mee. De afdeling, waarin Amstel Hel mond uitkwam, bestond uit 11 deelne mende teams. De brandweerploeg van Amstel bestond uit de heren Van Erp (bevelvoerder), Raaymakers, Sleegers, Vostermans, Van Bussel, Van Gaal, Van Duinhoven, Van de Vleuten en Stikkel- broek. Tijdens de oefeningen was Amstel verder vertegenwoordigd door de heren Van Nuenen (commandant Amstel- brandweer), Ham en Simons. In de DAF-kantine vond 's-avonds in aanwezigheid van burgemeester ir. H. B. Witte van Eindhoven, de prijsuitrei king plaats. Daaraan vooraf ging een kleine uiteen zetting over de wedstrijd door de com mandant van de Eindhovense Brandweer, de heer Nieman. De Amstel bedrijfs brandweer bereikte de eerste plaats in zijn afdeling met een totaal van 834 pun ten.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3